Jak uwolnić się od traumatycznych wspomnień?

Obrazek artykułu
Przykre przeżycia potrafią spowodować trwałą zmianę w psychice. Powstałe urazy nie pozwalają normalnie funkcjonować. Walcząc o siebie, należy zadać sobie pytanie. Jak uwolnić się od traumatycznych wspomnień?

Jeden moment może zmienić nasze życie w koszmar. Sprawić, że nie będziemy umieć funkcjonować jak dawniej. Choć bowiem życie wciąż toczy się naprzód, wspomnienia nie pozwalają zapomnieć. Nie sposób odgrodzić od siebie przeszłości, skoro jest ona częścią nas. To zaistniałe sytuacje ukształtowały nasz charakter i sposób postrzegania. Niestety niektóre zdarzenia, nigdy nie powinny były mieć miejsca.


Wiele osób nosi w duszy blizny dawnych lat. Doświadczona trauma nie pozwala normalnie funkcjonować. Lęk, depresja, autoagresja, czy obniżenie poczucia własnej wartości to tylko niektóre z pourazowych następstw. Indywidualne predyspozycje wpływają na to, jak radzimy sobie w krytycznych sytuacjach. To dlatego, choć problemy bywają podobne, każda historia jest inna.


„Błąd popełniony w wychowaniu własnego dziecka ma gorzki smak. Jest jak brudny zlewozmywak lub ubłocona podłoga, jak zatęchły pot pijanej matki, zapach dymu tlącego się papierosa albo smród niezmienianej pieluchy". Erik Axl Sund – Trauma




Ucieczka od traumatycznych wspomnień
http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ucieczka-traumatycznych-wspomnien



Podobno najbardziej traumatyczne urazy psychiczne dotykają dzieci i młodzież. Nieukształtowana jednostka jest podatna na wpływy. Co więcej, potrzebuje wsparcia i poczucia bezpieczeństwa. Gdy zabraknie tych komponentów, może dojść do tragedii.


Noszona w sercu trauma jest niedostrzegalna gołym okiem. Wpływa jednak na całe życie człowieka. Walcząc o siebie, należy zadać sobie pytanie. Jak uwolnić się od traumatycznych wspomnień?


Ponieważ, nie o wszystkim chcemy mówić postronnym osobom, warto sięgnąć po książkę. W dowolnym momencie i czasie możemy poznawać jej treść. Dzięki temu zyskujemy pewność, że nikt niepowołany nie pozna naszej tajemnicy. „Odzyskane szczęście. Wolność od bagażu z dzieciństwa” to pozycja godna polecenia. Bezcenne wsparcie i porady odnajdą w niej osoby, które dorastały w toksycznej rodzinie. Obrazowe przykłady uświadomią nam, że problem jest bardzo powszechny.  Zrozumiemy, jak negatywny wpływ odbija się na dziecku. Pojmiemy, jak to możliwe, ze w życiu dorosłym, skrzywdzone dzieci powielają niektóre schematy. Najważniejsze jednak, że uzyskamy praktyczne wskazówki. Dowiemy się jak uwolnić się od bagażu z dzieciństwa/ Może dzięki temu rozpoczniemy nowe, szczęśliwe życie.



http://www.psychoskok.pl/produkt/odzyskane-szczescie


Ponieważ „Trzeba długo iść, żeby dojść do siebie”, warto sięgnąć właśnie po ten tytuł. Autorka, na własnym przykładzie dowodzi, że warto o siebie walczyć.

Zdrowie psychiczne potrafi zawieźć w najmniej oczekiwanym momencie. Nie oznacza to jednak naszej przegranej. Autorka zmaga się z zaburzeniami osobowości typu borderline, zaburzeniami odżywiania i schizofrenią. Ta poruszająca autobiografia to świadectwo siły. Mocy, jaka drzemie w człowieku pragnącym świadomie wykuwać swój los. Wzruszeni poznamy prawdziwą historię. Opowieść niezwykłej kobiety, która zwątpiła przez moment w sens jutra. Bohaterowie, których poznamy, posiadają swe odpowiedniki w prawdziwym świecie. Świadomość, że sięgamy po autentyczną historię, nie pozwala oderwać się od lektury.



 

 

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl