Książki na Światowy Dzień Zdrowia

Obrazek artykułu
7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia, który w tym roku odbywa się pod hasłem - "Depresja - porozmawiajmy o niej". Z tej okazji polecamy kilka wyjątkowych książek.

Światowy Dzień Zdrowia jest świętem, które w 1948 roku ustanowiło Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Każdego roku święto obchodzone jest 7 kwietnia pod innym hasłem. Hasło tegorocznej edycji brzmi: "Depresja - porozmawiajmy o niej".


Światowy Dzień Zdrowia ma na celu zwracanie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne dotyczące społeczeństw na całym świecie. Tym razem w centrum zainteresowania stanęła depresja.


Osoby borykające się z depresją doznają cierpień psychicznych, które negatywnie wpływają na jakość życia. Zaburzenia nastroju, negatywne odczucia, niska samoocena, czy wiara we własne możliwości w najgorszym wypadku może stać się przyczyną samobójstwa. Na całe szczęście depresji można zapobiegać i można ją leczyć.


Wychodząc naprzeciw zagadnieniu polecamy wyjątkowe książki, które leczą ducha i ciało:„Życie i zdrowie masz tylko jedno” to książka, po którą powinien sięgnąć każdy. Autorka, Violetta Wróblewska, która na co dzień realizuje się jako, psychocoach, psycholog, trener rozwoju osobistego i nauczyciel akademicki, oddała w ręce czytelników jedyny poradnik na rynku księgarskim, który  na łamach 433 stron podzielonych na 34 rozdziały ujmuje interdyscyplinarną wiedzę. Dzięki temu poradnikowi poznamy receptę na spokojne, radosne życie i wewnętrzną harmonię. Dowiemy się także, jak właściwie dbać o własne ciało, budować  bliskie relacje, dbać o udany związek, odkryć swą misję życiową, pokonywać choroby fizyczne i psychiczne, zdrowo się odżywiać, czy nadać głębszy sens swemu życiu.


książka dostępna w księgarni

http://bonito.pl/k-1648990-zycie-i-zdrowie-masz-tylko-jedno


"Psychoterapia kwantowa. Myśli leczą, myśli zabijają"  to książka, która dowodzi, że kwanty mogą odmienić nasz los. Autor książki Jerzy Lech Piechnik - uznany lekarz, uświadomi nam, że dzięki psychoterapii kwantowej z łatwością uporamy się z codziennymi problemami. Tematyka kwantów początkowo może zdać się trudną, ale autor zadbał, by czytelnicy z łatwością odkrywali kolejne treści. Książka celowo podzielona została na dwie części. Pierwsza wyjaśnia fenomen komunikacji kwantowej ciała i umysłu, a druga wskazuje jak wykorzystać zdobyte wiadomości w codziennym życiu.


książka dostępna w księgarni

http://bonito.pl/k-1780062-psychoterapia-kwantowa-mysli-lecza-mysli-zabijaja


"Odział dzienny” to książka dla wszystkich, którzy potrzebują wsparcia, ponieważ nie potrafią uporać się z ciężarem pracy zawodowej. Magdalena Bieniek znalazła się na oddziale dziennym po traumie jaką przeżyła pracując w korporacji. Cykliczne spotkania w grupie składającej się z dziewięciu doświadczonych przez życie kobiet, miały na celu wsparcie psychologiczne. Książka stanowi dokumentację z dwunastotygodniowego pobytu na Oddziale Dziennym w Poradni Zdrowia Psychicznego. Zapoznając się z treścią niejako uczestniczymy w terapii, która pozwoli zaakceptować siebie oraz nauczyć się „nieszablonowej asertywności”.


książka dostępna w księgarni

http://bonito.pl/k-1829810-oddzial-dzienny


„Przemień siebie i własne wnętrze za pomocą medytacji. Życie i dziedzictwo największych mistrzów medytacji” to kolejna książka, na którą warto zwrócić uwagę. Autor, Wojciech Filaber na potrzeby książki korzystał z  wiedzy i doświadczenia największych mistrzów medytacji. Stopniowo poznając medytacje zrozumiemy, że zdołamy wykorzystać ją w codziennym życiu, dzięki czemu bardzo szybko odzyskamy spokój ducha i wewnętrzną równowagę. Atutem pozycji pozostaje bardzo obrazowe zaprezentowanie techniki, które ułatwi nam rozpoczęcie praktyk medytacji.książka dostępna w księgarni

http://bonito.pl/k-90269625-przemien-siebie-i-wlasne-wnetrze-za-pomoca-medytacji


„Odzyskane szczęście. Wolność od bagażu z dzieciństwa” Wojciecha Gębury to propozycja dla wszystkich, którzy zmagali lub nadal zmagają się z toksycznymi, rodzinnymi relacjami. Jako dzieci wielokrotnie, nieświadomie „chłoniemy” przekonania i niewłaściwe wzorce zachowań, a następnie powielamy je w dorosłym życiu. Prawdziwym piętnem okazuje się także zachwiane w dzieciństwie poczucie własnej wartości, czy brak poczucia bezpieczeństwa. Książka uświadomi nam, że uwolnienie od bagażu przeszłości jest możliwe. Przeszłości nie jesteśmy w stanie zmienić, ale uświadamiając sobie jak wiele prezentowanych przez nas zachowań, lęków, zgubnych nawyków „wynieśliśmy” z dzieciństwa, zdołamy odmienić swój los, by świadomie kształtować przyszłość.


książka dostępna w księgarni

http://bonito.pl/k-1875890-odzyskane-szczescie-wolnosc-od-bagazu-z-dziecinstwa


„Zdrowe myśli, zdrowe życie”
Barbary M. Dury to kolejna wyjątkowa pozycja, która dowodzi, że sposób w jaki postrzegamy otaczającą nas rzeczywistość determinuje nasz los. Niniejsza książka pozwoli nam zrozumieć jaką siłę mają nasze myśli oraz w jaki sposób powinniśmy je wykorzystać. Niepodważalny atut pozycji to fakt, że jest to jedyna książka która prezentuje zagadnienie „prawa przyciągania”. Zapoznając się z tematyką zrozumiemy, że niektóre, wielokrotnie powtarzane myśli i zachowania z czasem stają się swego rodzaju ”złowrogą mantrą”. Zamiast programować się na porażkę musimy zmienić sposób myślenia, by utorować sobie drogę do zdrowego, szczęśliwego życia


książka dostępna w księgarni

http://bonito.pl/k-90410757-zdrowe-mysli-zdrowe-zycie

 

Więcej książek, które leczą ducha i ciało znajdziemy na stronie:
http://tylkorelaks.pl/16-poradniki


 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl