Książka dla poszukiwaczy mocnych wrażeń

Obrazek artykułu
„W ścianach Dżangała” to książka dla poszukiwaczy mocnych wrażeń, którzy chcą zrozumieć, dlaczego ludzie ryzykują życie, by zdobywać górskie masywy.

Zwarte górotwory jakimi są masywy górskie przyciągają wielu śmiałków, którzy świadomie ryzykując życie i zdrowie decydując się zdobywać niedostępne szczyty. Dla wielu osób podobne wyczyny są aktem niezrozumiałej brawury, inni natomiast twierdzą, że jest to niezapomniane wyzwanie, które warto podjąć pomimo ryzyka.


Jacek Kantorczyk jest osobą, która odważyła się podjąć ryzyko, by zdobyć położony w Rumunii masyw Dżangała. Prowadzony podczas kolejnych wyzwań dziennik pozwoli utrwalić ulotne chwile. Na podstawie zapisek dokumentujących pierwszą wyprawę wysokogórską autora powstała książka, która jak zapewnia autor, pozwala: 

„uzmysłowić przeciętnemu czytelnikowi, jaką początkową drogę w swojej karierze alpinistycznej, musieli częstokroć przejść ci, którzy później zostali znani, jako zdobywcy najwyższych gór i najbardziej niedostępnych urwisk skalnych”.


Dzięki książce„W ścianach Dżangała” zrozumiemy co sprawia, że ludzie są w stanie ryzykować swoje życieKsiążka stanowi zbiór wspomnień i autobiograficznych przemyśleń Jacka Kantorczyka, które odnoszą się do wyprawy na tytułowy masyw Dżangała. Podobne wyprawy wiążą się z ogromnym ryzykiem, dlatego alpiniści podróżują w grupie, która zwiększa szanse na przetrwanie. Autor nie zapomniał o towarzyszach znojnej wyprawy, dzięki czemu poznamy także ich sylwetki.


Trud jaki pokonują początkujący alpiniści jest godny podziwu. Do celu docierają tylko najsilniejsi, którzy pomimo zmęczenia, bólu i strachu prą naprzód. Satysfakcja z osiągniętgo celu rekompensuje wszystkie niedogodności, ale trzeba pamiętać, że pomimo przygotowań wiele podobnych wypraw kończy się tragicznie


Z pewnością jest to książka dla poszukiwaczy mocnych wrażeń, czyli wszystkich, którzy z podziwem przyglądają się podobnym wyczynom. Poznamy ludzi, którzy zaryzykowali zdrowie i życie, by spełnić swe marzenie i pokonawszy wszelkie słabości zdobyć niedostępny masyw. Dowiemy się także, dlaczego niektórzy  mimo śmiertelnego ryzyka decydują się na podobne wyprawy?Więcej książek dla poszukiwaczy mocnych wrażeń znajdziemy na stronie:

 http://tylkorelaks.pl/18-kryminaly-i-sensacja


 

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl