Zatarty ślad. O 10 kwietnia 2010 roku

| Dodano: 5 luty 2016 | Dodana przez: Judyta Aleksandra Niemiec

Share

Okładka

Twoja ocena

Przed świtem 10 kwietnia 2010 roku z Okęcia wylatuje do Smoleńska samolot Jak-40 przewożący na swoim pokładzie dziennikarzy. O której godzinie ma miejsce to wydarzenie? O której Jak przyziemia w Rosji? Kiedy pojawia się na Siewiernym Ił-76 dowodzony przez Frołowa? O której próbuje tam przyziemiać prezydencki Tupolew?
Zaraz po tragedii oficjalną godziną “katastrofy” miała być 8:56. Po ponad dwóch tygodniach została ona skorygowana, aż o kwadrans - do 8:41. Dlaczego?
Czy znamy rzeczywiste godziny wszystkich zdarzeń jakie miały miejsce 10 kwietnia 2010? Jeśli nie, to czy możemy twierdzić, że znamy faktyczny przebieg wypadków do których wówczas doszło?

Źródło: http://www.ebooki123.pl/zatarty-slad-o-10-kwietnia-2010-roku_p503 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Zatarty ślad. O 10 kwietnia 2010 roku"

Opinia

rzetelna opinia

Awatar użytkownika

„Zatarty ślad” jest  rzetelnym, z benedyktyńską dokładnością zrelacjonowanym – a jednocześnie wartko i przekonująco napisanym podsumowaniem wszelkiej dostępnej wiedzy, jaką można było w Polsce zgromadzić; przekazanie jej czytelnikowi jest swoistą spłatą długu, jaki wszyscy zapłacić powinniśmy za swoje przyzwolenie na takie potraktowanie nas przez „państwo które zdało egzamin”.

10 luty 2016 12:31

Opinia

"Zatarty ślad. O 10 kwietnia 2010 roku"

Awatar użytkownika

Bardzo interesująca pozycja oparta na faktach, dotyczących katastrofy smoleńskiej. 

Autor nie mówi wprost kto zawinił i w jaki sposób przyczynił się do tragedii, jednak rzetelna i wiarygodna informacja jest wystarczająco wymowna. Nie są to własne domatorskie badania czy reporterskie spekulacje, ani próba populistycznego zwrócenia na siebie uwagi. Wprost przeciwnie, ta książka to kompendium tego wydarzenia, o czym świadczy obszerna i merytoryczna baza bibliograficzna. Jest to zdecydowanie literatura faktu.

10 luty 2016 09:03

Nowa opinia

Recenzje dla: "Zatarty ślad. O 10 kwietnia 2010 roku"

Zatarty ślad

Po lekturze książki „Zatarty ślad. O 10 kwietnia 2010 r.” Romana Misiewicza - autor znany był publiczności literackiej jako wrażliwy na współczesne losy Polaków Poeta, poeta doceniany i nagradzany.  Mniej powszechna – co nie oznacza, iż nie ciesząca się sporym zainteresowaniem -  była jego działalność na rzecz odkrywania tajemnic wydarzeń, które wstrząsnęły Polska 10 kwietnia 2010 r. Roman Misiewicz – jako blogger XL4.pl – dołączywszy do początkowo licznej grupy „internetowych śledczych”, ujawnił...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl