Przetrwać noc

| Dodano: 27 marzec 2017 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

"Przetrwać noc” to w pewnym sensie kontynuacja wcześniejszej powieści tego samego autora pt. „Kleszcz”. Nie ma tu co prawda bohaterów poprzedniej powieści, ale akcja tej dwuczęściowej (Czarna perła i Pęczek konwalii) powieści toczy się w Polsce pod rządami Pobożnych i Sprawiedliwych. „Przetrwać noc” opowiada o losach Grażyny i Bożeny – dwu byłych zakonnic. Obie muszą przetrwać nie tylko noc czasu despotii Pobożnych i Sprawiedliwych, ale i własne, koszmarne noce. Noc Grażyny to gwałt jaki ja spotyka i jego psychiczne następstwa, to odrzucenie kobiety przez rodzinę. Noc Bożeny to psychopata doprowadzający ją do poronienia i choroba nowotworowa. „Przetrwać noc” niesie też przesłanie nadziei – Grażyna znajduje miejsce w życiu i wraca do rodziny, a Bożena przezwycięża raka i znajduje miłość.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/przetrwac-noc ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Przetrwać noc"

Opinia

Awatar użytkownika

Zeszło mi się trochę z tym czytaniem☺. Nie dlatego że czytało się źle. Wręcz przeciwnie czytało się świetnie. Tylko po pierwsze była w tym czasie ostra konkurencja (Dehnel, Terziani, Pilch ), ale przede wszystkim dlatego , że ostatnio bronię się przed Naczelnikiem Mirosławem Warszawskim i przed Pobożnymi i Sprawiedliwymi jak mogę! Unikam, uciekam, zamykam umysł na każde ich słowo i udaję, że im się nie uda! Że to niemożliwe, żeby wszystko zniszczyć tak szybko i przy takim aplauzie moich rodaków. Niemożliwe? No to trzeba przeczytać „Przetrwać noc”. Szybciej niż się spodziewamy Oddziały Wzmożonego Wspierania Prawa zapukają o 6 rano do naszych sypialni, a przy zakupie nowego mieszkania będzie potrzebne zaświadczenie o moralnym prowadzeniu i zgoda Rady Parafialnej. Niestety, zgadzam się z Pana wizją „paskudnych czasów despotii”. Nie wiem tylko czy przetrwamy tę noc. Panu gratuluję pomysłu, języka narracji, znajomości kobiecej duszy i kulinariów☺ Czekam na kolejną książkę, może „Nareszcie świt!”? ”
Za ten fragment specjalne podziękowania❤

„Nie wiadomo, kiedy i nie wiadomo skąd pojawiło się to coś, tak cudowne i niewytłumaczalne. Coś, co wielokrotnie zdarza się dwojgu ludziom i zawsze wprawia ich w osłupienie. Po dłuższej lub krótszej, bardziej lub mniej burzliwej i z reguły w istocie samotnej wędrówce przez życie, kiedy to szuka się właściwie nie wiadomo czego, nieoczekiwanie pojawia się to drugie.” I tego się trzymajmy w tych „paskudnych czasach despotii”….

28 czerwiec 2017 08:48

Opinia

Zaskoczyła mnie.

Awatar użytkownika

Teoretycznie wiedziałam, jaką książkę chcę przeczytać, jednak gdy już wpadła w moje ręce byłam tak zdziwiona jakby była to książka-niespodzianka. Spodziewałam się zupełnie czegoś innego, ale to był tylko moment konsternacji i potem szybko wciągnęłam się.


http://poligon-domowy.blogspot.com/2017/06/przetrwac-noc-krzysztof-p-abenda.html

12 czerwiec 2017 08:56

Nowa opinia

Recenzje dla: "Przetrwać noc"

Sielskie państwo Pobożnych i Sprawiedliwych

„Miejsce dla wszelkiego rodzaju kombinatorów, przestępców w białych kołnierzykach i zwyczajnych bandziorów jest za kratami. Uczciwi ludzie nie muszą obawiać się prowokacji, bo jej nie ulegną. Jednostki słabe, zdemoralizowane muszą być eliminowane ze społeczeństwa. Prewencyjnie” – wbrew pozorom nie jest to stare przemówienie Stalina czy Hitlera, ale jednego ze współczesnych przywódców państwa. Rządy terroru, indoktrynacji, propagandy, niemalże powrót do gospodarki centralnie planowanej – jakieś skojarzenia?...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl