Książka, która rozbawia do łez

Obrazek artykułu
Zmaganie się z szarą codziennością przytłacza, dlatego warto sięgnąć po książkę, która rozbawi nas do łez pozwalając na moment zapomnieć o problemach.


W zależności od nastroju i osobistych upodobań stawiamy książkom określone wymagania. Oczekujemy, że w trakcie czytania doświadczymy wielu wzruszeń, niezapomnianych emocji, dramatycznych przeżyć, czy pełnych namiętności uniesień. Czasami warto jednak sięgnąć po lżejszą lekturę. Codzienność bywa bowiem na tyle skomplikowana i przytłaczająca, że czasem warto się z niej pośmiać.Aleksander Janowski z przymrużeniem oka komentuje polską rzeczywistość, dlatego książka „Pieprz w oczach czyli podśmiewajki” bawi do łez.


Pozycja jest naprawdę obszernym zbiorem felietonów, które odnoszą się do znanych nam zjawisk społecznych. Pośród 35 utworów natrafimy na zabawne komentarze prozaicznej codzienności, a także całkiem poważnych spraw.


Zaletą książki pozostaje jej forma. Aleksander Janowski każdy z felietonów zawarł w postaci humorystycznej rozmowy prowadzonej przez dwóch mężczyzn: obytego w świecie Redaktora oraz bardzo przeciętnego obywatela Janka. Każdy z panów ma wiele do powiedzenia i chętnie dzieli się swymi spostrzeżeniami. Dyskusja zawsze bywa owocna, ponieważ pozwala na zestawienie ze sobą dwóch, odmiennych sposobów postrzegania.Książka dostępna na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/pieprz-w-ooczach/Aleksander Janowski operuje bardzo charakterystycznym poczuciem humoru i stylem pisania. Pragnąc bliżej poznać pisarza i jego twórczość sięgnąć możemy po autobiograficzną trylogię „Tłumacz”. Autor przez lata sprawdzał się na stanowisku tłumacza rządowego, dzięki czemu przeżył niejedną niezapomnianą przygodę. Dzięki poszczególnym częściom „Trylogii” będziemy mogli poznać realia wyjazdów służbowych. Podczas wielu z nich autor zdołał osobiście poznać takie osobistości jak: Edward Gierek, Leonid Breżniew, Wojciech Jaruzelski, czy Fidela Castro.
Trylogia „Tłumacz” dostępna jest na stronie: http://tylkorelaks.pl/625-trylogie-reportaz-z-zycia.html

 

 

Zapisz

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl