Jerozolima Miasto Boga

| Dodano: 21 wrzesień 2016 | Dodana przez:

Share

Okładka

Twoja ocena

„Jerozolima. Miasto Boga" nie jest zwykłym przewodnikiem, który z łatwością spotkamy we wszystkich większych księgarniach. To książka łącząca ze sobą elementy reportażu, wywiadu, dokumentu. Opatrzona znakomitymi zdjęciami przenosi nas do stolicy Izraela, w którym świat arabski miesza się z żydowskim, a żydowski z chrześcijańskim. Poznając „Jerozolimę. Miasto Boga" dowiemy się m.in. dlaczego Żydzi przestrzegają koszerności, dlaczego religijne Żydówki golą głowy, jakimi samochodami jeżdżą Izraelczycy, jak przyrządzić smaczną szakszukę, czym jest mezuza, po czym poznać żonatego Żyda, ile wydamy na żywności, jeśli przez jakiś czas zamieszkamy w Jerozolimie? Książka porusza także wiele kontrowersyjnych tematów jak: homoseksualizm czy prostytucja. „Jerozolima. Miasto Boga" obala również stereotypy i pokazuje, jak różne i nieprzewidywalne potrafi być życie w Izraelu.

W sprzedaży - http://tylkorelaks.pl/606-jerozolima-miasto-boga-9788379006908.html

Źródło: http://www.ebooki123.pl/jerozolima-miasto-boga_p615 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Jerozolima Miasto Boga"

Opinia

Awatar użytkownika

Ta książka to nie jest typowy przewodnik. To zbiór ciekawostek o mieście, gdzie  świat arabski miesza się z żydowskim,  a żydowski z chrześcijańskim.To opowieść o współczesnej Jerozolimie, gdzie tradycja miesza się ze współczesnością.To miasto, gdzie obok ortodoksyjnych Żydów żyją geje i lesbijki, gdzie obok flagi z Gwiazdą Dawida  powiewa ta tęczowa,  to miasto gdzie prostytucja jest dozwolona, a salony masażu są na porządku dziennym. To świetna reporteska robota, która po raz kolejny przekonuje mnie, że warto sięgać po polskich autorów. Na ten rok mam już zaplanowany urlop w Gruzji,ale  w przyszłości, kto wie?Zobaczyć Jerozolimę to moje marzenie,które może kiedyś zrealizuję.
Za udostępnienie egzemplarza w wersji elektronicznej dziękuję bardzo wydawnictwu Psychoskok.
Moja ocena 7/10.
http://rudabiblioteczka.blogspot.com/2018/02/ewelina-rubinstein-jerozolima-miasto.html

27 luty 2018 09:53

Recenzja

Preludium

Awatar użytkownika

Czasami mam wrażenie, że żyjemy w świecie, który zapewnia nieograniczone możliwości podróży, ale jednocześnie narzuca z góry ustalone stereotypy. 
My nie odkrywamy. Przyjeżdżamy, patrzymy, odhaczamy i wyjeżdżamy. Nie doznajemy. Poruszamy się ścieżkami, które wytyczył ktoś obcy. Pomysł, by całkowicie poświęcić się podróży, wydaje nam się czymś abstrakcyjnym.
To potrafią zrobić tylko nieliczni, ale nie jest też tak, że ta droga jest dla wszystkich. Niektórzy, jak ja, większą przyjemność wynoszą z czytania o świecie, o cudzej podróży, niż faktycznego zwiedzania.
MIASTO BOGA
"Jerozolima. Miasto Boga" to książka, której nie można zaklasyfikować. Czytelnik znajdzie tu niewielką garść wszystkiego, co może być interesujące dla początkującego.
Od szczegółowych, ale jasnych wyjaśnień odnośnie tradycji, zachowań i codzienności, przez proste przepisy, do spraw, które dzisiaj i jutro okupują i okupywać będą myśli tamtejszej społeczności.
To książka, która stanowi preludium. Ma zainteresować, pobudzić nasz mózg do działania. Jednocześnie autorka zachowała balans. Jest tam wiele informacji przydatnych, ciekawostki, które bez wątpienia przyciągną uwagę, ale całość skomponowana została w sposób zrównoważony. Nie przytłacza.
WSTĘP
Przy takich pozycjach możemy określić się jako czytelnicy. Czy chcemy wiedzieć więcej, zgłębiać określony temat? Czy może zadowolimy się kilkoma anegdotkami, które można będzie rzucić od niechcenia w czasie rozmowy?
"Jerozolima. Miasto Boga" to bez wątpienia bardzo dobry wstęp dla laików. Pierwszy krok dla tych, którzy dopiero poznają specyfikę tego miasta. 
Poruszana jest tu niezliczona ilość tematów, ale nie można zarzucić autorce chaotyczności. Przedstawia fakty w sposób prosty i przejrzysty. Wszystko utrzymane jest w konwencji swobodnej rozmowy. Książka upstrzona jest kolorowymi i czarno-białymi zdjęciami, które stanowią odbicie słów. Czytelnik na krótko może wejrzeć w tamtejszą rzeczywistość, przenieść się na ulice i rozsmakować w nieznanym.
TYLKO, A MOŻE AŻ...
Jestem pewna, że każdy z nas będzie czerpał przyjemność z lektury tej książki. Jest na tyle krótka, by utrzymać zainteresowanie nawet tych, którzy nie są fanami czytania. 
Równocześnie zawiera w sobie wiedzę, którą nikt nie pogardzi. Lekkie pióro, ciekawy temat i garść zdjęć - tylko, a może aż tyle, czyni książkę wartą przeczytania.

10 grudzień 2016 18:32

Nowa opinia

Recenzje dla: "Jerozolima Miasto Boga"

A może do Jerozolimy?

Każdy z nas wybierając się na wycieczkę samochodem zabiera ze sobą apteczkę pierwszej pomocy, która zawiera podstawowe środki, jakie będą służyć w razie jakiegokolwiek przypadku. Po lekturze książki "Jerozolima. Miasto Boga" od razu przyszło mi na myśl porównanie tej publikacji do takiej właśnie apteczki. Wyjeżdżając do Jerozolimy trzeba bowiem mieć taki niezwykle ciekawy przewodnik, który pozwoli uniknąć nam wielu problemów.Ewelina Rubinstein to dziennikarka i prawniczka urodzona w Zgorzelcu. Swoją przygodę...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl