Pleban

| Dodano: 2 lipiec 2013 | Dodana przez: admin

Share

Okładka

Twoja ocena

"Pleban" to po "Kochance" druga opowieść Patryka Nowodworskiego. Tym razem autor próbuje nam udowodnić, że konsekwencje popełnionych grzechów za życia sięgną nas nawet po śmierci, a jedynego ratunku możemy szukać w ‘świetle’ Boga.
Nowa książka Nowodworskiego to propozycja przede wszystkim dla tych, którzy nie boją się duchów. Książka ta to bowiem horror, w którym świat doczesny miesza się ze światem duchowym. Zawarta w niej historia dotyczy mrocznej zależności między księdzem, domem a pewną rodziną, która w nim zamieszkała. Ich potyczki można by ograniczyć do trzech słów-wytrychów: grzech, cierpienie, wybaczenie.
Akcja utworu dzieje się bardzo dynamicznie. Jarek - ojciec czteroosobowej rodziny cierpi na utratę pamięci. Narodziny kolejnego dziecka wymagają od niego powiększenia mieszkania. W tym celu postanawia (za namową żony) zamienić mieszkanie w bloku na dom jednorodzinny. W ich ręce trafia bardzo korzystna oferta sprzedaży willi w Bystrzycy Kłodzkiej, którą do tej pory zamieszkiwał sędziwy proboszcz. Ta 'okazja' - jak się okazuje - ma jednak drugie dno, ponieważ już w dzień przeprowadzki dzieją się w tym miejscu co najmniej 'dziwne rzeczy'. Ojciec, któremu dotychczas pamięć 'płatała figle' nie wie, co ma
o tym wszystkim myśleć, tym bardziej, że tylko on widzi, co tu się naprawdę dzieje. Okazuje się, że dom który nabyli, skrywa nieodgadnione tajemnice. Przekonuje się o tym również jego kolejny właściciel - Nemezjusz, który ostatecznie rozwiązuje zagadkę nawiedzonego domu.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/pleban_p209 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Pleban"

Nowa opinia

Recenzje dla: "Pleban"

Patryk Nowodworski: "Pleban"

Jarek, główny bohater powieści pewnego ranka budzi się z całkowitą amnezją. Nie pamięta swojej żony ani dziecka, ani tego, kim jest. W zaistniałej sytuacji próbuje jakoś się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Tymczasem na świat szykuje się kolejny jego potomek, dlatego za namową ukochanej Jarek sprzedaje mieszkanie w bloku i kupuje starą, piękną posesje w Bystrzycy Kłodzkiej, której zarządcą jest tutejszy proboszcz. Już pierwszego dnia pobytu zaczynają tam dziać się dziwne, niewytłumaczalne zjawiska. Okazuje...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl