Zgwałcona

| Dodano: 10 styczeń 2014 | Dodana przez: Judyta Aleksandra Niemiec

Share

Okładka

Twoja ocena

„Zgwałcona” to najnowsza powieść pisarki Stefanii Jagielnickiej-Kamienieckiej. Opowiada historię Antoniny Gawełczyk – urodzonej tuż po wojnie, wychowującej się w Bytomiu dziewczyny z polsko-niemieckimi korzeniami. Zarówno jej matka, jak i siostra, nie odnajdują się w realiach polskiej komunistycznej rzeczywistości, więc kiedy pojawia się taka możliwość, chcą skorzystać z pomocy rodziny w Niemczech i wyjechać. Tylko Tosia czuje się Polką, a przekonanie to od najmłodszych lat pielęgnuje w niej babka Ślązaczka. Kiedy dostaje się na studia polonistyczne w ukochanym Krakowie, wbrew woli matki, postanawia zostać w Polsce. Niestety sytuacja komplikuje się na tyle, że Antonina musi wybierać między życiem z piętnem popełnionych czynów, a śmiercią i uwolnieniem się od demonów, które zniszczyły jej wyobrażenia o dobru i miłości. Wyjeżdża do Niemiec, gdzie próbuje ułożyć sobie na nowo swój świat. Niestety, zamknęła się ona w nim, niczym w hermetycznym pudełku – skupiając się tylko na nauce i pracy. Wiele stresowych sytuacji, zamknięcie się na świat, kiepskie relacje z matką, brak miłości – to wszystko według mniemania Tosi – doprowadziło ją do nieuleczalnej choroby, przez którą, jak przed laty, znów zaczęła zastanawiać się nad sensem życia. Czy uda się jej pokonać demony przeszłości, chorobę, własne lęki? Czy w końcu w życiu Antoniny pojawi się ktoś godzien jej uczuć?

Źródło: http://www.ebooki123.pl/zgwalcona_p305 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Zgwałcona"

Opinia

Koszmar dziewczyny

Awatar użytkownika

Mądra książka, opisująca losy dziewczyny z pogranicza narodów. Bycie Niemcem po wojnie nie było przyjemne, nawet jesli sie było Niemcem tylko w połowie.

24 wrzesień 2014 13:36

Nowa opinia

Recenzje dla: "Zgwałcona"

Nawet gdy życie, los, wystawi nas na ciężką próbę, gdy wszystko i to od wczesnych lat młodości „wali się nam na głowę” - potrafimy!!!

Kim jest – Stefania Jagielnicka-Kamieniecka Stefania Jagielnicka- Kamienieckajest dziennikarką, poetką i powieściopisarką, absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, zamieszkałą obecnie w Wiedniu. W 1983 roku uzyskała honorowe dożywotnie członkostwo Arizona Press Club w Phoenix (USA), dokąd wyemigrowała po internowaniu. Otrzymała je za „walkę o możność pisania prawdy”, jak uzasadniono. W Polsce była zatrudniona w „Dzienniku Zachodnim“ w Katowicach, a od roku 1980 w prasie „Solidarności“....

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl