Awanturnicy

| Dodano: 18 marzec 2016 | Dodana przez: Jowita Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

„Awanturnicy” Mateusza Juszczyka to literaturą, której najbliżej gatunkowo do powieści przygodowo-historycznej. Przedstawia losy Marcina Seradzkiego, gdańszczanina, doskonałego szkutnika, którego z trudnej sytuacji życiowej wyciąga Jakub Kettler, książę będącej polskim lennem Kurlandii i Semigalii. Pierwszym zadaniem dla Seradzkiego będzie zbudowanie statków, które pozwolą księciu realizować podboje terytoriów zamorskich. Ale szkutnik otrzyma od władcy Kurlandii również inne zadania. To przez nie wpadnie w wir wielu przygód, aby w końcu znaleźć się na wyspie Tobago wśród kurlandzkich kolonizatorów. Mimo barwnego życia, Marcin Seradzki nigdy nie przestaje myśleć o swojej ojczyźnie – Rzeczypospolitej.

"Albert Schell był ciekaw wyspy i wyszedł z dżungli, będąc pod wielkim wrażeniem. Ale przekazał też Marcinowi wieści z Europy. Niedobrze działo się w Rzeczypospolitej. Opowiadał między innymi o państwie cara i o nowym królu Szwecji, którego wzrok już skupiał się na bałtyckich portach. Marcin wtedy przysiągł sobie, że jeśli Rzeczpospolita zostanie zaatakowana i jego dom oblężony, to nie będzie się zastanawiał tylko wróci."

Czy Seradzki będzie w stanie porzucić świetnie rozwijającą się karierę i rodzącą się miłość do kobiety dla ratowania ojczyzny?

http://tylkorelaks.pl/512-awanturnicy-9788379005345.html

Źródło: http://www.ebooki123.pl/awanturnicy_p540 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Awanturnicy"

Opinia

bużliwe losy polskirgo patrioty

Awatar użytkownika

Losy Polaków są często tak samo pogmatwane, jak losy Polski. To banalna konkluzja, ale taka właśnie, jako pierwsza, przyszła mi na myśl po lekturze pierwszej części „Awanturników” autorstwa Mateusza Juszczyka.


„Awanturnicy” jest powieścią przygodowo-historyczną. Autor szybko wciąga czytelnika w wir dynamicznie zmieniających się wydarzeń. W tle głównej narracji przesuwają się losy Rzeczypospolitej, na które bohater książki jest bardzo wrażliwy. Bo – warto dodać – Marcin Seradzki jest polskim patriotą, który w momencie, gdy ojczyzna znajdzie się w trudnym położeniu, będzie potrafił zrezygnować i z kariery, i z możliwości ułożenia sobie życia z kochaną kobietą, by ratować Polskę…24 maj 2016 10:07

Nowa opinia

Recenzje dla: "Awanturnicy"

Awanturnicy

Witajcie :)Dziś zapraszam Was na krótka recenzję, bo i książka jest króciutka. Awanturnicy Mateusza Juszczyka otrzymałyśmy od Wydawnictwa Psychoskok. Historia Marcina Seradzkiego opisana w tej książce jest na jedynie 129 stronach.Awanturnicy to książka, której myślę najbliżej gatunkowo do histroryczno- przygodowej.Akcja książki toczy się w Gdańsku w od 1647 roku. Poznajemy Marcina w karczmie gdzie zastanawia się nad sensem swojego życia, traci pracę, z zawodu jest szkutnikiem, a wciąż chce gonić za marzeniami...

Przygoda historią pisana

Określony czas i miejsce potrafi „podrasować” ludzie losy, dlatego choć kłopoty ze znalezieniem zatrudnienia, kryzys gospodarczy, tragedie rodzinne, konieczność zmiany miejsca zamieszkania, czy skompilowana miłość może stanąć na drodze każdego, zagrożenie wojną i konieczność obrony ojczyzny już nie.Marcin Seradzki, główny bohater powieści „Awanturnicy”, znalazł się właśnie w tak niekomfortowej sytuacji, ponieważ przyszło mu budować swe życie w trudnym dla Polski okresie, a ponieważ Marcin jest Polakiem,...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku