Skomplikowane rodzinne relacje w książkach Justyny Eweliny Depty

Obrazek artykułu
Bardzo często rodzinne zależności bardziej utrudniają niż ułatwiają nam życie. Skomplikowane rodzinne relacje odnajdziemy w książkach Justyny Eweliny Depty.

Rodzina, która składa się z najbliższych nam osób, powinna zapewnić nam poczucie bezpieczeństwa oraz warunki pozwalające na harmonijny rozwój. Niestety okazuje się, że zależności łączące członków danej rodziny potrafią bardzo skomplikować życie.


Justyna Ewelina Depta jest autorką, która poszukuje inspiracji w otaczającej rzeczywistości. Dzięki temu do rąk czytelników trafiają książki, w których odnajdziemy skomplikowane rodzinne relacje oraz cenne rady. Ponieważ pisarka obrazowo opisuje stany emocjonalne przeżywane przez bohaterów, możemy być pewni, że w trakcie czytania nie zabraknie nam silnych wrażeń.


Pierwszą książką autorki, na którą powinniśmy zwrócić uwagę jest powieść psychologiczna „Kocham Cię Mamo”. Akcja powieści rozpoczyna się, gdy mieszkający wraz z żoną i córkami Marek otrzymuje przesyłkę od kobiety, z którą nigdy więcej nie chciał mieć nic wspólnego.




Adresatką przesyłki jest Karolina, która postanowiła przesłać swój życiorys Markowi. Dlaczego?  Na to pytanie odpowiedź znajdziemy w lekturze, która pełna jest zaskoczeń. Poznając historie Karoliny zrozumiemy, że nigdy nie zdołamy przewidzieć, jak konkretne sytuacje, czy osoby, które napotkamy na swej drodze, będą w stanie odmienić nasze życie. Początkowo bohaterka wyda nam się bezbronną ofiarą purytańskiej, zasadniczej rodziny, gdy jednak opuści rodzinny dom i rozpocznie nowe zda się dojrzałą, gotową na wszystko kobietą.


Przewrotny los sprawi, że Karolina będzie musiała przebrnąć przez milicyjne przesłuchania, poradzić sobie po odejściu ukochanego, pokonać lęk przed żądnym zemsty przestępcą, a także „uśpić”  niespełnione macierzyństwo. Możemy być pewni, że akcja powieści pozwoli nam przeżyć wiele skrajnych emocji. Historia Karoliny, którą przyjdzie nam pożegnać porusza bowiem do głębi.


 

Justyna Ewelina Depta jest także autorka bajki „Senne wskazówki”. Tę pozycję warto polecić nastoletnim i dorosłym czytelnikom. Poznając historię Amelii przypomnimy sobie, jak wielką siłę mają rodzinne relacje, o których nigdy nie wolno zapominać.



Rodzice Amelii koncentrują się na pracy zawodowej. Drogie prezenty, wysokie kieszonkowe oraz opieka gospodyni Natalii ma wystarczyć Amelii do szczęśliwego rozwoju, niestety okazuje się, że braki emocjonalnego ciepła zaczynają dawać o sobie znać.


Rozgoryczona, zła na cały świat i niezdolna odczuwać empatii Amelia stanie się arogancka. Przyjaciele powoli zaczną znikać z jej otoczenia. Czy oznacza to, że czeka ją samotność? Na szczęście nie, ponieważ baśniowe postacie zaczną przekazywać jej „Senne wskazówki”, dzięki którym będzie mogła wszystko zmienić.



Wszystkie książki autorki znajdziemy TUTAJ


 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl