Powstrzymaj mechanizmy autodestrukcji nim będzie za późno!

Obrazek artykułu
Czy wiesz, że głęboko w podświadomości tkwią mechanizmy autodestrukcji, popychające nas w stronę samozniszczenia? Powstrzymaj ten proces nim będzie za późno!
Historia świata dowodzi, że zło, lęk i negatywne odczucia są nierozerwalną częścią ludzkiej egzystencji. Bez względu na położenie geograficzne, stopień rozwoju społeczno-gospodarczego, dostęp do dóbr materialnych, żywności, czy wiedzy, ludzie dążą do samozniszczenia. Nie istniała i nadal nie istnieje kultura wolna od zła. Dlaczego?

Okazuje się, że głęboko w naszej świadomości i podświadomości tkwią mechanizmy autodestrukcji. Jest to swego rodzaju upośledzenie instynktu samozachowawczego, które popycha nas do szkodzenia samym sobie.


Dawid Hybsz w książce „Anatomia zła” dokładnie wyjaśnia znaczenie mechanizmów autodestrukcji i wskazuje, jak je powstrzymać.


Okazuje się, że ludzie są w stanie szkodzić własnemu zdrowi i życiu na wiele sposobów. Najłatwiej wskazać w tym obszarze próby samobójcze, uzależnienia, autoagresje, czy samookaleczenia, ale niewinnie kojarząca się bezradność, nieśmiałość, czy ufność negatywnym przeczuciom, to nic innego, jak działanie na własną szkodę, które jest w stanie pociągnąć za sobą szereg negatywnych konsekwencji.


Czy tym samym można powiedzieć, że lubimy cierpieć i odczuwać niepokój. Absolutnie nie, ponieważ za sytuację tą odpowiedzialny jest „pociąg do śmierci”. Czy można nad nimi zapanować? Na pytanie to odpowie książka, która szeroko omawia zagadnienie. Autor odwołał się do pozostałości kulturowych, które są niezbitym dowodem na to, że „pociąg do śmierci” od zawsze obecny był w religii, tradycji, sztuce oraz każdej innej aktywności podejmowanej przez człowieka, bez względu na przynależność kulturową. Dzięki temu zrozumiemy, że mechanizmy autodestrukcji to realne zagrożenie.Książka do kupienia na stronie: http://bonito.pl/k-90260645-anatomia-zla

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl