Horror z piekła rodem

| Dodano: 8 listopad 2013 | Dodana przez: Judyta Aleksandra Niemiec

Share

Okładka

Twoja ocena

„Horror z piekła rodem” to powieść, jak sam tytuł wskazuje o charakterze horroru. Trzeba powiedzieć że w książce jest doza grozy i strachu ale też jest to historia intrygująca. Autor przedstawia nam opowieść o mistrzu magii Arturze i jego uczennicy imieniem Małgorzata, przy tym rysuje świat gdzie szatan naprawdę istnieje w naszej współczesności oraz są czary mogące wykorzystać siły ciemności do zdobycia np. władzy nad innymi ludźmi. Czytelnik jest wprowadzany do mrocznej rzeczywistości wywoływania demonów łącznie z samym księciem ciemności szatanem. Istotną osią powieści jest relacja mistrza czarów Artura z jego uczennicą Małgorzatą. Artur to postać dosyć posępna stroniąca od ludzi i wzbudzająca w nich strach i to nie przypadkowo bo jest on wszak czarownikiem. Jednocześnie Artur jest znawcą ludzkiej natury i nie tylko ludzkiej. W sposób sobie tylko znany przyciąga zagubioną nieco młodą dziewczynę do swojej osoby. Wyczuwa że jest ona zainteresowana czarami i poczynieniem zemsty na swym byłym kochanku. Artur wie także że mimo strachu jaki wzbudza świat demonów i czystego zła w Małgorzacie, nie porzuci ona drogi zostania czarownicą. Mistrz wie że znalazł następczynie swego rzemiosła. W pewnym momencie dochodzi także do zbliżenia obojga bohaterów, wywiązuje się romans dojrzałego mężczyzny z młoda kobietą. Czytelnik nie powinien się nudzić czytając tą książkę, szczególnie wtedy, kiedy ma upodobanie w zjawiskach nadprzyrodzonych.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/horror-z-piekla-rodem_p285 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Horror z piekła rodem"

Opinia

Awatar użytkownika

Autorkę książki znam osobiście,tym chętniej napiszę opinię. Temat czarnej magii i czarów w ogóle jest mi bliski, więc śmiało można powiedzieć,że książka ta wyczerpuje go w całości. Zaskakuje opisami, bardzo działającymi na wyobraźnię, za co duży plus. Historia młodej kobiety i budzącego się w książce uczucia zdecydowanie na miarę naszych czasów :-)

29 styczeń 2014 19:59

Opinia

Strach sie bać

Awatar użytkownika

Dosyć dobra powieść w swoim gatunku nawet bardzo dobra. Horror opowiadający o czarach i piekle oraz istotach z piekła. Można się bać czytając i o to w tej książce chodzi. Przeżycia miłośników horroru gwarantowane a przy tym niebanalna historia.

9 grudzień 2013 15:21

Nowa opinia

Recenzje dla: "Horror z piekła rodem"

Recenzja z bloga monweg.blog.onet.pl

Mijają miesiące, w czasie których Małgorzata uczy się „rzemiosła”. Przychodzi moment gdy mają zacząć naukę czarnej magii. Mimo pewnych wątpliwości, Małgorzata jest pilną uczennicą. W pewnym momencie wywiązuje się romans między mistrzem i jego uczennicą, a może należałoby powiedzieć, między dojrzałym mężczyzną a młodą kobietą. Nie trzeba być wnikliwym czytelnikiem żeby zauważyć pewne podobieństwo do klasyka, Michaiła Bułhakowa i jego powieści Mistrz i Małgorzata. Chociaż na zapożyczeniu podobieństwa...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl