Książka tylko dla ludzi o mocnych nerwach

Obrazek artykułu
Wielu czytelników poszukuje silnych wrażeń płynących z kontrowersyjnych, brutalnych treści. Tę grupę zadowoli książka tylko dla ludzi o mocnych nerwach, czyli „Uśpiona”.

Dowiedziono, że czytanie to prozdrowotna, przyjemna forma spędzania czasu wolnego. Należy jednak przyjąć, że wypoczynek każdy wyobraża sobie nieco inaczej. Jedni lubią spokój i ciszę, stąd cenią lektury o lekkiej, pozytywnej treści, inni poszukują zabawnych fragmentów lub pasjonującej przygody. Wielu czytelników do zadowolenia potrzebuje jednak silnych, szokujących wrażeń. Treści kontrowersyjnych, szokujących i bulwersujących. Odrobina uczuć, których wolelibyśmy uniknąć w prawdziwym życiu, w wyobraźni bywa ekscytująca.


Intrygująca, wciągająca i szokująca książka

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/intrygujaca-wciagajaca-szokujaca-ksiazka


Książki tylko dla ludzi o mocnych nerwach skierowane są do tej grupy odbiorców. Opisane historie, które przyjdzie nam poznać, budzą niepokój, przerażenie i długo nie pozwalają o sobie zapomnieć. Oczywiście wstrząśnięcie czytelnikami to nie jedyny cel tego rodzaju pozycji. Okazuje się, że pokrętna, pełna obrzydliwości fabuła kryje w sobie głębszy sens, który odczytają wszyscy uważni.  


Nawet jeśli nigdy wcześniej nie odważyliśmy się sięgnąć po takową pozycję, warto to zrobić. Bardzo możliwe, że emocje, które odczujemy, przypadną nam do gustu. Książka tylko dla ludzi o mocnych nerwach, którą trzeba przeczytać to „Uśpiona”. Przekonajmy się dlaczego.


Jeszcze przed premierą można było oczekiwać, że będzie to książka nietypowa. I właśnie na to w niecierpliwości liczyli czytelnicy. Autorką „Uśpionej” jest bowiem Anka Mrówczyńska. Pisarka dała się poznać dzięki swym, polecanym przez magazyn psychologiczny „Charaktery”, autobiograficznym książkom z cyklu „Młody bóg z pętlą na szyi”. Autorka na jego łamach opisała wstrząsającą historię swojego życia, pobyt w szpitalu psychiatrycznym i zmaganiach z borderline.


Poznaj autora i jego twórczość – Anka Mrówczyńska

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/poznaj-autora-i-jego-tworczosc-anka-mrowczynska


Książka tylko dla ludzi o mocnych nerwach, stało się automatycznym hasłem pasującym do prozy autorki. „Uśpiona” to brutalny, mroczny thriller psychologiczny, który zmusza do intensywnego myślenia. Fabuła naszpikowana okropnościami i nieoczekiwanymi zwrotami akcji nie pozwala oderwać się od lektury. W trakcie czytania wielokrotnie będziemy zastanawiać się, gdzie kryje się prawda,  gdzie fałsz. Niektóre detale czasem trudno wychwycić.


Możemy być pewni, że w tej powieści zaskoczy nas praktycznie wszystko. Skomplikowane losy i wieloznaczne osobowości bohaterów nie pozwolą nam dokonywać jednoznacznych ocen. Zdarzenia, do których będzie dochodzić, nie ułatwią niczego. Wielokrotnie skłonią nas bowiem, by zrewidować już wyciągnięte wnioski. Poznamy Andrzeja, który z zimną krwią, na oczach młodszego rodzeństwa zabije ojca, przez wiele lat będącego dla niego katem. Prokuratora PRL, który nie wiedzieć czemu ściga pewną dziewczynę oraz okrutnego pedofila Bromskiego, który nie bez przyczyny na swe ofiary wybiera dzieci. Bohaterów i mrocznych zajść będzie o wiele więcej. Z pewnością nie przewidzimy zakończenia i długo nie domyślimy się, która z opisanych wersji rzeczywistości jest prawdziwa.


Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/uspiona

 

„Został w pokoju sam na sam ze swoim wieloletnim katem. Patrzył na niego z pogardą, celując prosto w twarz.


– Phhhh…. – zamruczał cicho pod nosem, udając wystrzał. Wyobrażał sobie, jak jego głowa eksploduje, tworząc na ścianach krwawe rozbryzgi.

Nie, to nie byłby dobry pomysł. Postanowił zadziałać metodycznie. Dowlókł starego pod ścianę i posadził, opierając o nią. Przyłożył lufę do jego lewej skroni – ojciec był mańkutem. Bez mrugnięcia okiem pociągnął za spust. Pokój wypełnił się hukiem, któremu niemal jednocześnie zaczął wtórować płacz młodszego rodzeństwa. Kat osunął się na ziemię. Andrzej z satysfakcją patrzył, jak strużka krwi spływa po jego twarzy i tworzy na podłodze ciemniejącą kałużę. Broń miał wciąż wycelowaną w niego, jakby się bał, że może jeszcze ożyć. Zupełnie stracił poczucie czasu.


– Chryste Panie! Co tu się… – dopiero krzyk matki, która właśnie wróciła do domu, wyrwał go z tego odrętwienia.


– Nic. Dzwoń na milicję. Nasz nieodżałowany ojciec popełnił samobójstwo – rzucił beznamiętnie i położył broń przy lewej dłoni trupa.” – Anka Mrówczyńska, Uśpiona

Mocny cytat najpewniej rozbudzi naszą wyobraźnię i skłoni, by sięgnąć po lekturę. Wyostrzony, czytelniczy apetyt może nakłonić nas również, by szukać kolejnych lektur. Wówczas zerknijmy na propozycje, które na pewno nas zainteresują:


  Książka tylko dla ludzi o mocnych nerwach znajdziemy na stronie:

  http://www.psychoskok.pl/kategoria-produktu/powiesci/kryminalne


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl