Thriller, sensacja, kryminał nie tylko dla Panów

Obrazek artykułu
Przyjmuje się, że po thrillery, kryminały i powieści sensacyjne najczęściej sięgają panowie. W rzeczywistości okazuje się jednak, że gatunki te przyciągają także kobiety.

W kwestii czytelnictwa należy odrzucić stereotypowe myślenie, które błędnie może utwierdzać nas w przekonaniu, że przedstawicielki płci pięknej najchętniej sięgają po książki zebrane w dziale - „literatura dla kobiet”, a panowie koncentrują się na poszukiwaniu przepełnionej mocnymi wrażeniami sensacji, czy krwawych kryminałów. Cyklicznie przeprowadzane badania już dawno dowiodły przecież, że zdecydowanie więcej czytają panie.


Thrillery, które trzymają w napięciu do ostatniej strony, kryminały nie pozwalające przewidzieć biegu wypadków, czy sensacyjne nieprzewidywalne zwroty akcji to miła odskocznia od szarej codzienności. A przecież paniom, które na co dzień muszą pamiętać o dziesiątkach przyziemnych i nudnawych spraw należy się emocjonujący relaks...


Przedstawicielki płci pięknej poszukujące silnych, czytelniczych wrażeń, często sięgają po mocną prozę. To dlatego kobietom warto polecić thriller erotyczny „On”. Główną bohaterką tej powieści jest ładna, spokojna, a do tego zadowolona z życia u boku sympatycznego Mateusza Józefina. Wszystko się zmieni, gdy kobieta wybierze się z przyjaciółką do klubu. W tym energetycznym miejscu na drodze Józefiny stanie ponętny Andrzej. Jego urok rozbudzi w bohaterce żądzę, których nie będzie umiała opanować. To dlatego, by odzyskać spokój, wyjedzie do matki. Po powrocie zaskoczą ją jednak wstrząsające wydarzenia. Andrzej zabije Mateusza i porwie przyjaciółkę Józefiny. Ponadto nieprzewidywalny mężczyzna podstępem zwabi bohaterkę w odludne miejsce. Plan niebezpiecznego mężczyzny jest prosty. Zabić jedną kobietę. Czy policji uda się zapobiec tragedii. O tym przekonamy się w trakcie czytania tej pełnej nieoczekiwanych zwrotów akcji lektury.


W tym miejscu można wymienić setki przykładowych, poczytnych pozycji, ale skoro mowa o kobietach najwłaściwszym posunięciem zdaje się zaprezentowanie autorek, które już dawno zaskarbiły sobie serca fanów mocnych wrażeń. Tym samym okaże się bowiem, że kobiety nie tylko czytają kryminały i thrillery, ale także je piszą.

Dlaczego kochamy kryminały?

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/dlaczego-kochamy-kryminaly


Jako pierwszą wymieńmy Jolantę Marię Kaletę – wrocławską pisarkę, która cyklicznie zabiera czytelników na tereny Dolnego Śląska. Pisarka z wykształcenia jest historykiem i politologiem, dlatego nie powinno nas dziwić, że tak dokładnie przygotowuje się do napisania każdej powieści. Warto także wspomnieć, że Jolanta Maria Kaleta nie stroni od poszukiwania nowych tropów, czy niebezpiecznych „wizji lokalnych”, dzięki czemu niejednokrotnie wyprzedza bieg zdarzeń, jak zdarzyło się w przypadku „Wrocławskiej Madonny”, o której pisała jedynie autorka. Wspomnieć możemy także o książce „Złoto Wrocławia”, która przykuwała uwagę nim media zaczęły podawać informacje o odnalezieniu „złotego pociągu”.


Wspomnieć warto natomiast o ostatniej powieści pisarki – „RIESE tam gdzie śmierć ma sowie oczy”. Ten dramat sensacyjno-kryminalny, pozwoli nam przenieść się do roku 1946 do miejscowości w Górach Sowich – Głuszycy. W tym niepozornym miejscu dochodzi do znaczących wydarzeń. Tajemniczy mężczyzna przybywa do Głuszycy z tajną misją, a NKWD oraz Urząd Bezpieczeństwa w Wałbrzychu interesuje się wykutymi w skałach sztolniami.


Projekt budowlany o kryptonimie Riese realizowany przez Niemców podczas II wojny światowej budzi coraz większe zainteresowanie, ale by poznać prawdę będziemy musieli czekać, aż nadejdzie wiosna 1992 roku…





Kolejną pisarką, której pominąć nie możemy jest Stefania Jagielnicka, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, zamieszkująca obecnie w Wiedniu. Przez wiele lat autorka pracowała jako poszukująca prawdy dziennikarka niestety koleje losy sprawiły, że jako osoba internowana musiała opuścić kraj i rozpocząć życie na obczyźnie. Stefania Jagielnicka nie poddała się nigdy i pomimo napotykanych trudności realizowała się zawodowa. O fakcie tym zaświadczać może honorowe członkostwo Arizona Press Club w Phoenix (USA 1983). za walkę o możliwość pisania prawdy i nagrodzono dożywotnim honorowym członkostwem. Dowodem na to, że krańcowe przeżycia nie pozbawiły autorki wrażliwości są również jej powieści.


Bohaterkami książek Stefani Jagielnickiej stają się niezwykłe kobiety. Kruche i delikatne tylko zewnętrze, ponieważ akcja zawsze dowodzi, że ich wnętrze skrywa nieprzeciętną, silną osobowość. Wszystkie, przesączone wymiarem psychologicznym thrillery i dramaty autorki znajdziemy TUTAJ


Oczywiście warto przybliżyć ostatnią powieść autorki – „Amfetamina”. Ten thriller psychologiczny z niebywale zaskakującym zakończeniem pozwoli nam poznać Izę. Diwę operową, która tylko pozornie zdaje się wyrachowaną karierowiczką. Iza dojrzewa, by założyć rodzinę, ale czy starczy jej czasu?


Okazuje się, że aktualny kochanek wdał się w niebezpieczny romans. Relacje, która zagrozi życiu Izy, bo młodsza kochanka, jako zdolna śpiewaczka i intrygantka postanowi zastąpić ją w łóżku i na scenie. Sytuacja coraz bardziej się komplikuje, a niewierny kochanek niczym marionetka da się nakłonić, by zatruć Izę tytułowa amfetaminą…



Jak widać kobiety potrafią pisać i czytać trzymające w napięciu powieści. Książki, które zaspokoją zróżnicowane oczekiwania pań znajdziemy TUTAJ.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl