Tajemnice Bzów

| Dodano: 18 maj 2015 | Dodana przez: Judyta Aleksandra Niemiec

Share

Okładka

Twoja ocena

Malownicze, ciche miasteczko ukryte w Sudetach. Miejsce, gdzie czas i miłość leczą rany.

Pewnego dnia przed sklepem ze starociami zatrzymuje się tajemniczy mężczyzna. Pani Leontynie ginie pierścionek przekazywany z pokolenia na pokolenie. Czy to przeszłość zaczyna się o nią upominać? Leontyna wyrusza więc w pełną nostalgicznego uroku podróż do krainy pachnącej bzami. Do czasów radosnego dzieciństwa na Kresach, wielkiej miłości i wojny, która wszystko zmieniła. Jaką tajemnicę kryje rodowy pierścionek? Kim jest zagadkowy mężczyzna? Czy przeszłość można zmienić? Poruszająca historia silnej i mądrej kobiety, której przyszło żyć, kochać i marzyć w niezwykłych czasach.

O Leontynie (bohaterce książki): pojawia się po raz pierwszy w "Sezonie na cuda", jest właścicielką sklepiku ze starociami, który mieści się w Malowniczem. Starsza pani jest nieco tajemnicza, skrywa skrzętnie fakty ze swojej biografii. Dowiadujemy się, że nie zawsze miała na imię Leontyna, a jej życie pełne było bolesnych doświadczeń, do których nie chce wracać. Leontyna słynie ze swej dobroci, chętnie pomaga innym, ma nadzwyczajny dar przewidywania, z którego korzysta, ale się z nim nie obnosi.

"Tajemnica bzów" to pierwsza opowieść Magdaleny Kordel, w której czytelnicy mogą poznać historię Leontyny począwszy od tego, jak poznali się jej rodzice.

Dostępna w

Opinie o: "Tajemnice Bzów"

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy