Remedium na śmierć. Historie prawdziwe

| Dodano: 13 styczeń 2016 | Dodana przez: Judyta Aleksandra Niemiec

Share

Okładka

Twoja ocena

„Remedium na śmierć. Historie prawdziwe” Marcina Wysockiego to zbiór niepowiązanych ze sobą opowiadań, których wspólną osią są losy Polaków urodzonych przed II Wojną Światową i jej wpływ na ich codzienne życie.

Oczami dzieci i młodych ludzi Czytelnik obserwuje okupacyjne życie, tamte realia i bardzo skrajne doświadczenia, które były udziałem tysięcy rodaków w tamtym czasie. Pomimo, iż poszczególne opowiadania są bardzo różne - zarówno pod względem formalnym, jak i treści, w miarę czytania zaczyna się wyłaniać pewien subiektywny, ale wyrazisty obraz tamtej rzeczywistości w różnych środowiskach, na różnym obszarze geograficznym, mentalnym jak i w przestrzeni społecznej.

Autorem książki jest niezwykle uzdolniony człowiek. Między innymi asystent oraz tłumacz amerykańskich reżyserów teatralnych. W programie LUZ, emitowanym przez TVP 1 prowadził „Kącik kulturalny”, a w programie „Sportowa apteka” był głównym prowadzącym. Napisał też muzykę do wielu programów telewizyjnych, ale nagrał też swoją autorską płytę „Head”.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/remedium-na-smierc-historie-prawdziwe_p498 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Remedium na śmierć. Historie prawdziwe"

Opinia

ciekawe losy Polaków

Awatar użytkownika


Relacje świadków tamtych czasów - tak samo jak uprzednio – z zachowaniem prawdziwych zdarzeń, dat, miejsc i osób. Tylko w jednym przypadku osobista historia była tak dramatyczna, że nie otrzymałem zgody na ujawnienie danych identyfikujących moją bohaterkę, jednak w zaprezentowanej w zamian wizji literackiej (stąd nazwałem ją „impresją”- tak jak i pozostałe, literackie opracowania zawarte w tej książce), zachowałem wszystkie najważniejsze elementy autentycznego zdarzenia.

3 luty 2016 13:27

Opinia

Śmiertelnie smutne

Awatar użytkownika

Śmiertelnie smutne ale prawdziwe. Podsumowując taką książkę jak ta wyrosłą na polskim cierpieniu i tragedii można powiedzieć że życie toczy się nawet w piekle. Tak życie toczyło się nawet w trakcie okupacji, pod groźbą śmierci, kalectwa, głodu. Życie i napędzająca je miłość oraz pragnienie przeżycia są silniejsze niż wszystko zło tego świata. Polecam wszystkim, którzy chcieli by się zamyśleć i przeżyć coś mocnego.

26 styczeń 2016 17:05

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl