Madziarek część I

| Dodano: 19 pażdziernik 2013 | Dodana przez: Judyta Aleksandra Niemiec

Share

Okładka

Twoja ocena

„Madziarek” to swoistego rodzaju podróż w kierunku przeszłości. W tą sentymentalną i bolesną podróż zabiera nas Rafał, aby uświadomić nam jak kruche jest życie i jak ważne jest, aby cieszyć się każdą wspólną chwilą bo nigdy nie wiadomo co przyniesie nam los. Dlatego jeszcze raz otwiera schowane na strychu w domu pudło, w którym ukrywał przed samym sobą wszystkie pamiątki, listy, wydrukowane maile, pamiętniki, sentencje i jeszcze raz cofa się do czasów, kiedy mu było dane poznać wyjątkową osobę, która stała się jego przyjacielem, sympatią i w końcu uwielbianą, ukochaną żoną i matką ich dzieci. Cofa się w czasie do technikum, w którym ich drogi skrzyżowały się po raz pierwszy - do miejsca, które połączyło ich na kolejne piętnaście lat. Czy zdołał już oswoić się ze stratą? Czy potrafi na swoją przeszłość spojrzeć z dystansem? Czy uporał się z rozpaczą i jest już gotowy na nowy etap swojego życia?

Samotni ojcowie po śmierci żony mają wiele dylematów zarówno osobistych, jak i rodzinnych. Stają nagle przed koniecznością samotnego rodzicielstwa, które nie jest łatwe, bo wiąże się ze spełnianiem podwójnej roli – taty i mamy. Mężczyźni najczęściej swoją rolę w rodzinie sprowadzają do zarabiania pieniędzy i zapewnienia odpowiedniego statusu materialnego dzieciom i żonie. W przypadku samotnego ojcostwa muszą nie tylko spełniać obowiązki zawodowe, ale również włączyć się w zadbanie o dom, o opiekę nad dziećmi, która często do tej pory była ograniczona. Z taką rolą musiał zmierzyć się Rafał, który traci najbliższą i najukochańszą kobietę swojego życia, żonę i matkę swoich dzieci.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/madziarek-czesc-i_p264 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Madziarek część I"

Opinia

Przeczytacz

Awatar użytkownika

Interesująca książka, przenosząca każdego czytelnika w świat wspomnień, które są tak właściwe każdemu człowiekowi. Życie zbliżone w losach bohaterów. Warto czytać i popłynąć w świat młodzieńczy i dziecinny aby potem znaleźć się w dorosłym świecie.

10 grudzień 2013 13:33

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy