Kąt odbicia & Spirala zła

| Dodano: 30 maj 2017 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

„Kąt odbicia & Spirala zła” Dariusza Grabowskiego to dwuczęściowa książka o ucieczce przed miłością, która spadła nagle na dojrzałego mężczyznę i o walce o życie z bandą bezwzględnych młodych przestępców. Niestety zemsta rodzi zemstę.

Kąt padania, równa się kątowi odbicia, każda akcja wywołuje reakcję. Szymon, dojrzały mężczyzna „po przejściach” wyjeżdża ze stolicy na głuchą wieś. Chce tam znaleźć spokój, odpoczynek i ucieczkę przed miłością do Natalii. Zamiast tego staje się obiektem okrucieństwa ze strony grupy przestępców. Doprowadzony do ostateczności podejmuje samotną walkę. Jego zwycięstwo uruchamia spiralę zła, która dotknie nie tylko jego, ale także jego najbliższych.

Książka jest doskonałym czytadłem dla amatorów thrillerów, z bogatą treścią i częstymi zwrotami akcji. W niej jak w lustrze odbijają się ludzkie postawy i charaktery, od pełnych empatii do całkowicie bezwzględnej mściwości.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/kat-odbicia-spirala-zla_p694 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Kąt odbicia & Spirala zła"

Opinia

Warto sięgnąć po kolejną książkę tego autora

Awatar użytkownika

Podobno piekło jest wybrukowane dobrymi chęciami, a każdy dobry uczynek będzie zawsze przykładnie ukarany. Tak mówią doświadczeni życiem ludzie. I z pewnością coś w tym jest. Odczuł to na własnej skórze Szymon, bohater książki „Kąt odbicia & Spirala zła”. Chcąc ulżyć ukochanej, uwalnia ją od siebie i wyjeżdża na głęboką prowincję. Jego uczucie jest jednak tak głębokie, że często wraca myślami do spotkań z ukochaną, śliczną panią doktor. Nie może sobie z tym uczuciem poradzić, więc wdaje się w romans z sympatyczną panią profesor. Ale i to nie pomaga.

Sielankowe życie Szymona przerywa wtargnięcie trzech bezwzględnych bandytów, domagających się haraczu. Kiedy napadnięty odmawia, niszczą mu meble i katują go. Kiedy poskarżył się policji, napadają go w lesie, biją do nieprzytomności i wrzucają do płytkiego grobu, żeby tam dokończył żywota. Ratuje go półdziki, mieszkający w lesie chłopiec.

Bandyci są konsekwentni i znów składają wizytę Szymonowi. Ale tym razem Szymon jest na to przygotowany. Młodzi bandyci wpadają w pułapkę, która łączy się z potwornym udręczeniem. Torturowani, ujawniają całe swoje przestępne życie, wydają wspólników. Policja i prokuratura ma co robić.

Szymon chce ich zabić, ale zgwałcona przez bandytów pani profesor ratuje im życie, wymuszając na Szymonie uwolnienie ich. Niestety nie na długo cieszą się wolnością i sprawiedliwy los dość szybko wydaje na nich wyrok.

Szymon porzuca swoją leśniczówkę i chcąc zatrzeć wszelkie ślady podpala ją. Wyjeżdża, ale pojawia się mściciel, który, uznając Szymona winnym śmierci dziecka, chwycił ślad i podąża za nim. Nie podejrzewając nic Szymon nawet nie zabezpiecza się przed rozkręcającą się spiralą zła, która dotknie jego i jego najbliższych.

Szymon znów podejmuje walkę, ale tym razem przeciwnik jest bardziej wyrafinowany. Wydaje się, że nie będzie szczęśliwego zakończenia, ale jednak …

Warto sięgnąć po kolejną książkę tego autora. W niej jak w lustrze odbijają się charaktery ludzkie, ludzkie postawy od pełnych empatii do pełnych bezwzględnej mściwości. A poza tym dobrze się ją czyta.

7 czerwiec 2017 09:20

Opinia

Książkę jest doskonałym czytadłem dla amatorów thrillerów.

Awatar użytkownika

Już sam tytuł książki: „Kąt odbicia & Spirala zła” sugeruje, że głównym motywem książki jest zemsta. „Zabiłeś – zostaniesz zabity” – mówi jeden z bohaterów książki. Autor niczego nie oszczędza głównym postaciom. Zaczyna się od dramatycznej decyzji o porzuceniu ukochanej i ucieczki do sielankowej wsi. Okazuje się, że ta wieś nie jest taka sielankowa. Okolice terroryzuje banda młodocianych przestępców.

Książka, która z początku wydaje się być historią nieszczęśliwej, niespełnionej miłości starszego mężczyzny, staje się thrillerem. Szymon, który szukał spokoju po latach intensywnej pracy, nagle staje przed koniecznością walki o życie. Bezwzględni młodzi przestępcy są inteligentni i wiedzą jak zabezpieczyć się przed pozostawianiem dowodów swojej winy. Biją, gwałcą i mordują z zimną krwią. Ściągają haracz, sprzedają młode dziewczyny do domów publicznych na Zachodzie. Dla nich załatwić starszego, samotnego faceta, mieszkającego na odludziu, to drobny epizod w ich bandyckiej karierze.


Ale Szymon umie się bronić. Pewność siebie bandytów i ich fizyczna przewaga powodują, że nie zachowują środków ostrożności. Wpadają w zastawioną przez Szymona pułapkę.


Jak zwykle u tego autora akcja jest wartka, co chwila następują zwroty akcji. Ofiara nagle staje się katem, a kat ofiarą. Pewny siebie, bezkarny dotąd prominent czuje na rękach kajdanki i nie wie, jak ma zareagować.


Druga część książki wprowadza kolejny zwrot. Oto zahukana dotychczas kobieta, skromna kura domowa znajduje w sobie tyle siły, żeby ruszyć w pogoń za kimś, kogo posądza o śmierć dziecka.


To tylko główne wątki książki. Jest jeszcze chłopiec – dziecko lasu, który rozmawia ze zwierzętami i duch hrabiego z ogromnym skarbem. Jest przezabawny kruk, dzielny pies i inteligentny kot. I jest, jak zwykle u tego autora miłość dwojga, a właściwie nawet trojga dojrzałych ludzi. Jest wyprawa na antypody i śmierć na pustyni.


Książkę jest doskonałym czytadłem dla amatorów thrillerów.

5 czerwiec 2017 09:41

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl