Hiobowe wieści

| Dodano: 24 listopad 2015 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

„Hiobowe wieści” Georga Rodsona to powieść kryminalna.

Rok 1999. De Luizjany z Houston przylatuje detektyw George Rodson, aby wesprzeć tamtejsze służby w schwytaniu tajemniczego mordercy, który zabił miejscowego Michaela Higgsa. Ofiara została znaleziona przez swojego przyjaciela na łódce na środku jeziora, zabita nieznanym narzędziem. Na jej klatce piersiowej widniał zastanawiający znak w kształcie iksa, a w dłoń wpleciono tajemnicze pióro. Policja jest bezradna i niechętna do współpracy, więc Rodson decyduje się na prowadzenie śledztwa, bez niczyjej wiedzy i zgody. Przesłuchuje Seana Dowley'a studenta, którego odciski palców znaleziono na miejscu zbrodni. Sprawa komplikuje się jednak, gdy młodzieniec ginie w podobny sposób. Zostaje znaleziony w komórce z ranami kłutymi i iksem na klatce piersiowej, lecz tym razem zamiast pióra w dłoni, morderca pozostawia bardziej wymowną poszlakę – goli głowę ofierze. Zdeprymowany detektyw przypadkiem natrafia na fragmenty Biblii, dzięki którym uświadamia sobie, że zabójca działa według zapisanego w Piśmie Świętym schematu. George dochodzi do pewnego wniosku, że w mieście istnieje sekta. To odkrycie sprawia, że Rodson staje się niewygodny. Zostaje zmuszony do opuszczenia Luizjany lecz nie zamierza się poddać i staje twarzą w twarz z niebezpiecznymi wyznawcami. Jak zakończy się to spotkanie dla detektywa? Czy uda mu się wymierzyć sprawiedliwość?

Źródło: http://www.ebooki123.pl/hiobowe-wiesci_p488 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Hiobowe wieści"

Opinia

Awatar użytkownika

„Hiobowe wieści” to dobry kryminał w pigułce, bez zbędnych opisów, rzeczowy i przyjemny w czytaniu. Książka ma niewiele ponad 130 stron, a zawiera więcej niż niejedna wypasiona historia z dziesiątkami postaci i wątków. Dodatkowym atutem jest fakt, iż książka opisuje prawdziwe śledztwo i to z pierwszej ręki, bo od samego detektywa Gorgea Rodsona. Klimat małego miasteczka, żyjącego wśród mokradeł z dala od cywilizacji napawa tajemniczością i grozą. Morderstwa dodają dreszczyku grozy, a gdy do tego dodamy wiszącą w powietrzu tajemnicę, otrzymamy właśnie tę książkę. Polecam, książka idealna na wieczór z pewnością zadowoli miłośnika kryminałów. 
https://beztroskadomatorka.blogspot.com/2019/02/hiobowe-wiesci-george-rodson.html

6 marzec 2019 10:00

Opinia

REwelacja

Awatar użytkownika

„Hiobowe wieści” są opowiadaniem kryminalnym nawiązującym do stylu noir. Ale autor, przedstawiając główny wątek, dotyka innych, ważnych problemów.

Po pierwsze, problemu fanatyzmu religijnego, ślepej wiary, która w mniemaniu wyznawców, daje przyzwolenie na zabijanie ludzi inaczej myślących i inaczej żyjących. Dziś jest to jeden z ważniejszych problemów świata.

Po drugie, problemu niedużych społeczności homogenicznych. W książce znajdziemy portret psychologiczny mieszkańców małej miejscowości, terroryzowanych przez sektę, niechętnych wszystkim, którzy przybywają z zewnątrz i nie pasują do ich rytmu życia. Mamy tu zmowę milczenia w imię własnego bezpieczeństwa i zgodę na poświęcenie wolności i życia bliskich dla swojego komfortu.

Po trzecie, problemu podwójnych standardów i wartości wśród funkcjonariuszy mających stać po stronie prawa.

Zatem w „Hiobowych wieściach” znajdziemy trochę więcej niż kryminalna fabuła.

Do poczytania.

7 grudzień 2015 16:22

Nowa opinia

Recenzje dla: "Hiobowe wieści"

Duża dawka czarnego humoru

Mamy tu charakterystycznego dla tego gatunku głównego bohatera - detektywa George’a Rodsona. Ten ceniony fachowiec od rozwiązywania skomplikowanych zagadek kryminalnych ma zrujnowane życie osobiste, jest przy tym źle nastawiony do policji oraz świata zewnętrznego. Jego relacje z innymi są podszyte ironią, cynizmem i nieskrywanym poczuciem wyższości. Sam cierpi na hipochondrię i lekomanię (choć autor traktuje to z dużą dozą humoru). Charakterystyczne dla gatunku jest także otoczenie, w którym umiejscowiona...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl