Marzycielka

| Dodano: 11 sierpień 2017 | Dodana przez: Judyta Aleksandra Niemiec

Share

Okładka

Twoja ocena

„Jeżeli człowiek czegoś pragnie, to żeby to osiągnąć, musi o tym nieustannie marzyć” – od tego powiedzenia wszystko się zaczęło. Agnieszka, główna bohaterka powieści Stefanii Jagielnickiej, to prawdziwa „Marzycielka”. Kiedy dowiaduje się, że jest adoptowana, staje się dla niej jasne, dlaczego nigdy nie pasowała do społeczności bytomskiej, w której mieszkała od dziecka. Snuła kolejne marzenia, które pozwalały jej oderwać się od szarej, w jakiś sposób obcej rzeczywistości. We wszystkich jej marzeniach była jedna osoba, która zawsze wyraźnie wysuwała się na pierwszy plan… Czy aforyzm jej babki okaże się prawdziwy? Czy Agnieszce uda się spełnić marzenie, aby rozkochać w sobie lokalnego „niebieskiego ptaka” – Ryśka Dutkiewicza?

„Marzycielka” to opowieść, w której mamy okazję poznać marzenia wszystkich bohaterów. Dowiadujemy się, co kieruje nimi przy podejmowaniu decyzji, zarówno błahych, jak i tych ważnych, życiowych. Autorka pokazuje, jak trudne może być życie wrażliwej, delikatnej duszy w niesprawiedliwym i pełnym pułapek świecie. Powieść, w której akcja toczy się niewiarygodnie szybko, jest pełna zwrotów i niespodzianek, trzymająca Czytelnika w niepewności do ostatniej strony.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/marzycielka_p718 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Marzycielka"

Opinia

Awatar użytkownika

Nowa powieść Stefanii Jagielnickiej pokazuje losy wrażliwej dziewczyny we współczesnym świecie. Autorka świetnie ujawnia wady dzisiejszych czasów, zagrożenia, jakie czekają na delikatne dusze marzycieli. Czytelnik ma także okazję zobaczyć ciemną stronę życia aktorów, między innymi kryjącą się wśród nich zawiść. Historia pełna wzruszeń, radości i przede wszystkim marzeń. Nieprzewidywalna, pełna zwrotów akcji i niespodzianek, trzymająca Czytelnika w niepewności do ostatniej strony. 

18 sierpień 2017 08:09

Opinia

Warto ją przeczytać!

Awatar użytkownika

Główna bohaterka powieści Stefanii Jagielnickiej – Krystyna –  od piętnastego roku życia marzy o Ryśku Rutkiewiczu stanowiącym niecodzienne zjawisko w szarej PRL-owskiej rzeczywistości. Chłopak był tajemniczą postacią, o której niczego nie wiedziano. Mówiono o nim „niebieski ptak”. Ów młodzieniec górował wśród bywalców Kąpieliska Miejskiego w Bytomiu nie tylko wzrostem, lecz i urodą. Rysiek zajmował się wyłącznie przygotowaniem do egzaminu wstępnego na wydział reżyserii w szkole filmowej w Łodzi. Od dziecka marzył o robieniu filmów. O poznaniu tego zabójczo przystojnego młodzieńca marzy Krysia. Spotyka go wreszcie podczas wakacji u ciotki w Sopocie, kiedy jest już przyszłą aktorką, a on obiecuje jej wówczas rolę w swoim pierwszym filmie. Czy drogi dwojga młodych ludzi splotą się na dłużej i pozwolą im cieszyć się szczęściem?  Niestety, życie często nie układa się tak, jakbyśmy tego chcieli. Los Krystyny przynosi jej co prawda chwile radości, które jednak przeplata nieszczęśliwymi wydarzeniami… Doskonale skonstruowana niemal kryminalna intryga, udana kreacja głównych bohaterów powieści, wiele dramatycznych wątków i pełna zwrotów pomysłowa akcja z zaskakującym zakończeniem sprawiają, że w którymkolwiek miejscu czytelnik rozpocznie lekturę, nie będzie mógł się od niej oderwać.

16 sierpień 2017 12:27

Nowa opinia

Recenzje dla: "Marzycielka"

Jeśli się o czymś wytrwale marzy, to musi się to osiągnąć...

 Najczęściej marzyła o miłości i szczęśliwym małżeństwie z dwójką dzieci, chłopczykiem i dziewczynką. A przy tym od dziecka pragnęła być kimś niezwykłym, mieć barwne, atrakcyjne życie na szczytach jakiejś kariery. Zostać aktorką lub śpiewaczką operową. A może pisarką? Trudno jej było uwierzyć, że jest to możliwe. Jednak istniała chyba szansa spełnienia przynajmniej marzenia o poznaniu Ryśka Rutkiewicza? Miała piętnaście lat. Po powrocie z wakacji spędzonych u ciotki w Sopocie co dzień chodziła na...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku