Manipulacja

| Dodano: 31 maj 2016 | Dodana przez: recenzentkania

Share

Okładka

Twoja ocena

Julia Buzdygan, autorka powieści „Manipulacja”, zaprasza nas na wycieczkę psychologiczną i duchową po świecie fantazyjnym. Kilkoro bohaterów powieści na skutek nagle pojawiających się dziwnych okoliczności zostaje przeniesionych do alternatywnych rzeczywistości, w których przeróżne scenerie, wydarzenia i koszmarne postaci aranżowane są przez ich własne zalęknione wyobrażenia oraz dominujące reakcje lękowe. Utwór został napisany tak zwanym językiem codziennym, bez nadmiernej ornamentyki czy sztucznej podniosłości, co pozwala na łatwe i szybkie rozumienie przewijających i przenikających się fikcyjnych rzeczywistości.

Dla naświetlenia talentu autorki, która w formie beletrystycznej przybliża czytelnikowi zakamarki ludzkich dusz, przyjrzyjmy się krótkiemu fragmentowi książki: „Tony, Cecilia i Suzanne to były złe duchy, koszmary, potwory… Odeszli na zawsze, pokonaliście ich. Ale to nie koniec. Każda osoba, która zmarła w domu, bądź w mieście, jest przeklęta. Właściwie to ich dusze. Każda z tych dusz błąka się po świecie, szukając pomocy, sposobu, by móc spokojnie odejść. Są niebezpieczne, nie panują nad sobą. Każdy kolejny dzień udręki robi z nich przerażające potwory.”

http://tylkorelaks.pl/513-manipulacja-9788379005.html

Źródło: http://www.ebooki123.pl/manipulacja_p546 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Manipulacja"

Opinia

Strach ma wielkie oczy, nie daj się zmanipulować.

Awatar użytkownika

Jeśli kiedykolwiek bałeś się czegoś tak mocno, że nie mogłeś oddychać, z pewnością utożsamisz się z bohaterami. April i Tyler zostali rzuceni na głęboką wodę, a ich wewnętrzne lęki stały się rzeczywistością. Kto wygra tą walkę – ludzie czy potwory?

 

Strach ma wielkie oczy, nie daj się zmanipulować.

 

Głównymi bohaterami są April i Tyler, których największe lęki stały się rzeczywistością. Nie mogą dać się zmanipulować przez strach, bo stracą nadzieję i szansę na ucieczkę, a tym samym i życie. Walczą o wolność i wewnętrzny spokój. Niedługo później poznają rodzeństwo Dianę i Austina, którym nie udało wygrać z lękami swoich umysłów. Ale to dzięki nim i Tony’emu dotrwali do momentu konfrontacji ze strachem. Między głównymi momentami akcji poznajemy tajemnice, które ukrywali bohaterowie z nadzieją, że nigdy nie ujrzą światła dziennego.

 

15 czerwiec 2016 09:35
Awatar użytkownika

Polecam

8 czerwiec 2016 11:41

Nowa opinia

Recenzje dla: "Manipulacja"

Strach się bać

Książka „Manipulacja” przekona nas, choć wielu osób borykających się z lękami na pewno nie trzeba, że wyolbrzymione obawy potrafią w niewyobrażalnym tempie „mutować”, by ostatecznie przybrać formę paraliżujących „lękotworówinnymi słowy potworów utkanych z lęków. Stwory te cholernie trudno zwalczyć, ponieważ są niczym pasożyty wysysające życiodajną energię. Wspólna egzystencja jest koszmarem, który ostatecznie może zepchnąć nas na margines życia, zamknąć w ciemnym pokoju i tam więzić do...

Manipulacja

April i Tyler to dwie zupełnie obce sobie osoby. Pewnego dnia oboje budzą się w opuszczonym domu, w którym prześladują ich duch dawnych właścicieli. Zdani tylko na siebie muszą pokonać swój strach i wydostać się z piekielnego Miasta Strachu. W tym czasie bardzo się do siebie zbliżyli. Czy ich związek przetrwa trudną próbę? Czy pokonają swój strach i zniszczą wszystkie duchy?Zastanawia mnie jaki, z założenia autorki, miał być gatunek tej książki. Bo jeśli horror, to zdecydowanie nie wyszło. Jeśli liczycie na...

"Manipulacja" ~ recenzja

April i Tyler, nieznający się wcześniej bohaterowie, w niewyjaśnionych okolicznościach pojawiają się w  domu, z którego nie ma wyjścia. Jednak nie jest to taki zwykły dom. W tym domu straszy! Para jest nękana przez ich nocne koszmary. Duchy nawiedzają ich, robiąc im krzywdę fizyczną i psychiczną. Czy tej dwójce uda się uciec i  uratować swoje życie? Czy uczucie rodzące się między nimi przetrwa?Jeśli mam być szczera, zupełnie nie tego się spodziewałam po książce, której opis wskazuje na zwykłą, niczym...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl