Majowe zapowiedzi, których nie możesz pominąć

Obrazek artykułu
15 maja na rynku wydawniczym ukaże się kilka wyjątkowych książek. Tych zapowiedzi nie możesz pominąć.

Każdego miesiąca do księgarń trafia niezliczona ilość książek. Czasu na czytanie zawsze jest za mało, jak więc wybrać książki, które zasługują na szczególną uwagę.


Oczywiście musimy przyjąć, że nigdy nie zdołamy przeczytać wszystkich interesujących nas pozycji, ale regularnie śledząc zapowiedzi z łatwością wybierzemy najciekawsze książki. Okazuje się bowiem, że w literackim rogu obfitości cyklicznie pojawiają się „perełki” uznanych pisarzy oraz świetnie zapowiadających się debiutantów.


 

Zapowiedzi, których nie możesz pominąć

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na książkę „Miłość do trawy” autorstwa Michała Krupy. Autor posiada na swym koncie klika ciepło przyjętych przez czytelników propozycji, które zawsze wyróżnia charakterystyczny styl oraz poczucie humoru pisarza.


Tym razem Michał Krupa zaprasza czytelników do świata spowitego legendami, dawnymi wierzeniami oraz pogańskimi zwyczajami. Właśnie w tym wyjątkowym miejscu w czasach współczesnych czytelnikowi toczy się akcja powieści. Z całą pewnością najbardziej zaskakują bohaterowie, którzy zwykli określać się mianem – „inni” od pozostałych ludzi, choć bardziej pasowałoby do nich określenie wybrani lub wyjątkowi.


Główny bohater Krzysztof należy do tej grupy, a jego „inność” sprawia, że przepełniony strachem o życie własne i swojej dziewczyny, wyrusza w podróż, która ma pozwolić odnaleźć odpowiedzi na trudne, egzystencjalne pytania dotyczące jego przeznaczenia. Czy Krzysztof zdoła zaspokoić swą ciekawość? I jak jego dziewczynie uda się przeprowadzić go przez ten przedziwny świat przyrody, w którym nawet tytułowa trawa zyskuje nowe znaczenie? Tego dowiemy się sięgając po książkę.

Kolejna wyjątkowa zapowiedz to dwuczęściowa powieść obyczajowa „Znaki życia” autorstwa Wioletty Milewskiej. Akcja powieści tocząca się na jednej z mazurskich wsi pozwoli nam poznać trzy wyjątkowe bohaterki. Pozornie może zdawać się, że prócz poczucia samotności w związku jest jeszcze jeden niuans, który splata ich losy.


Malwina od wielu lat zmaga się z uzależnieniem, które skazało ją na izolację i walczy o przetrwanie związku. Próby wyjścia z podbramkowej sytuacji już wielokrotnie kończyły się niepowodzeniem, ale teraz Malwina jest gotowa, by zakończyć to pasmo cierpień. Niestety nie przewiduje, jak drastyczne następstwa może mieć podjęta decyzja.


Sylwia boryka się z niepokojącymi objawami bólowymi, których nie są w stanie uśmierzyć leki. Konsultacja lekarska powinna zaradzić sytuacji niestety polski system zdrowia zawodzi. Na domiar złego Sylwia nie może liczyć na wsparcie męża, który skrywa pewną tajemnicę…


Wiktoria prowadzi dom i małe gospodarstwo. Codzienne obowiązki wypełniają każdy jej dzień, niestety mężczyzna, z którym jest związana od lat, nie potrafi docenić jej starań, ponieważ ponad związek stawia inne sprawy.


Samotność zdaje się stałym elementem życia każdej z bohaterek. Wnikając w fabułę zrozumiemy także, że ich losy tylko na pozór są zupełnie różne. „Znaki życia Tom I” oraz „Znaki życia Tom II” to obszerna, poruszająca całość.


Więcej zapowiedzi i nowości znajdziemy na stronie: 
http://tylkorelaks.pl/nowe-produkty 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl