Ta książka porusza wszystkich! Dlaczego?

Obrazek artykułu
Są książki, których fabułę napisało samo życie, dowodem na to jest poruszająca, autobiograficzna pozycja - „Służąca” Agaty Haidi.

Ludzki los bywa nieubłagany i nieprzewidywalny, dlatego zwykło mawiać się, że najlepsze scenariusze pisze życie. Wiele osób, którym przyszło doświadczyć traumatycznych przeżyć, wycofuje się z aktywnego życia i już nigdy nie odzyskuje wiary we własne siły. Inni natomiast, pomimo bolesnych doświadczeń walczą o lepsze jutro.


Pokonywanie przeciwności losu z czasem hartuje charakter. Wola przetrwania w niesprzyjających warunkach zmusza bowiem do działania. Wywalczony sukces i odzyskana stabilizacja pozwala na nowo uwierzyć we własne siły, i zapragnąć dzielić się swymi doświadczeniami z innymi.


Agata Haidi szczerze opowiada o swym trudnym życiu, dlatego jej autobiograficzna książka „Służąca” porusza wszystkich!  Dla każdej kobiety ślub powinien być najszczęśliwszym dniem w życiu. Niestety w wielu wypadkach okazuje się, że jest to początek gehenny. Główna bohaterka książki „Służąca” boleśnie się o tym przekona.


Swego męża bohaterka poznała jeszcze w latach młodości. Zdawało się, że ślub zwieńczy łączącą ich więź, a wybudowanie domu stanie się spełnieniem marzeń. Niestety nie mogła przewidzieć, że ukochany tuż po ślubie przemieni się w sadystyczną bestie, a ich wspólny dom postawi na ziemi odebranej teściom.


Narastające problemy finansowe komplikują życie. Bohaterka oddałaby wiele, by ratować rodzinę, ale przemoc fizyczna i psychiczna, której doświadczy sprawi, że będzie musiała walczyć o siebie i dzieci. Wydostać się z małżeńskiego piekła nie będzie łatwo, ale to dopiero początek. Przed bohaterką konieczność mierzenia się z niewdzięczną pracą sprzątaczki…


Zdarzenia opisane w książce rozgrywały się w latach 1980 – 2014.Książka do kupienia na stronie: http://bonito.pl/k-45582285-sluzaca

 

 

Zapisz

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl