Piotr Goszczycki

| Dodano: 14 lipiec 2015 | Dodana przez: Judyta Aleksandra Niemiec
Awatar użytkownika
Zadebiutował w roku 2001 tomikiem poetyckim "Kwartet polnych świerszczy". Wydał także: "Apetyt na jesień" (2003), prozę poetycką "Pomiędzy jutrem" (2004), wybór wierszy polsko - angielskich "Oddychaliśmy za głośno" (2005), prozę reportażową "Pierwszy milion pucybuta" (2005), poezję "Przed kurtyną świtu" (2007). W marcu 2011 pokonał 1000 kilometrów w ciągu 1 doby na 1 bilecie po województwie Mazowieckim. Pokłosiem tej podróży jest dokument "Doba na Mazowszu" (2012). Za ten wyczyn Teleexpress zapisał Goszczyckiego w: "Teleexpresowej loży ludzi pozytywnie zakręconych".

Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei, Grupy Miłośników Kolei: PKP-Jazda, Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury, Praskiej Przystani Słowa. Jest przedstawicielem i redaktorem wydawnictwa Komograf. Jako Redaktor naczelny prowadzi Szlak Literackiej PKP-Jazdy. W ramach grupy poetyckiej WARS wydał kilka debiutów poetyckich i prozatorskich a także antologii kolejowych. Jak dotąd swoje największe dzieło redakcyjne uważa "Słownik Biograficzny Polskich Lekarzy Otolaryngologów XIX i XX w." Stanisława Zabłockiego.

Prowadził Dalekobieżną serię wydawniczą grupy poetyckiej WARS, a także przewodniczył tej grupie w oddziale Warszawa. Był wolontariuszem w Muzeum Kolejnictwa, gdzie prowadził spotkania literackie "Niedziela na Głównym" organizowane w atrakcyjnej "Salonce Bieruta". Przez 4 lata był sekretarzem redakcji "Własnym Głosem". W roku 2005 otrzymał list gratulacyjny z Marszałkowskiego Urzędu Województwa Mazowieckiego za szczególne zaangażowanie w animowanie kultury.

Jan Sobczyk w roku 2005 wydał poświęcony Goszczyckiemu poemat: "Chleby Piotra Goszczyckiego".

Z zawodu Mistrz Piekarnictwa z 20 letnią praktyką. W roku 2008 cudem uniknął śmierci w miejscu pracy.

W 1994 roku zdobył tytuł Mistrza Polski w grze Rummikub, a następnie reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Świata, gdzie zajął 9 lokatę. Ponadto gra w scrabble, bilard oraz kręgle.

Podróżuje wyłącznie pociągami.

Książki autora

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl