Wicca – religia czarownic

| Dodano: 26 listopad 2013 | Dodana przez: Judyta Aleksandra Niemiec

Share

Okładka

Twoja ocena

Książka Agnieszki Mojmiry Antonik to napisany rzetelnie i z humorem podręcznik dla każdej początkującej czarownicy (bez względu na płeć), która rozważa wejście na ścieżkę wicca lub po prostu pragnie zapoznać się z teorią dotyczącą wiccańskiej wizji świata oraz praktyki. Opatrzona dużą ilością zdjęć, książka w prosty, czytelny i przesycony szacunkiem dla innych pogańskich odłamów sposób przedstawia oraz systematyzuje wiedzę dotyczącą czarostwa, a także po krótce – posługując się słowami przyjaciół pisarki – prezentuje inne pogańskie ścieżki. Autorka w sposób ciekawy i zwięzły przedstawia historię wicca, wyjaśnia zawiłości powstałe przy temacie narodzin religii czarownic, opisuje wiccańskie święta oraz mitologię, ale również dotyka takich kontrowersyjnych tematów jak nagość i seks w rytuale, inicjacja czy poszukiwanie nauczyciela, a także wyjaśnia, na czym tak naprawdę polega odprawianie czarów.

Sama autorka to czarownica, niepoprawna optymistka, zakochana w podróżach, jodze i kartach tarota, która kilka lat temu została inicjowana w brytyjski kowen tradycyjny. Już we wstępie zastrzega, że pracując nad książką kierowała się słowami swojej wiccańskiej babci, Vivianne Crowley, która w jednej ze swoich własnych prac napisała: "Jedynym poprawnym sposobem pisania o wicca jest pisanie o niej z własnej perspektywy. Każda bowiem książka o wicca może być jedynie wyrazem sposobu jej widzenia poprzez pojedynczą kapłankę lub kapłana, który o niej pisze." I tak Mojmira – bo to jest imię, pod którym znana jest w pogańskim świecie - opisuje wicca tak, jak sama ją widzi, wykorzystując do tego celu zarówno doświadczenia wyniesione z kowenowych spotkań, ale również ze spotkań Pogan Wrocławskich, które sama zapoczątkowała i które uważa za miejsce, gdzie w pełni ukształtowała się jej wiara, gdzie znalazła wsparcie, zrozumienie, a także prawdziwych przyjaciół.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/wicca-religia-czarownic_p289 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Wicca – religia czarownic"

Opinia

Czary na poważnie

Awatar użytkownika

Kto kiedyś myślał o tym aby czarować na prawdę powinien się zainteresować tą pozycją. Książka skierowana do kobiet, które pragną być czarownicami. Oferuje im to religia czarownic - Wicca. Prawdziwa czarodziejska praktyka i wiedza.

9 grudzień 2013 14:42

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl