Oto najlepsze książki na zimę! – TOP 10

Obrazek artykułu
Zima to pora sprzyjająca czytaniu. Gdy aura zachęca, by zaszyć się w domu, pora sięgnąć po książkę. Oto najlepsze książki na zimę! Z nimi nie zabraknie nam wrażeń i pomysłów na świąteczne prezenty.

Jak wszyscy wiemy, wraz z nadejściem zimnych dni, zwykliśmy zaszywać się w domach. Przejmujący chłód i brak słonecznego światła nie zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. Nuda i rutyna staje się coraz bardziej wyczuwalna i irytująca. Brak przyjemnego zajęcia i ochoty do działania ostatecznie zawsze owocuje chandrą, frustracjami i apatią.


Nie pozwólmy, by naszą codzienność zdominował smutek i rozdrażnienie. Istnieje sposób, który zawsze zapewni nam dobry humor. Zima to pora sprzyjająca czytaniu. Gdy aura zachęca, by zaszyć się w domu, pora sięgnąć po książkę. Wystarczy wybrać dobrą lekturę, zająć wygodne miejsce i może zaopatrzyć się w ciepły napój oraz koc. Nagle okaże się, że w tak miłej atmosferze możemy przeżyć niezapomniane chwile.


Oto najlepsze książki na zimę! Pośród nich znajdują się inspirujące, ciekawe tytuły. Z pewnością przykują naszą uwagę, zachęcając, by poznać ich treść. Nie zapominajmy, że dzięki książkom nie zabraknie nam nie tylko wrażeń, ale i pomysłów na świąteczne prezenty. Przygotowania do najprzyjemniejszych i najbardziej magicznych świąt, nie pozwolą zapomnieć nam o konieczności zakupienia podarków. Książka na prezent to najlepszy pomysł dla czytelnika w każdym wieku. Przeglądając propozycje, wybierajmy więc książki nie tylko dla siebie.  


Szukaj książek pod choinką

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/szukaj-ksiazek-pod-choinka


Najlepsza książka na zimę to „Adler. Tajemnica zamku Bazina”. Jest to przygodowa powieść z intrygującymi wątkami fantasy. Fabuła inspirowana enigmatycznym klimatem Wysp Brytyjskich pozwoli nam przeżyć nietypowe wrażenia. Adler, główny bohater jest młodym szkockim zoologiem, pasjonatem myślistwa oraz łowcą egzotycznych bestii, który należy do elitarnego Klubu Zoologów. Jego umiejętności sprawią, że zostanie poproszony przez tajemniczego dżentelmena o pomoc. Tenże mężczyzna przybył aż z południa Anglii, by właśnie Adlerowi zdradzić, że  dochodzi tam do krwawych incydentów. Młody zoolog przystąpi więc do działania. Tym sposobem Adler trafi do osobliwej krainy zamieszkanej przez wojowniczych farmerów, kłusowników i arystokratów. Będzie starał się rozwikłać mroczne tajemnice lasów Sussex, sekrety zamku Rosjanina Bazina i polował na bestie, czyli niebezpieczne zwierzęta mutanty.Książka dostępna na stronie:
http://www.psychoskok.pl/produkt/adler-tajemnica-zamku-bazina


Skoro zimą najbardziej narzekamy na chłód, warto zapewnić sobie nieco emocjonujących wrażeń. Masę ekscytujących i rozgrzewających doznań zapewnią nam wyjątkowe lektury. Najlepsze, oszałamiające i najmroczniejsze książki sprawią, że zrobi się nam gorąco.


Najlepsza, bestselerowa postapokaliptyczna powieść to „S.N.U.F.F.”. Ta książka prezentuje wizjonerskie spojrzenie na zjawisko wojny i mediów. W trakcie lektury będziemy rozpatrywać konflikty toczące się między cywilizowanymi mieszkańcami Bizancjum/ Big Biz, a nieposkromionymi Orkami/Urkami zamieszkującymi w kraju Urkana. Bohater pilot Damilola Karpov przygotowuje brutalne filmiki bez cenzury określane jako  S.N.U.F.F. Powstają one na potrzeby rozleniwionej kultury, której potrzeba coraz brutalniejszych doznań. S.N.U.F.F-y mają także posłużyć do stworzenia obrazu obcego. W tej pasjonującej opowieści bogactwo staje naprzeciw biedy. Technologiczny rozwój kontrastuje z zacofaniem, a barbarzyństwo staje obok kulturowej ogłady. Należy podkreślić, że autorem powieści jest uznany wizjoner, topowy, czołowy twórca kultury, Wiktor Pielewin. Tym razem przez spekulacyjny filtr fikcji trafnie odniósł się do dzisiejszych, niepokojących zjawisk społecznych.  Książka dostępna na stronie:
http://www.psychoskok.pl/produkt/s-n-u-f-f


Najlepszy, brutalny i mroczny thriller to „Uśpiona”. Przerażająca historia, którą przyjdzie nam poznać, trzyma w napięciu do ostatniej strony. Z pewnością naszą uwagę przykuje bohater Andrzej. Ten młody człowiek na oczach młodszego rodzeństwa zamorduje swego ojca. Ohydny czyn przerazi jego matkę, która niespodziewanie wróci do domu. Andrzej nie zamierza się tłumaczyć. Ze spokojem nakaże jej zadzwonić na policje i zgłosić, że jej maż właśnie popełnił samobójstwo. Czy uda mu się utrzymać przed wszystkimi tę mistyfikację? O tym przekonamy się w trakcie lektury. Zaskakujących zwrotów akcji, niejasnych zdarzeń i niejednoznacznych wrażeń nie będzie brakować. Zastanowimy się choćby, dlaczego prokurator PRL ściga pewną dziewczynę. Najpewniej będziemy też analizować postępowanie psychopatycznego pedofila, który nie bez przyczyny krzywdzi dzieci. Do końca nie będziemy jednak wiedzieć, która z przedstawianych nam wersji zdarzeń jest prawdziwa.Książka dostępna na stronie:
http://www.psychoskok.pl/produkt/uspiona


Jednym z najchętniej czytanych gatunków pozostają powieści obyczajowe. Historie najczęściej inspirowane prawdziwym życiem, poruszają nas najbardziej. Zyskujemy bowiem możliwość, by czytać o sytuacjach, które z łatwością odniesiemy do rzeczywistości. Takowe lektury, często połączone z innymi gatunkami powinny więc zwrócić naszą szczególną uwagę. Najlepsze powieści obyczajowe, erotyki i dramaty zagwarantują nam pełne wzruszeń chwile.


Najlepsza, erotyczna powieść to „Nigdy nie mówię nigdy”. Ta piękna, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji historia, pozwoli nam przyglądać się rozwojowi uczucia pomiędzy niezależną Samanthą i Henrym. Ukazanie bardzo współczesnej problematyki sprawia, że książkę czyta się łatwo, szybko i przyjemnie. Samanta, która niedawno przekroczyła trzydziesty rok życia to zatwardziała singielka. Sukcesy zawodowe i niezobowiązujące romanse dają jej złudne poczucie bezpieczeństwa. Refleksje na temat przemijania długo nie będą zaprzątać jej głowy. Nie będzie w stanie zmienić tego śmierć jej matki, czy uwagi przyjaciółki. Dopiero gdy Henry stanie na jej drodze i uwolni ją z rąk zaborczego amanta, coś zacznie się zmieniać. Niestety namiętne uczucie, które połączy Samanthę i Henrego zapoczątkuję serię zdarzeń, które mogą tragicznie się zakończyć.Książka dostępna na stronie:
http://www.psychoskok.pl/produkt/nigdy-nie-mowie-nigdy


Ciekawa książka to „Finezja uczuć”. Poznamy poruszającą historię Alicji i Adama, która uświadomi nam, jak wielką siłę mogą mieć uczucia i poczucie obowiązku wobec najbliższych. Emocji nie zabraknie, bo podobne sytuacje naprawdę się zdarzają. Wspomniana para wyda nam się typowym małżeństwem z długim stażem. Alicja dba o dom, a Adam ciężko pracuje, przez co potrafi znikać na całe dnie. Rutyna i poczucie osamotnienia, które będzie przytłaczać Alicje, zacznie zagrażać ich relacji. Gdy na drodze Alicji pojawi się nowy mężczyzna, nie będzie potrafiła być mu obojętna. Wspólne malowanie obrazów początkowo będzie niewinnym zajęciem. Z czasem bliskości nie da się już uniknąć. Powieść nakaże nam odpowiedzieć na pytanie, czy w purytańskim kraju miłość do księdza ma prawo istnieć? Alicja uwikła się bowiem w romans z księdzem.Książka dostępna na stronie:
http://www.psychoskok.pl/produkt/finezja-uczuc-wydanie-ii-poprawione-i-uzupelnione


Najlepsza, romantyczna powieść to „W kierunku zachodzącego słońca”. Ta opowieść rozemocjonuje panie i panów. Nie zabraknie namiętnych uniesień, ale i emocjonujących podróży czy niebezpiecznych zajść. Poznamy piękną, młodą Susanę. To kobieta, która doskonale radzi sobie z realizowaniem wytyczonych celów i zawodowymi wyzwaniami. Niestety o jej życiu uczuciowymi nie można tego powiedzieć. Były partner Rob boleśnie ją zawiódł. Chwilowa samotność nie sprawi jednak, że nie będzie brakować jej męskiego ciepła. W pewnym momencie Susana pozna Wiliama. Niestety to uczucie może nie mieć szansy przetrwać. Nieoczekiwane zwroty akcji sprawią, że trudno będzie nam oderwać się od lektury.Książka dostępna na stronie:
http://www.psychoskok.pl/produkt/kierunku-zachodzacego-slonca


Najlepsza książka o miłości to „Inny wariant życia”. W trakcie czytania wielokrotnie zastanowimy się, dlaczego miłość czasem traci swą siłę? I czy można temu zapobiec? Gdy jakaś osoba staje nam się bliska i czujemy, że chcielibyśmy dzielić z nią życie, wszystko zaczyna się układać. Nagle problemy zdają się błahostkami, a kolejne dni pełne są szczęścia. Z czasem ekscytacja zaczyna jednak słabnąć. Wkrada się rutyna, a prócz zalet ukochanego człowieka coraz wyraźniej dostrzegamy jego wady. Iza i Janusz doskonale o tym wiedzą. Już w szkole byli pewni, że chcą się ze sobą zestarzeć, ale realizacja tego marzenia nie wyszła im najlepiej. Wyobrażenia na temat przyszłości musiały zetrzeć się z rzeczywistością i wszystko się poplątało. W trakcie czytania zrozumiemy, że gdy nadchodzi moment, który niweczy wszystko, pozostają tylko dwa wyjścia. Pokochać inny wariant życia, alb z nim walczyć.Książka dostępna na stronie:
http://www.psychoskok.pl/produkt/inny-wariant-zycia


Najlepsza książka na zimowe wieczory to „Drugie życie rzeczy”. Poruszająca fabuła przekona nas, że ostatnie słowo zawsze należy do nieprzewidywalnego życia. O tym, że uda nam się wszystko zaplanować i zrealizować, możemy jedynie naiwnie marzyc. Niestety, przewrotny los może zaskoczyć nas w najmniej oczekiwanym momencie. Wówczas zmieni się wszystko, ale istnieć trzeba będzie dalej. Maria, główna bohaterka bardzo boleśnie się o tym przekona. Wracając do domu, nie będzie w stanie przewidzieć, co zdarzy się za moment. Po przekroczeniu progu mieszkania, we własnej sypialni ujrzy jednak męża kochającego się z inną kobietą. Szok i obrzydzenie sprawi, że zdoła jedynie wybiec i zwymiotować. Dość szybko będzie musiała jednak otrząsnąć się z traumy. Ta wzruszająca opowieść mówi o niespodziewanych wydarzeniach, rzeczach, które mówią o ludziach stających się lepszymi, nawet gdy czynią zło.Książka dostępna na stronie:
http://www.psychoskok.pl/produkt/drugie-zycie-rzeczy


Doskonała książka na zimę to „Cząstka pomarańczy”. Jest to pozytywna, piękna opowieść o delikatnej miłości i dorastaniu do dokonywania wyborów. Fabuła z pewnością „rozgrzeje” nasze serca. Z wypiekami na twarzy będziemy śledzić losy Mai. Ta młodziutka kobietka stopniowo dorasta, by wziąć odpowiedzialność za własne życie. Dokonanie wyboru,  czy ważniejsza jest matura, czy praca nad filmem na podstawie światowego bestsellera, okaże się jednym z łatwiejszych. Z czasem pojawią się o wiele bardziej skomplikowane dylematy. Jak w prawdziwym życiu nie zabraknie szczęśliwych, optymistycznych chwili oraz tych dramatycznych. Okaże się jednak, że „lekarstwem” na każdą bolączkę może okazać się miłość.Książka dostępna na stronie:
http://www.psychoskok.pl/produkt/czastka-pomaranczy


Oczywiście wskazując najciekawsze książki, nie można zapomnieć o fanach poezji. Długie, spowite mrokiem wieczory zachęcają przecież do refleksji.


Najlepszy tomik poetycki to „Dziwny jest świat”. To kolejny, już ósmy zbiór wierszy Barbary Wrzesińskiej, poetki, która wielokrotnie udowodniła czytelnikom, że jest spostrzegawczą obserwatorką codzienności. Zebrane w pozycji utwory przemówią do każdego. Poruszona została egzystencjalna, znana nam wszystkim problematyka. „Życiem pisane” tak można określić zebrane w tomiku wiersze.Książka do nabycia:
http://www.psychoskok.pl/produkt/dziwny-jest-ten-swiat


Zaprezentowane, najlepsze książki na zimę, należy potraktować jako inspirujące propozycje. Pośród nich najpewniej każdy znajdzie coś dla siebie, choć może zechcemy poznać więcej ciekawych tytułów.


Więcej najciekawszych książek znajdziemy na stronie:
http://tylkorelaks.pl   

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl