Książki, które zmienią Twoje życie

Obrazek artykułu
Gdy przytłacza codzienność i nie widać szans na polepszenie sytuacji, warto sięgnąć po książki, które odmienią Twoje życie.
Pęd codzienności sprawia, że wielokrotnie zapominamy o marzeniach i tracimy nadzieję na lepsze jutro. Dziesiątki problemów, obowiązków i niedokończonych spraw, kołacze się w naszych myślach nie pozwalając na chwilę wytchnienia. Choć krótki moment, który pozwoliłby oderwać się od rzeczywistości, by ujrzeć w nowym świetle własne życie.

Na zmianę nigdy nie jest za późno, ale rozpoczęcie nowego etapu nie będzie możliwe jeśli nie odnajdziemy inspiracji. Brak wiary we własne możliwości i przyzwyczajenie do zadowalania się życiowym minimum sprawia, że nie dostrzegamy szans, które oferuje nam los. Nie potrzeba nadmiernego wysiłku, by zmienić ten stan rzeczy. Okazuje się bowiem, że postacie i postawy godne naśladowanie, porady, złote myśli i inspirujące sentencję odnajdziemy w książkach.


Inspirująca,właściwe dobrana książka może zmienić Twoje życie, dlatego warto poznać kilka propozycji!
 

Na początek warto zaproponować książkę, która dosłownie pozwoli nam  "Opuścić wczoraj" by rozpocząć nowy, lepszy etap.  Autor, Piotr Wołoszyk poszukuje inspiracji w znanej nam codzienności, dlatego z łatwością utożsamimy się  z bohaterami.  Katarzyna, główna bohaterka książki to kobieta, która próbuje uwolnić się z pod ciężaru bolesnej przeszłości. Niestety rodzinne dramaty nie pozwalają o sobie zapomnieć. Nadszedł czas, by Katarzyna zawalczyła o swe szczęście. Możliwe, że jest to ostatnia szansa na odmianę losu, dlatego musi właściwie ją wykorzystać…
Ponieważ wielokrotnie zdarza nam się twierdzić, że konkretna sytuacja lub zadanie to „Ostatnia szansa” na odmianę losu, warto sięgnąć po opatrzoną tym wymownym tytułem książkę Piotra Piątaka. Główny bohater powieści staje przed niezwykłym zadaniem, które ma zmienić los całej ludzkości. Stanowisko majora nakazuje Michałowi Wolskiemu zachowanie tajemnicy wojskowej, ale banalny, zielony listek stanie się inspiracją motywującą do podjęcia radykalnych rozwiązań. Koniec świata zbliża się nieubłaganie, ale gdy ostateczność staje się coraz bardziej realna wartość życia, o które zawsze trzeba walczyć, wzrasta. 

Angelina Palm proponuje byśmy zrozumieli, że „Ważne są tylko chwile”. Anastazja, główna bohaterka tej wciągającej powieści to kobieta, która ma za sobą bolesną przeszłość. Koncentracja na pracy zawodowej pozwala jej zapomnieć o prawdziwych potrzebach, ale „pancerz ochronny” zaczyna pękać. Anastazja stopniowo uświadomi sobie, że obecne życie jej nie odpowiada, więc pora je zmienić. Okazuje się, że realizacja marzeń to zadanie karkołomne, ponieważ rzeczywistość bywa niesprzyjająca. Rozbudzona wrażliwość i potrzeba bliskości popycha do działania, ale korytarze kobiecej osobowości bywają pokrętne, więc czy ostatecznie odnajdzie szczęście?
Oczywiście, by odmienić swój los musimy zmienić sposób w jaki postrzegamy otaczającą nas rzeczywistość. Z pewnością pomoże nam w tym książka  Barbary M. Dury – „Zdrowe myśli, zdrowe życie”. Niepodważalny atut pozycji to fakt, że jest to jedyna książka która prezentuje zagadnienie „prawa przyciągania”. Zapoznając się z tematyką zrozumiemy, że niektóre, wielokrotnie powtarzane myśli i zachowania z czasem stają się swego rodzaju ”złowrogą mantrą”. Zamiast programować się na porażkę, warto zmienić sposób myślenia, by świadomie podążać na przód zgodnie z założonymi oczekiwaniami. Wykorzystanie prezentowanej przez autorkę tematyki ułatwią nam konkretne przykłady.
Wartość życia i znaczenie pokonywania przeszkód, które bezustannie stawia na naszej drodze los, podkreśla także  Tori Ritner w książce „Puzzle”. Główna bohaterka tej poruszającej opowieści uświadomi nam, że życie jest niczym tytułowa układanka. Nigdy nie będziemy bowiem w stanie stworzyć spójnej całości jeżeli którykolwiek element nie pasuje. Tymi elementami okazują się wspomnienia i przeżycia zakodowane w podświadomości. Tori wie o tym doskonale ponieważ traumatyczna przeszłość nie pozwala jej budować bezpiecznej przeszłości. Terapia to pierwszy krok na drodze do wolności, który pozwoli jej odzyskać wiarę we własne siły. To one przecież pozwolą jej dumnie kroczyć naprzód nawet, gdy okaże się, że stopniowo traci wzrok.
Więcej inspirujących książek znajdziemy na stronie: http://tylkorelaks.pl/38-powiesc

awatar
anonimowy

26 styczeń 2017  o  08:56

„Dziesiątki problemów, obowiązków i nie dokończonych spraw, kołacze się w naszych myślach nie pozwalając na chwilę wytchnienia. Choć krótki moment, który pozwoliłby oderwać się od rzeczywistości, by ujrzeć w nowym świetle własne życie."

http://sjp.pwn.pl/doroszewski/niedokonczony;5457663.html

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl