Przewodnik po mieście Boga

Obrazek artykułu
W Jerozolimie świat arabski miesza się z żydowskim, a żydowski z chrześcijańskim. Do odwiedzenia tego wyjątkowego miasta zachęca pozycja „Jerozolima. Miasto Boga”.

Z całą pewnością nigdy nie zdołamy odwiedzić wszystkich niezwykłych miejsc. Odległość, ograniczenia czasowe i finansowe sprawiają bowiem, że dla większości z nas turystyka to nieosiągalna atrakcja. Okazuje się jednak, że nie musimy wychodzić z domu, by odbywać dalekie podróże.


Przewodniki jako publikacje skierowane do potencjalnych turystów mają za zadanie zaprezentować konkretne miejsce tak abyśmy zapragnęli je odwiedzić. Tak zwane suche informacje, wskazówki i szczegółowe opisy okazują się bardzo praktyczne, ale tylko od autora zależy, czy odczujemy klimat miejsca, do którego pragnie nas zaprosić.


„Jerozolima. Miasto Boga” to przewodnik, który zawiera elementy reportażu, dokumentu i wywiadu.Nie często zdarza się, by przewodnik został naznaczony „kunsztem literackim”. Ewelina Rubinstein zdołała jednak tego dokonać, dzięki czemu w ręce czytelników trafia publikacja jedyna w swoim rodzaju, która z pewnością zdoła nas przekonać, że Jerozolima i cały Izrael to miejsce niezwykłe.Jerozolima – najbardziej skłócone miasto świata

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/jerozolima-najbardziej-sklocone-miasto-swiata
Autorka, ukaże nam Jerozolimę oczyma zwykłej turystki, dzięki czemu z łatwością odczujemy atmosferę panującą w tym wyjątkowym miejscu. Oczywiście wewnątrz znajdziemy zdjęcia i pakiet praktycznych informacji, które umożliwią nam aktywne zwiedzanie Jerozolimy jeżeli zdecydujemy się na tę podróż, ale zdaje się, że największa zaletą pozycji jest bogata treść, która poprowadzi nas przez naznaczone różnicami kulturowymi  miejsce, w którym świat arabski miesza się z żydowskim, a żydowski z chrześcijańskim. Najpewniej możemy także stwierdzić, że jest to jedyna pozycja, która obala stereotypy, wskazuje, jak zróżnicowane i nieprzewidywalne potrafi być życie w Izraelu oraz pozwala odnaleźć odpowiedzi na takie pytania, jak: jak odmówić zakupu niechcianego produktu natarczywemu Arabowi, jak poruszać się po Jerozolimie w szabat,  ile wydamy na żywność, czy, dlaczego Żydówki gola głowy i noszą peruki?


Książka dostępna na stronie: http://tylkorelaks.pl/606-jerozolima-miasto-boga-9788379006908.html

Zapisz

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl