Spotkania autorskie

Obrazek artykułu

Spotkanie autorskie- Mariusz S. Kusion

Już 19 stycznia odbędzie się spotkanie autorskie stanowiące część trasy promującej dwujęzyczne wydanie tomu poezji Mariusza S. Kusiona.
Zapraszamy serdecznie na spotkanie autorskie w Olkuszu 19.01.2018 r.   Jest to kolejne z cyklu spotkań w kolejnym mieście, podczas którego autor zaprezentuje swój najnowszy tomik wierszy, wydany w wersji dwujęzycznej, polsko-ukraińskiej pt. „Zarządzanie zasobami emocjonalnymi” („Управління емоційними ресурсами”). Tłumaczenia dokonał zaprzyjaźniony Zespół tłumaczy przysięgłych z Rzeszowa, a książka została wydana w Polsce i na Ukrainie (wydawnictwo Krok, Tarnopol).   https://www.facebook.com/events/526328811075691 ...
Obrazek artykułu

Literacki Sopot 2018

W 2018 roku Literacki Sopot odbędzie się w dniach - 16-19 sierpnia. Organizatorzy festiwalu ujawnili pierwsze nazwiska gości i uczestników, zapraszają także na przyszłoroczną debatę.
Organizatorzy festiwalu Literacki Sopot ujawnili pierwsze nazwiska gości i uczestników przyszłorocznej edycji imprezy. Wobec ogromnej różnorodności tematów, motywów, form (eseje, edytoriale, dramaty, powieści I niezliczone notatki), odpowiedź na pytanie, dlaczego właściwie Camus jest myślicielem nieustannie aktualnym, wydaje się być ogromnym wyzwaniem.„Sprostać w tej dyskusji będzie zdecydowanie łatwiej, gdy w labiryntach jego barwnego życiorysu, zainteresowań, motywów, mitów i symboli, podróżować ...
Obrazek artykułu

Środy nad książką: Opór społeczny w stanie wojennym

W rocznicę stanu wojennego dr Łukasz Kamiński, historyk i autor licznych publikacji, opowie o fenomenie oporu społecznego.
 Nie tylko barykady. Opór społeczny w stanie wojennymŚrody nad książką to cykl spotkań, do których punktem wyjścia będą publikacje dotyczące najnowszej historii Polski: nowe, głośne, budzące kontrowersje, prezentujące różne spojrzenia na wydarzenia, wydawałoby się, oczywiste. Podczas spotkania 13 grudnia o godz. 17.00 historyk i badacz dr Łukasz Kamiński przybliży rozmaite, częstokroć dziś zapomniane formy oporu społecznego, które pojawiały się podczas stanu wojennego. ...
Obrazek artykułu

Gabinet lingwistyczny Michała Rusinka w Big Book Cafe

Już dziś zapiszcie się na wizytę do Doktora Rusinka.Krakowski specjalista przyjrzy się językowi i wszystkim jego naleciałościom.
LITERACKI STAND-UP w BIG BOOK CAFE EPIZOD #7  NALOT Piątek 15 grudnia, godzina 20.00Michał Rusinek – literaturoznawca, tłumacz i autor książek na jeden wieczór przywdzieje lekarski kitel i przyjrzy się językowi. Weźmie pod lupę zjawiska charakterystyczne dla współczesnej polszczyzny, zarówno prywatnej, jak i publicznej, od języka młodzieży, po język „dobrej zmiany”. Doktor Rusinek będzie bohaterem arcydowcipnego Stand-upu Literackiego w Big Book Cafe. Wyjaśni, dlaczego tętno współczesnej ...
Obrazek artykułu

Seria spotkań z poezją

25 listopada odbędzie się Spotkanie Poetyckie z Katarzyną Mol i Mariuszem Kusionem. W tym oraz przyszłym roku odbędzie się także seria spotkań z poetą.
Wydarzenie na fb  https://www.facebook.com/events/903444239808686
Obrazek artykułu

Zaproszenie na spotkanie z Agnieszką Stabro

Wydawnictwo MG zaprasza na spotkanie z Agnieszką Stabro, autorką książki Masz na imię Camille.
Agnieszka Stabro podejmuje się trudnego zadania – pragnie odkryć nie tylko rąbek historii wielkiej rzeźbiarki, ale również fragment jej duszy. Dokonuje niemożliwego, a efekt jest oszałamiający. 

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy