Judyta Aleksandra Niemiec

Awatar użytkownika

Użytkownik nie podał informacji o sobie

Wprowadzone książki

Wprowadzeni autorzy

Dodane opinie

Opinia dla książki: "Awanturnicy"Przejdź do opini

Opinia

bużliwe losy polskirgo patrioty

Awatar użytkownika
Judyta Aleksandra Niemiec

Losy Polaków są często tak samo pogmatwane, jak losy Polski. To banalna konkluzja, ale taka właśnie, jako pierwsza, przyszła mi na myśl po lekturze pierwszej części „Awanturników” autorstwa Mateusza Juszczyka.


„Awanturnicy” jest powieścią przygodowo-historyczną. Autor szybko wciąga czytelnika w wir dynamicznie zmieniających się wydarzeń. W tle głównej narracji przesuwają się losy Rzeczypospolitej, na które bohater książki jest bardzo wrażliwy. Bo – warto dodać – Marcin Seradzki jest polskim patriotą, który w momencie, gdy ojczyzna znajdzie się w trudnym położeniu, będzie potrafił zrezygnować i z kariery, i z możliwości ułożenia sobie życia z kochaną kobietą, by ratować Polskę…24 maj 2016 10:07

Opinia dla książki: "Holy Island. Szlaki Przełajowe"Przejdź do opini

Zawiera spoilery

Opinia

poetycznie :)

Awatar użytkownika
Judyta Aleksandra Niemiec

„Holy Island – Szlaki Przełajowe” jest bardzo różnorodnym pod względem treści dziełem. Czytelnik znajdzie tu tęsknotę za prawdziwymi bohaterami narodowymi (Mannerheim. Prolog poematu) oraz refleksje na temat współczesnego świata, życia osobistego, politycznego czy obyczajowego. Nie brak też filozoficznych akcentów ( Czas, Rzecz o kirze).

Czy ta różnorodność ma jakąś część wspólną?

Myślę, że tak. Jest nią wrażliwość Autora.

3 luty 2016 13:20

Opinia dla książki: "Nie martw się, to tylko życie"Przejdź do opini

Opinia

Pozycja, po którą warto sięgnąć i do której z pewnością warto wracać

Awatar użytkownika
Judyta Aleksandra Niemiec

„Nie martw się, to tylko życie” to barwnie napisany debiut Adama Szewczyka, w którym dzięki przemyślanej narracji czytelnik może poczuć się w skórze głównego bohatera. Całość książki pełna nieziemskich obrazów opisujących życie pośmiertne, okraszona szczyptą poezji spowoduje, że niejednokrotnie wrócisz do tej pozycji.

17 lipiec 2015 07:59

Opinia dla książki: "Sześć przeszkód"Przejdź do opini

Opinia

Rewelacyjna książka - wciągająca

Awatar użytkownika
Judyta Aleksandra Niemiec

To książka, którą mogę śmiało polecić zwłaszcza młodzieży (chociaż ja już do tego pokolenia nie należę od ładnych paru lat, to również książka bardzo mnie urzekła i przeczytałam ją jednym tchem) Jest to opowieść o stracie i miłości w wykonaniu dwojga piętnastolatków, która w humorystyczny sposób opowiada o problemach młodych ludzi oraz życiu codziennym z ich perspektywy. Jej powieść jest udanym powrotem do klasycznej, przygodowej książki dla młodzieży, w zabawny sposób ukazująca problemy młodych ludzi oraz codzienne życie widziane z ich perspektywy, osadzone w realnej rzeczywistości. Jest to jednocześnie opowieść o miłości dwojga piętnastolatków, którzy swym poświęceniem, wytrwałością i heroizmem sprawią, że niejednemu z Was drgnie serce. POLECAM!!!!!!!

22 czerwiec 2015 11:19

Opinia dla książki: "Magiczna sztuka uwodzenia panów"Przejdź do opini

Opinia

Miłość i inne przypadki :)

Awatar użytkownika
Judyta Aleksandra Niemiec

Książka skierowana jest do tych odbiorców, którzy marzą o prawdziwej, pięknej miłości. Ma ona za zadanie pomóc im w odnalezieniu i zdobyciu tego uczucia. Ale czy jest prosta recepta na miłość? To już niech każda z nas odpowie sobie sama, a może ta książka otworzy nam oczy na to, co zwykle bywa niezauważalne, albo zbyt banalne by pomyśleć by było istotne :)

22 maj 2015 10:02

Opinia dla książki: "Wierszyki babci Henryki. Majsterklepka"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Judyta Aleksandra Niemiec

Książeczka Henryki Hensz „Wierszyki babci Henryki” posiada wspaniałe ilustracje autorstwa Krzysztofa Kałuckiego co sprawia, że książeczka jest jeszcze bardziej atrakcyjniejsza i na pewno zdobędzie przychylność najmłodszego czytelnika oraz jego rodziców. Już dziś serdecznie polecam. Zresztą zerknijcie sami

22 kwiecień 2014 11:11

Dodane komentarze

Komentarz do: ""

8 maj 2015  o  08:44

Pozytywnie zakręcona osoba - pozdrawiam. Tak trzymać :) Z niecierpliwością czekam na książkę.

Książki ocenione przez użytkownika

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl