Książki tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Obrazek artykułu
Strach, przerażenie, obrzydzenie, czy wewnętrzny niepokój to emocje, których poszukuje wiele osób. Książki tylko dla czytelników o mocnych nerwach zaspokoją wszystkie te potrzeby.

Nie powinno nas dziwić, że wiele osób lubi się bać, ponieważ strach to jedna z najbardziej pierwotnych cech. Instynkt przetrwania sprawia, że w sytuacjach zagrażających naszemu życiu, czy zdrowiu zaczynamy odczuwać niepokój skłaniający nas do podjęcia konkretnego działania - walki lub ucieczki.


Większość z nas, w  codziennym życiu stara się skutecznie unikać niebezpiecznych sytuacji. Jest jednak grupa osób, która poszukuje adrenaliny i emocji pozwalających odczuwać niepokój. Horrory, thrillery, kryminały, czy sensacja to gatunki, które powstały z myślą o wszystkich, którzy lubią się bać.


Książki tylko dla czytelników o mocnych nerwach zadowolą wszystkich, którzy poszukują skrajnych emocji, dlatego warto poznać kilka z nich.   


Z całą pewnością nie możemy pominąć książki „Maślana czas pokoju” autorstwa Michała Krupy. Brutalne opisy i nieprzewidywalne zwroty akcji sprawią, że trudno będzie nam oderwać się od lektury. Główny bohater to tytułowy Maślana. Płatny zabójca, który zdaje się nie mieć litości dla swych ofiar. Maślana to małomówny brutal, który do perfekcji opanował sztukę władania mieczem. Do zabijania podchodzi zadaniowo, dzięki czemu wypełnia wszystkie zlecenia, ale nadejdzie dzień, który zmieni wszystko. Przed Maślaną zadanie inne niż wszystkie do tej pory. Czy zdoła je wypełnić skoro jego serce zacznie odczuwać emocje, których dotąd nie znało?
 

Warto wspomnieć, że na szczególną uwagę zasługuje książka „44 dni” Daniela Hurlaka. Ta sensacyjna powieść pozwoli nam poznać bardzo nietypowego seryjnego mordercę. Tomek, bo tak na imię ma główny bohater, zdaje się wieść całkiem zwyczajne życie. Niestety wszystko zmieni się, gdy jego przyjaciel wyznaczy mu udział w tajnej misji. Zadanie Tomka to zabicie 44 osób w 44 dni. Dlaczego właśnie jemy wyznaczono to zadanie? Po zabiciu czterdziestu osób Tomek spróbuje odpowiedzieć na to pytanie. W jego umyśle zaczną pojawiać się wątpliwości, ale czy sprawią one, że przestanie zabijać? Przecież chęć przekonania się, co wydarzy się po wypełnieniu misji zdaje się silniejsza…
Kolejna książka, która dostarczy nam silnych wrażeń to „Kruszenie odmieńca”. Autor, Zenon Celegrat oddał w ręce czytelników przejmujący dramat. Marek, główny bohater to żołnierz uwikłany we współpracę z tajnymi służbami PRL-u, który ostatecznie trafi do Wietnamu Południowego jako członek polskiej delegacji międzynarodowej komisji, którą powołano w roku 1945 na mocy porozumień zawartych w Genewie. Wyjazd sprawi, że Marek będzie mógł zastanowić się nad swoim życiem osobistym. Niestety pojawią się kolejne komplikacje. Nieplanowane uczucie sprawi, że świat ponownie zawiruje, ale miłość nie bez przyczyny pojawiła się na jego drodze…
 Silne wrażenia każdemu dostarczy „">On”. Kim jest ta tajemnicza postać? O tym przekonamy się w trakcie lektury tej pasjonującej powieści. Przerażający thriller został dopełniony erotyką. Poznając losy atrakcyjnej Józefiny, przeżyjemy niejeden emocjonalny wstrząs. Bohaterka ciesząca się poukładanym, spokojnym życiem u boku Mateusza, razem z przyjaciółką wybierze się do klubu. Właśnie tam na jej drodze stanie przystojny Andrzej. Jego urok rozbudzi w kobiecie trudne do opanowania żądze. Zaniepokojona odczuwanymi stanami schroni się u matki, gdzie będzie odzyskiwać spokój ducha. Niestety, na niewiele się to zda. Andrzej zabije Mateusza, porwie przyjaciółkę bohaterki, a ją samą podstępem zwabi do odludnego miejsca. Okrutny plan zabójcy będzie musiała udaremnić policja. Czy akcja mundurowych powiedzie się, nim zginie kolejna osoba?
Dla czytelników o mocnych nerwach poleca się sensacyjną powieść „ "Flamenco”. Karierę utalentowanego kompozytora muzyki popularnej, Janne, może zniszczyć ujawnione zdarzenie z przeszłości. Z tego czasu wraz z przyjacielem i koleżanką Janne wypoczywał w Hiszpanii. Dziewczyna zasnęła na plaży , doznając przegrzania słonecznego. To dlatego mężczyźni pośpiesznie starali się dowieźć ją do szpitala . brawurowa jazda doprowadziła do tragedii. Potrącony został hiszpański tancerz flamenco, Manuel. Po powrocie do zdrowia postara się on wyjaśnić okoliczności zdarzenia. Ofiara odnajdzie oprawców. Wówczas wszystko się skomplikuje, bo zginą dwie niewinne osoby.
Sensacyjna powieść „Bezkarni Zbrodniarze” zapewni nam silne doznania. Autorka, Stefania Jagielnicka tym razem umożliwia czytelnikom zmierzenie się z bardzo realną wizją. Przeniesiemy się do przyszłości, by dostrzec jak fala imigrantów zalewa Europę. Tolerancja kruszeje w niewyobrażalnym tempie, a poparcie zyskują neonaziści. Nowa partia polityczna - Wiedergeburt des Volkes przejmuje władze w Niemczech. Jej nadrzędnym celem staje się oczyszczenie kraju z cudzoziemców. Na tym sensacyjnym tle rozegra się dramat Grety. Kilkuletniej Niemki obdarzonej niezwykłym umysłem. To właśnie ponadprzeciętna inteligencja dziewczynki przykuje uwagę nazistowskiego profesora, który zechce wykorzystać jej mózg do własnych, odrażających celów…
„Hiobowe wieści” ” to trzymająca w napięciu kryminalna powieść autorstwa Georga Rodsona. Forma pamiętnika sprawia, że możemy wnikliwie przyglądać się sprawie brutalnego morderstwa, którą w roku 1999 prowadził houstoński detektyw Georga Rodsona. Będziemy mogli również towarzyszyć detektywowi gdy wyruszy do Luizjany, by pomagać tamtejszym służba w ujęciu zabójcy, który ciało swej ofiary naznaczył znakiem w kształcie litery x.
 

Więcej książek dla czytelników poszukujących silnych wrażeń znajdziemy na stronie: http://tylkorelaks.pl/18-kryminaly-i-sensacja 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl