Na dobranoc - Senne wskazówki

Obrazek artykułu
Zapadający wieczór to doskonała pora, by sięgnąć po książkę, która wprowadzi w błogi nastrój i ułatwi zasypianie. „Senne wskazówki” zdają się doskonałą propozycją.

Higiena snu to nic innego jak zbiór prostych czynności i zasad, które wpływają na jakość wypoczynku. Aby wieczorem móc wygodnie ułożyć się w łóżku, zasnąć w przeciągu chwili i z uśmiechem obudzić kolejnego dnia, powinniśmy właściwe przebrnąć przez długi dzień. Okazuje się bowiem, że to właśnie czas aktywności wpływa na jakość wypoczynku.


Dorośli najczęściej nie przywiązują nadmiernej wagi, by harmonijnie planować swój dzień. Nadmiar obowiązków i  problemów sprawia bowiem, że trudno uzyskać spokój ducha. W odniesieniu do dzieci nigdy jednak nie możemy zapomnieć, że higiena snu wpływa na właściwe funkcjonowanie w ciągu doby. Właściwie rozplanowanie dnia częstokroć nastręcza trudności, ale wieczór może stać się porą ułatwiającą relaksację, a tym samym zasypianie. Spokojny spacer, smaczny, lekki posiłek, czy ciepła kąpiel, pozwala na rozluźnienie. Natomiast akcentem zakańczającym dzień powinno stać się czytanie.


„Senne wskazówki” to doskonała książka na dobranoc, która ułatwi zasypianie młodszym i nieco starczym czytelnikom.. 


Ta niewielka objętościowo książka autorstwa Justyny Eweliny Depty, pozwoli nam poznać historię Amandy. Bohaterka ta jest bardzo przeciętną dziewczynką, która żyje we współczesnej rodzinie. Rodzice Amandy nadmiernie koncentrują się na pracy zawodowej przez co narażają na szwank emocjonalne więzi łączące członków rodziny. Nawet najdroższe przedmioty nie są w stanie zastąpić uczuć, dlatego zaczyna dziać się naprawdę źle.


Pozbawiona rodzinnego ciepła Amelia zaczyna stawać się arogancka i egoistyczna.  Brak wrażliwości na potrzeby innych, gniew i rozgoryczenie sprawiają, że stopniowo opuszczają ja koledzy. Bardzo możliwe, że cała historia skończyłaby się dramatycznie, na szczęście Amelia otrzyma od baśniowych postaci senne wskazówki, które pozwolą jej dostrzec i naprawić swe błędy.

 

 


Książka dostępna na stronie: http://tylkorelaks.pl/454-senne-wskazowki-9788379002146.html

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl