Kraftwerk i muzyczna rewolucja. Mała encyklopedia muzyki electro i electro-funk

| Dodano: 22 czerwiec 2017 | Dodana przez: Judyta Aleksandra Niemiec

Share

Okładka

Twoja ocena

„Kraftwerk i muzyczna rewolucja. Mała encyklopedia muzyki electro i electro-funk” autorstwa Piotra Mulawki to historia muzyki elektronicznej.

Zawiera krótkie informacje o twórcach, zespołach, wytwórniach muzycznych i filmach związanych z muzyką elektroniczną. Prezentuje pionierów i kontynuatorów, niezapomnianych autorów hitów i twórców nowoczesnych brzmień. Na uwagę zasługują top-listy najpopularniejszych utworów w stylu: electro, miami-bass, freestyle music. Są udokumentowaniem dokonań twórców muzyki elektronicznej z lat 70. 80. i 90. XX wieku, które warto przypomnieć albo poznać np.”Trans Europe Express” zespołu Kraftwerk, „Planet Rock” Afrika Bambaaataa czy „Super Sonic” niemieckiej grupy Music Instructor. Ta publikacja zwiera również informacje o polskich twórcach muzyki elektronicznej. Znakomity producent muzyczny Camey czyli Maciej Sierakowski to pionier muzyki electro-funk w Polsce. To w jego studiu powstały hity do tańce breakdance i electric-boogie.

„Kraftwerk i muzyczna rewolucja. Mała encyklopedia muzyki electro i electro-funk” to nie tylko przegląd list najpopularniejszych utworów z historii muzyki elektronicznej, to przede wszystkim ukłon w stronę twórców tego fascynującego gatunku muzyki.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/kraftwerk-muzyczna-rewolucja-mala-encyklopedia-muzyki-electro-electro-funk/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Kraftwerk i muzyczna rewolucja. Mała encyklopedia muzyki electro i electro-funk"

Opinia

Awatar użytkownika

Encyklopedia stworzona przez Piotra Mulawkę to niezwykle bogate, obszerne, bo prawie 400 - stronicowe kompendium wiedzy o muzyce elektronicznej, która ma swoich zwolenników na całym świecie. Styl reprezentowany przez zespół Kraftwerk i artystów wzorujących się na nich, nie należy do moich ulubionych ale doceniam zasób zebranych informacji, który z pewnością usatysfakcjonuje fanów tego typu gatunku rozrywki. To prawie 400 stron bogatego materiału i bezcenna gratka dla fanów muzyki elektronicznej. Dała mi możliwość przyjrzenia się wielu wykonawcom i uświadomić rolę jaką spełnili oni w świecie muzyki. Sprawiła, że odszukałam niektóre utwory, by lepiej poczuć klimat minionych lat. Książka to także piękny hołd złożony twórcom, dzięki którym powstało wiele niezapomnianych utworów. Nawet jeżeli nie jesteśmy jej zwolennikami, warto mieć świadomość jej ważnego wkładu w tworzeniu historii muzyki na przestrzeni wieków.

Całą recenzja: http://ezo-ksiazki.blogspot.com/2017/08/363-kraftwerk-i-muzyczna-rewolucja.html

16 sierpień 2017 07:55

Opinia

świetna książka, z ogromną ilością ciekawostek

Awatar użytkownika

"Mała encyklopedia electro i electro-funk" to historia muzyki elektronicznej. Zawiera krótkie informacje o twórcach, zespołach, wytwórniach muzycznych i filmach związanych z muzyką elektroniczną. Prezentuje pionierów i kontynuatorów, niezapomnianych autorów hitów i twórców nowoczesnych brzmień. Na uwagę zasługują top-listy najpopularniejszych utworów w stylu: electro, miami-bass, freestyle music. Jednak to nie tylko przegląd list najpopularniejszych utworów z historii muzyki elektronicznej, to przede wszystkim ukłon w stronę twórców tego fascynującego gatunku muzyki. Interesująca, świetna książka, z ogromną ilością ciekawostek.

25 lipiec 2017 12:05

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl