Podszepty pychy. Opowiadania

| Dodano: 8 listopad 2013 | Dodana przez: Judyta Aleksandra Niemiec

Share

Okładka

Twoja ocena

Książka pt. „Podszepty pychy” to zbiór opowiadań opisujących wzajemne ludzkie relacje z życia codziennego oraz pragnienia zupełnie innej rzeczywistości gdzie dominuje wszechobecna i innowacyjna technologia.

W opowiadaniu Wiarołomny Innowator autorka dzieli społeczeństwo na trzy generacje: ostatnią, poprzedzającą i dostosowaną. Ich życiem kieruje główny innowator - Dominujący, klon spreparowany przez ambitnego naukowca. Dzięki technologicznej rewolucji i reformatorskim obyczajom tworzy społeczność Dobrych Nadziei, której propaguje ideę UNIFIKACJI. Upatruje w niej źródło harmonii między niedoskonałą naturą a optymalnymi potrzebami wspólnot. W przedsięwzięciu tym pomaga mu trzech innych innowatorów – klonów, jak się wydaje o niższym stopniu ewolucji, ale czy na pewno?

Consumento – to opowieść o wirtualnym planetarium, które początkowo zostaje stworzone dla wielkich korporacji jako narzędzie kuszenia rzeszy klientów. Za sprawą zdeformowanego fizycznie i zakompleksionego, aczkolwiek niepozbawionego inteligencji, Mentora, owo planetarium ulega modyfikacji i staje się nową rzeczywistością, w której wszyscy pragną zaistnieć. Osiągniecie wtajemniczenia do Strefy Spójności z owym planetarium stanowi remedium na życie w realnej codzienności. Zwerbowani użytkownicy odsuwają od siebie krzywdzącą prawdę kim są i mamią się kłamstwem kim mogą być pod warunkiem, że ich zachowania będą zgodne z ogólnie przyjętym trendem wielkich korporacji. Na użytek tych ostatnich każdemu nowo narodzonemu dziecku zwerbowanego uczestnika planetarium obowiązkowo nadawana jest elektroniczna metryczka konsumenckich potrzeb i zachowań.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/podszepty-pychy-opowiadania_p283 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Podszepty pychy. Opowiadania"

Opinia

fantastyka?

Awatar użytkownika

Bardzo dziwna książka. Wydaje się być przedstawieniem fantastycznego świata ale jednocześnie mówi o pewnej prawdzie o ludziach. Trzeba mieć zacięcie aby rozmyślać o znaczeniach w tej książce. Na pewno nie jest to banalna opowieść.

9 grudzień 2013 15:17

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl