Książki, które przeczytasz jednym tchem

Obrazek artykułu
Na rynku wydawniczym są tysiące lektur, spośród których można wybierać. Nie wszystkie jednak będą w stanie nas zainteresować. Książki, które przeczytasz jednym tchem, to pozycje zasługujące na szczególną uwagę. Z nimi wrażeń nie zabraknie.

Należy przyznać, że na rynku wydawniczym można znaleźć naprawdę przeogromną ilość książek. Nie oznacza to jednak, że wszystkie byłyby w stanie przypaść nam do gustu. Jak wiemy, upodobania bywają bardzo zróżnicowane, dlatego każdy powinien dobrać książkę, która zaspokoi jego czytelnicze potrzeby. Jeżeli jesteśmy fanami konkretnego gatunku, właśnie na niego w pierwszej kolejności zwracajmy uwagę. W ten sposób na pewno się nie rozczarujemy, choć najpewniej nie spotka nas nic zaskakującego. Czasem warto przecież spróbować czegoś nowego.


Książki, które przeczytasz jednym tchem to pozycje, które pozytywnie zaskoczą każdego. Na ich atrakcyjność wpływa nietuzinkowa fabuła, wartka akcja, czy ciekawa tematyka. Z całą pewnością nigdy wcześniej nie zetknęliśmy się z podobnymi publikacjami. Nawet jeśli natknęliśmy się na podobne pod względem treści pozycje, na pewno nie zostały one napisane w taki sposób. Charakterystyczny styl wypowiedzi autora ma znaczący wpływ na poczytność danej książki.


Poznajmy książki, które każdy przeczyta jednym tchem i długo o nich nie zapomni. Są to pozycję z różnych gatunków literackich, ale każda z nich zasługuje na szczególną uwagę. Sprawdźmy, jakie wrażenia będą w stanie nam zapewnić.


Polecana książka to reportaż „Moja dzika Syberia”. Relacjonuje on podróż transsyberyjską koleją. W trakcie lektury poznamy trudy wyprawy koleją z Moskwy do Władywostoku. Trasa mierząca około 9000 km jest jedyna w swoim rodzaju. 


Każda stacja to szansa na poznanie nowego miejsca oraz mieszkających na danym terenie ludzi. Odwiedzimy obszary, w których toczy się zupełnie inne życie. Nie zdajemy sobie nawet sprawy, jak wiele ma do zaoferowania wschód. Reportaż ten oprócz relacji z podróży, prezentuje sporo informacji technicznych. Ciekawi będą mogli przekonać się, jak powinno się przygotować do transsyberyjskiej wyprawy. Najpewniej niewielu odważy się na ten krok, ale warto wiedzieć, jak gdzieś tam żyją ludzie, i z czym muszą się mierzyć. W książce znajdziemy też sporo przemyśleń autorki, która pragnę podzielić się z innymi swoimi spostrzeżeniami z tej eskapady.


Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/moja-dzika-syberia

 

Książka, którą czyta się z zapartym tchem to również „Gra, w której żyjemy”. Jest to nienaukowa pozycja, która w łatwy do zrozumienia sposób, prezentuje zagadnienie teorii symulacji. 


Zgodnie z nią, świat, w którym żyjemy, to jedynie symulacja komputerowa. Oznacza to, że wszystko, co dostrzegamy, jest wygenerowaną fikcją. Osoby, które nigdy wcześniej nie zetknęły się z podobnymi twierdzeniami, mogą uznać, że są one niedorzeczne. W rzeczywistości jednak temat od dłuższego czasu poruszany jest przez naukowców, filozofów i osoby zajmujące się paranauką. Powstał nawet wzór matematyczny pozwalający obliczyć prawdopodobieństwo, że symulacja  komputerowa to fakt. W pozycji bez zbędnej terminologii omówiono niektóre teorie spiskowe i najciekawsze zagadnienia. Lektura z pewnością zachęci nas do zastanowienia się nad tym tematem. Istnieje zbyt wiele wątpliwości, by można było go pominąć.


Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/gra-w-ktorej-zyjemy


„Adler. Tajemnica zamku Bazina” to kolejna książka, którą warto polecić. Jest to powieść przygodowa z elementami Fantasy i mrocznej baśni.  


Główny bohater to Adler. Ten młody człowiek jest członkiem elitarnego klubu zoologów, świetnym myśliwym i łowcą egzotycznych bestii. Właśnie wrócił z eskapady i nawet nie spodziewa się, jakie zadanie przyjdzie mu wykonać. Z południa Anglii przybędzie do niego zagadkowy dżentelmen. Człowiek ten zdaje się zdesperowany, bo mieszkańcy jego niewielkiej wioski nie potrafią sobie poradzić z wyjaśnieniem krwawych incydentów. Od pewnego czasu w tajemniczych atakach giną bowiem zwierzęta hodowlane i domowe. Adler zdecyduje się rozpocząć własne śledztwo. Bardzo szybko dojdzie do intrygujących wniosków. Ryzyko będzie stopniowo wzrastać, bo nikt nie wie, kiedy znów nastąpi incydent. Pojawi się pytanie, czy bestie, które dopuszczają się tych ohydnych czynów, na pewno stworzone są przez naturę? Odpowiedź może przynieść wizyta w zamku Bazina. Czy Adler jest gotowy na konsekwencje poznania prawdy? O tym przekonamy się w trakcie lektury. Odkrywanie tajemnic lasów Sussex, będzie ekscytującym wyzwaniem.


Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/adler-tajemnica-zamku-bazina


Wskazane książki to lektury, które czyta się z zapartym tchem. Z całą pewnością zaskoczy nas fabuła oraz sposób, w jaki została spisana. Oczywiście lektur, które warto przeczytać, jest o wiele więcej. Gdy zechcemy przeczytać coś ciekawego, zerknijmy więc na bogatą ofertę przygotowaną z myślą o poszukiwaczach silnych, czytelniczych wrażeń.


Książki, które potrafią uwodzić

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl