Wydawnicze hity miesiąca – styczeń 2017

Obrazek artykułu
Nowy rok zaczął się obiecująco dla czytelników, a ponieważ styczeń właśnie dobiega końca, warto poznać wydawnicze hity tego miesiąca

Każdego roku na rynku wydawniczym ukazuje się mnóstwo książek, które naprawdę warto przeczytać. Z całą pewnością nie zdołamy sięgnąć po wszystkie tytuły, ale znając wydawnicze hity miesiąca, dokonamy świadomego wyboru, dzięki czemu nie pominiemy żadnej pozycji, która zaspokoi nasze czytelnicze oczekiwania.


Rok 2017 zaczął się niezwykle obiecująco dla czytelników w każdym wieku. Nim ukażą się kolejne nowości warto poznać i zapamiętać tytuły, po które tego roku sięgnąć musimy.


W pierwszej kolejności warto przedstawić autobiograficzną pozycję „Odział Dzienny”, dzięki której zyskamy wsparcie oraz zrozumiemy, czym jest „nieszablonowa asertywność”, pozwalająca w pełni akceptować siebie i innych.  Autorka, Magdalena Bieniek stworzyła wnikliwą dokumentację z pobytu na Oddziale Dziennym w Poradni Zdrowia Psychicznego. Dwanaście tygodni wypełnionych kilkugodzinnymi zajęciami prowadzonymi przez wyspecjalizowana kadrę, pozwala odzyskać zachwianą równowagę.  Autorka skorzystała z pobytu, by wyzwolić się z traumy, której doświadczyła pracując w korporacji. Dzięki książce poznamy także pozostałe uczestniczki terapii. Forma dziennika, który został wzbogacony wykresami, zdjęciami, czy liścikami uczestniczek nie pozwala przejść obok książki obojętnie.
Oczywiście nie można zapomnieć o młodszych czytelnikach.  Rodzice na pewno docenią książeczkę „Mitek”, która doskonale łączy przyjemność czytania z nauką. Jolanta Barthel napisała opowieść o przyjaźni, która połączyła chłopca i ślimaka. Kacper oraz jego kolega ślimak spędzają ze sobą każdą chwilę, ale podczas jednego ze spacerów nad jezioro ślimak stwierdzi, że w tym miejscu chciałby zamieszkać. Czy oznacza to koniec przyjaźni? Absolutnie nie ,ponieważ więź, która połączyła tych dwoje zdaje się niezniszczalna.  Książkę z powodzeniem można wykorzystać do nauki dzieci języka niemieckiego, ponieważ na pozycję składa się bajka w języku polskim i niemieckim.
Kolejna książką, na którą warto zwrócić uwagę jest „Geneza duszy”. To pozycja niezwykle charakterystyczna, ponieważ  określenie jednoznacznej formy utworu nie jest możliwe. Autor, Tomasz Jurgiewicz posługuje się prozą, ale graficzny układ tekstu pozwala odnieść wrażenie, iż mamy do czynienia z poezją. Dzięki książce zetkniemy się z filozofią Rzeczywistości opartej na Teozofii i Filozofii Złotego Różokrzyża, która umożliwi nam lustrowanie zewnętrznego świata oraz odkrywanie „ja”. Książka składa się z kliku połączonych w spójną całość utworów, które ułatwiają zrozumienie wymowy tytułu oraz poruszanych kwestii. Uwaga w książce znajdziemy kontrowersyjne treści, za które odpowiada jedynie autor. 
Więcej nowości znajduje się na stronie: http://tylkorelaks.pl/nowe-produkty


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl