Jełopiada

| Dodano: 18 marzec 2016 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Opowieść o naturze człowieka, osadzona w groteskowych realiach galaktyki śmiechu. Porywająca komedia o wartkiej akcji, która obok siarczystych bluzgów zaleca sie też zwiewnością poezji. Niewyczerpane źródło cytatów dosadnej polszczyzny. Ubaw po pachy!

Bohaterami jest siódemka kumpli - nieuków, których urząd pracy, z braku możliwości zatrudnienia, wysyła na Merkurego z misją zaludnienia plenty. Rakieta rozbija się w momencie lądowania, więc nie ma już powortu na Ziemię. Bohaterowie, pozostawieni bez środków do życia, zmuszeni są stawić czoło własnym słabościom i nieustannie wytężać umysły w celu przetrwania na nieprzyjaznej planecie. Z opresji ratuje ich wrodzony spryt, a z pomocą zjawia się czasem rozbrajający Duch w przeróżnych wcieleniach...

Źródło: http://www.ebooki123.pl/jelopiada_p531 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Jełopiada"

Opinia

ciekawe doświadczenie w zetknieciu z tą lekturą

Awatar użytkownika

Trudno mi ocenić „Jełopiadę”. Najchętniej sklasyfikowałabym ją jako pisany wierszem komediodramat deliryczny. Być może Autor chciał ośmieszyć w nim nasze narodowe wady, być może podejmowanie przez urzędy absurdalnych decyzji, które dużo kosztują, lecz nic z nich nie wynika… Nie wiem. Tak samo jak, prawdopodobnie, nie wiadomo o co chodzi w śnie deliryka.

5 kwiecień 2016 10:19

Opinia

Jełopiada okrzyknięta hitem międzyplanetarnym!!!

Awatar użytkownika


Startujemy?
Po taką książkę to nawet poza granice Ziemi!!!!

5 kwiecień 2016 10:17

Nowa opinia

Recenzje dla: "Jełopiada"

Całe życie z... jełopami ;)

Są takie utwory literackie, po przeczytaniu których mam w głowie dziwny chaos oraz niepokój biorący się z poczucia, że jestem intelektualnie ociężały i nic nie rozumiem. Takie uczucie towarzyszyło mi po przeczytaniu „Jełopiady”. Ten napisany rymem utwór opowiada o wysłannikach z Ziemi na planetę Merkury. Ich zadaniem jest eksplorowanie nieznanego miejsca w celu poszerzenia swojej znikomej wiedzy. Potrzeby tych osób są jednak… przyziemne. To chęć uprawiania seksu w oparach niekończącej się libacji. Na Merkurym...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl