Fraszki igraszki

| Dodano: 25 listopad 2013 | Dodana przez: Judyta Aleksandra Niemiec

Share

Okładka

Twoja ocena

„Fraszki igraszki” to tytuł zbioru poetyckiego autorstwa Witolda Oleszkiewicza. Jest to zbiór krótkich wierszyków – rymowanek, co sugeruje nam już sam tytuł – Fraszki igraszki. Autor sam potraktował swoje dziełko z pewnym przymrużeniem oka. Stwierdza że to zabawa słowem i znaczeniem ale jednocześnie utwory zawarte w tym zbiorze poetyckim niosą w sobie ładunek estetycznej, emocjonalnej i refleksyjnej wartości. Witold Oleszkiewicz porusza w swoich utworach pojęcia z jednej strony bardzo abstrakcyjne a z drugiej dotykające nas wszystkich w codziennym życiu. Pojęcia takie jak: dusza, samotność, sumienie, nasz los mają odzwierciedlenie w tytułach poszczególnych podzbiorów wierszyków. Często w naszej codzienności zdominowanej przez sprawy banalne i bytowe nachodzi nas zamyślenie nad sprawami większego formatu, z którymi każdy z nas ma do czynienia. Zastanowienie nad sensem naszej egzystencji, celem naszego pobytu na tym świecie czy też pytania o jakiś absolut szarpią umysłem i sercem szarego człowieka i wtedy warto skonfrontować te nasze myśli z myślami jakiegoś filozofa czy właśnie poety. Taka konfrontacja poprzez poczytanie sobie jakiś wierszy, rymowanek na te abstrakcyjne tematy daje nam asumpt do głębszej i szerszej refleksji. Pozwala nam zbliżyć się do poznania odpowiedzi, ułożyć sobie od nowa hierarchię wartości w osobistym i społecznym życiu. „Fraszki igraszki” pozwalają na zdobycie estetycznych i duchowych doznań i z tego powodu warto je poczytać sobie od czasu do czasu.

Prędzej i prędzej
Jeśli przez życie przegalopujesz
To nawet jego smaku nie poczujesz

Pośpiech
Jest matką niepowodzeń
I ojcem żołądka owrzodzeń

Życie przestępcze
Często krwawe żniwo zbiera
I sen spokojny odbiera

Totalne pudło
Czasem nietrafny wybór
Uczyni z życia horror

Źródło: http://www.ebooki123.pl/fraszki-igraszki_p288 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Fraszki igraszki"

Opinia

Poezja z potrzeby serca

Awatar użytkownika

Książka zawierająca w sobie ogromna ilość wierszyków średniej jakości. Do tego jest tego ponad tysiąc stron. Czytać to może wyłącznie masochista.

9 grudzień 2013 15:07

Opinia

Kiepska książka

Awatar użytkownika

Ta książka bardzo mi się nie podoba. Niby to takie wierszowanki ale strasznie rozwlekłe. Zupełnie nie wiem jak ktos mógł poświęcić tyle czasu na pisanie takich wierszyków, które w moim przekonaniu mają niska wartość.

28 listopad 2013 15:21

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl