10 przykazań każdej kobiety

Obrazek artykułu
Życie każdej kobiety może ulec pozytywnej zmianie, jeżeli zacznie kierować się 10 przykazaniami otrzymanymi od literackiej bohaterki.

W przepełnionej problemami codzienności łatwo się pogubić, dlatego warto skorzystać z porad, które ułatwią nam pokonywanie trudności.  Z całą pewnością najcenniejsze rady pozyskamy od przyjaciół, ale, co zrobić, gdy w naszym otoczeniu brakuje osób godnych zaufania?


Kobiety potrafią docenić wielogodzinne rozmowy oraz wartość gotowej do pomocy w każdej sytuacji przyjaciółki. Niestety nawiązanie satysfakcjonujących relacji nie zawsze jest możliwe, wtedy warto poszukać wsparcia w bohaterach literackich. Zakładanie, że wyimaginowana osoba nie może nam pomóc nie ma sensu, ponieważ literatura kobieca to bardzo charakterystyczna przestrzeń, która prócz emocji zagwarantuje nam możliwość poznania postaci godnych naśladowania i historii, które z łatwością odniesiemy do rzeczywistości. Literacka przestrzeń inspiracji zdaje się nieograniczona. Wystarczy znaleźć odpowiednią lekturę i czerpać z niej wszystko co najlepsze.


Dziesięć przykazań Amelii to książka zawierająca uniwersalne wskazówki
 dla wszystkich kobiet.Amelia to główna bohaterka, książki autorstwa Anny Skrzyniarz. Poznanie jest historii pozwoli nam odnaleźć tytułowe 10 przykazań, które ułatwią nam pokonywanie codziennych trudności. Z całą pewnością wiele czytelniczek zdoła utożsamić się z bohaterka, która jest bardzo „współczesną” kobietą. Satysfakcjonująca praca zawodowa oraz status singielki sprawia, że Amelia uważa się za niezależną, samowystarczalną osobę. Może jednak są to jedynie pozory?


W rzeczywistości serce Amelii pełne jest goryczy i niezadowolenia. Samotna egzystencja bywa trudna, a dalsze podtrzymywanie przekonania, że jest to świadomy, wygodny wybór nie ma sensu. Na całe szczęście niebawem wszystko ulegnie zmianie, ponieważ Amelia zacznie miewać niezwykłe sny. To właśnie podczas długich chwil nocnego odpoczynku do umysłu bohaterki napływać zaczną hasła, za którymi zaczyna intuicyjnie podążać…


Okaże się, że są to uniwersalne przykazania, które może wykorzystać każda kobieta. 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl