Labirynt uczuć w książce „Zagubieni w miłości”

Obrazek artykułu
Uczucie zdolne połączyć dwoje, nieznanych sobie osób może nadać sens życiu lub zamienić je w pasmo cierpień. Tematykę tę doskonale obrazuje książka - ” Zagubieni w miłości”.

Miłość to z pewnością jedno z najpiękniejszych uczuć jakie może połączyć ludzi. Wyjątkowa i niepowtarzalna relacja zdolna odmienić całe życie. Unoszeni skrzydłami miłości jesteśmy zdolni do rzeczy pozornie niemożliwych. Ale może , miłość to tylko ulotne złudzenie?


Emocje, które na początkowym etapie znajomości sprawiają, że nie dostrzegamy wad partnera i przeciwności losu, potrafią bardzo szybko się zmieniać. Konkretna sytuacja, banalny niuans, czy nieporozumienie może sprawić, że miłość stopniowo utraci swą siłę.


Miłość jest uczuciem, które wymaga poświęceń, i nigdy nie powinniśmy o tym zapominać. Zaniedbana bardzo szybko „blaknie”, a w najgorszym wypadku powołuje do istnienia cały wachlarz negatywnych odczuć. Ból, lęk, rozczarowanie stopniowo tworzy plątaninę emocji, swego rodzaju „wewnętrzny labirynt”, z którego trudno się wydostać.Jan Izydor Korzeniowski dzięki książce „Zagubieni w miłości” zdołał dowieść, że miłość to skomplikowane uczucie. Niezwykle zagmatwana emocja, która w jednej chwili może odmienić ludzki los. Książka obejmuje swą zawartością dwa przepełnione dramatyzmem opowiadania, dzięki którym przemierzymy uczuciowy labirynt.


Tytuły opowiadań to: „Sanatorium. Życie za kulisami” oraz „W okowach uczuć”. Pozornie może zdawać się, że utwory nie są ze sobą związane, dlatego warto zaznaczyć, że osią spajającą pozostaje tematyka miłości, jako uczucia wymagającego poświęceń. W trakcie lektury czeka nas masa wzruszeń, ponieważ wielokrotnie miłość ustępuje miejsca rozczarowaniu i cierpieniu.


Historie przedstawione w książce pozwalają także przyjrzeć się sanatoryjnemu życiu, które okazuje się atrakcyjnym dla kuracjuszy. 


Książka do kupienia na stronie: http://bonito.pl/k-1368513-zagubieni-w-milosci

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl