Oto najlepsze książki na jesień – TOP 10

Obrazek artykułu
Jesień z dobrą książką będzie obfitować w niezapomniane emocje. Wystarczy poznać najlepsze książki na długie, jesienne wieczory i wybrać choć jedną. Wrażeń, zadumy i refleksji nie zabraknie.

By oddać się lekturze, potrzebne jest jedynie nieco wolnego czasu. Miejsce i pozycja, w jakiej zechcemy czytać, nie ma znaczenia. W tym obszarze Indywidualne upodobania powinny zostać zaspokojone. Dzięki temu chwile spędzane z książką staną się prawdziwie przyjemne i relaksujące.


Długie, jesienne wieczory to doskonały czas na czytanie. Gdy pogoda nie zachęca do wypoczynku poza domem, nadchodzi pora, by z ulubionym, ciepłym napojem zająć wygodny kącik i oddać się lekturze. Fakt, że czytanie to jedna z najlepszych form spędzania czasu wolnego powinien nas zachęcać do podjęcia tej aktywności. Z dobrą książką nie grozi nam nuda i chandra. Zagwarantujemy sobie niezapomniane wrażenia i masę atrakcji.


Po każdą, godną uwagi pozycję nie zdołamy sięgnąć. Zbyt wiele książek pojawia się bezustannie na runku wydawniczym, by można było zaradzić tej sytuacji. Wystarczy jednak wybrać te, które szczególnie nas zainteresują. Tym sposobem zadbamy, by dobry nastrój nas nie opuścił. Jesień z dobrą książką będzie obfitować w niezapomniane emocje. Poznajmy więc najlepsze książki na długie, jesienne wieczory. Wrażeń, zadumy i refleksji nie zabraknie.

 

  Oto najlepsze książki na jesień!


„Inny wariant życia” to powieść o wielkiej mocy przebaczania, które jest magiczne, bo odmienia codzienność, czyniąc ją piękną. Przyjdzie nam poznać losy Izy i Janusza. Ta para zakochała się w sobie jeszcze na etapie liceum. Jak większość zauroczonych, młodych ludzi snuli dalekosiężne plany. Marzyli o wspólnej przyszłości, dzieciach, zmianie miejsca zamieszkania i dożyciu razem starości. Przyszłości nie da się jednak zaplanować. Los bywa nieubłagany i potrafi zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie, o czym szybko przyszło im się przekonać.


Iza, przeglądając album ze starymi zdjęciami, zacznie rozpamiętywać wspólnie spędzony z Januszem czas. Chwile pełne szczęścia i beztroski oraz te pełne goryczy, smutku i niepewności. Od momentu, gdy wczesne macierzyństwo, zniweczyło wszystkie jej młodzieńcze plany, życie, wielokrotnie ich zaskoczyło. W  sytuacji, kiedy los zmienia wszystko, zawsze pozostają jedynie dwa wyjścia. Pokochać inny wariant życia lub walczyć z nim. 


Książka do kupienia na stronie:

 http://tylkorelaks.pl/754-inny-wariant-zycia-9788381192248.html


Polecana książka na jesień to „Drugie życie rzeczy”. Historia głównej bohaterki przekona nas, że ostatnie słowo zawsze ma życie. Choć byśmy próbowali je okiełznać, rozplanować i obłaskawić nie przewidzimy nawet jutra. Jedno zdarzenie może zmienić wszystko i jest pewne, że nie zdołamy się na nie przygotować.


Główna bohaterka tej pasjonującej powieści to młoda kobieta. Wiedzie ona zwyczajne, spokojne życie, które za moment się zmieni. Wracając do domu, nie będzie spodziewać się, że czeka ją szok. Żadna kobieta nigdy nie zakłada bowiem tej najgorszej z możliwych ewentualności, czyli niewierności partnera. Niestety przyjdzie jej ujrzeć ukochanego uprawiającego seks z inną kobietą. W jej własnym pokoju i łóżku, którym sypia, będą oddawać się cielesnym rozkoszą. Ta zaskakująca, poruszająca książka to opowieść o  wydarzeniach, które pojawiają się nieoczekiwanie. O zajściach, które mówią i o ludziach, którzy stają się lepsi, nawet gdy czynią zło.


Książka do kupienia na stronie:

http://tylkorelaks.pl/756-drugie-zycie-rzeczy-9788381192538.html


Książka na jesień to „Remedium”. Ta pełna niezwykłej treści  opowieść. Historia obrazu, który ma niesamowitą moc. Fabuła przeniesie nas do okresu Młodej Polski. Czasu spowitego atmosferą melancholii i zagadkowości. Główny bohater Franciszek Okrumża jest modernistycznym malarzem. W jego życiu zaczyna dziać się jednak coś nietypowego. Cyklicznie śni o tajemniczej kobiecie. Jej wizerunek tak głęboko go porusza, że postanowi uczynić go wyraźniejszym. Za pomocą swych farb namaluje więc przedstawiający ją obraz.


Dzięki dziełu stworzonemu przez Franciszka ujawni się postać Anieli. Czy to jedynie wyimaginowana kobieta ze snów? Na to pytanie, odpowiedz znajdziemy w trakcie lektury. Wątek miłosny, nieoczekiwane zwroty akcji, sprawiają, że trudno oderwać się od lektury. Odkryjemy na nowo znaczenie łacińskiego terminu remedium. Przekonamy się także,  jak obraz miałby uleczyć poważny defekt dziewczyny ze snów malarza?


Książka do kupienia na stronie:

http://tylkorelaks.pl/750-remedium-9788381192453.html


Warto przeczytać najnowsze książki Stanisława Kuczkowskiego. Są one pełne wspomnień, które stały się metafizycznym śladem po minionych zdarzeniach, relacjach i ludziach, którzy odeszli. Nuta melancholii, reminiscencje i wzruszenia doskonale wpisują się w jesienną porę.


„Dzieciństwo – Młodość” to wspomnieniowa powieść. Autor zaprezentował w niej najważniejsze etapy swego życia. Dzieciństwo oraz młodość to okresy pozwalające ukształtować się osobowości. Zdobywane w tym czasie doświadczenia tworzą stelaż potrzebny w dorosłości. Autor przyszedł na świat w niesprzyjającym czasie . Wybuch II wojny światowej nastąpił, gdy Stanisław Kuczkowski miał zaledwie dwa lata. Stanisław Kuczkowski nigdy jednak nie wkroczył w koszmarny i łzawy sentymentalizm. Dzięki temu książkę czyta się łatwo i przyjemnie.


Wybrane do opisu chwile pozwalają obserwować perypetie małego Stasia, a z czasem mężniejącego Staszka. Ukazane perypetie z dawnych lat nie są przejawem chwalenia się zdolnością pokonywania straszliwych przeciwności lub uwznioślania wagi odnoszonych sukcesów. Jest to pasjonujący zapis i naprawdę wyjątkowo ciepła lektura.  Autor przywiązał znaczącą wagę do tworzonego obrazu osób już nieżyjących.  Wspomnienia o nich są bowiem niczym metafizyczny ślad, dzięki któremu istnieją dalej.


Książka do kupienia na stronie:

http://tylkorelaks.pl/755-dziecinstwo-mlodosc-9788381192361.html


„Mijanie czasu” to sentymentalna opowieść. Historia głównego bohatera Krzysztofa porusza i uświadamia, jak bardzo upływający czas kształtuje nasze życie, charakter i osobowość. Krzysztofa przyjdzie nam poznać jako wrażliwego i nieśmiałego młodzieńca. W dzieciństwie w jego życiu miały miejsce dramatyczne wydarzenia. Wywarły one znaczący wpływ na jego los, sprawiając, że najbardziej pragnął  akceptacji, ciepła i miłości. Krzysztof  będzie musiał stać się dorosłym i odpowiedzialnym mężczyzną. Emocjonalny bagaż z przeszłości wiele może jednak mu utrudnić. Jednym ze wzruszających zdarzeń będzie spotkanie Krzysztofa z ojcem. Wyczekiwany dzień, który może bardzo rozczarować. Porzucony przez rodzica w dzieciństwie może już nie być zdolny do miłości wobec niego.


Akcja książki toczy się w latach 1950-1965. Był to niesprzyjający czas. Polska i jej obywatele  stopniowo otrząsała się z koszmaru wojny. Bywało bardzo ciężko, ale jak zawsze ludzie kochali się, planowali jutro i nosili w sercach nadzieje. Warto podkreślić, że choć nie jest to autobiografia, autor wplótł w fabułę swe wspomnienia, a opisane wydarzenia oparte są na autentycznych wzorcach. Autentyzm opisanych zdarzeń nadaje wyjątkowy urok powieści. Chwil pełnych wzruszeń na pewno nie zabraknie.


Książka do kupienia na stronie:

http://tylkorelaks.pl/759-mijanie-czasu.html


Książka, która trzeba przeczytać to „S.N.U.F.F.”. Ta oszałamiająca, bestsellerowa, postapokaliptyczna powieść zawiera wizjonerskie spojrzenie na zjawisko wojny i mediów. To pozycja analizująca niezgodę pomiędzy cywilizowanymi mieszkańcami Bizancjum/ Big Biz, a nieokiełznanymi Orkami/Urkami zamieszkującymi w kraju Urkana. Pilot Damilola Karpov przygotowuje bestialskie filmiki bez cenzury określane jako  S.N.U.F.F. Mają one zaspokoić potrzeby kultury Biznancjum. Ofiary są jej potrzebne, by stworzyć obraz obcego.


Bogactwo i przepych naprzeciw biedy. Technologiczny postęp naprzeciw ciemnoty. Barbarzyństwo kontra ład. Przyczyny i powiązania istniejące w konfliktach rozgrywających się między odmiennymi krajami oraz ich kulturami. Wiktor Pielewin jako topowy, rosyjski prozaik młodego pokolenia znów dowiódł wartości swego kunsztu. Dzięki wielowątkowej fabule i trafnym aluzjom Pielewin odniósł się do tego, co dzieje się w dzisiejszym świecie. Dzięki temu ta antyutopia na temat kultury przyszłości. Odniesieniem wobec aktualnych konfliktów.


Książka do kupienia na stronie:

http://tylkorelaks.pl/757-snuff-9788381191715.html


Polecana książka to „Blizny”. Jest to poruszająca powieść  o wspaniałej miłości i ogromnym smutku po jej utracie. Obyczajowa historia o złudnych nadziejach. Takich, które pozwalają naiwnie wierzyć, że to, co bezpowrotnie zostało utracone, może powrócić. To także opowieść o tym, że ukochaną można kochać nawet po jej śmierci. Krzysztof miał za sobą nieudaną historię miłosną, dlatego przez wiele lat nie angażował się uczuciowo w żadną relację. Kiedy pozna młodszą od siebie panią chirurg Natalię, wszystko jednak się zmieni. Nareszcie zazna upragnionego szczęścia.


Niestety po kilkunastu latach udanego małżeństwa Natalia umrze. Jej narządy zostaną przekazane do przeszczepów. Jej serce trafi do Anki, która po zabiegu zacznie obserwować u siebie niespotykane dotąd zachowania. Los sprawi, że na jej drodze pojawi się pogrążony w depresji Krzysztof. Uzna on, że fakt, że Anka, która stała się nową „właścicielką” serca Natalii, zauważa u siebie dziwne reakcje, nie może być przypadkiem. Będzie chciał wierzyć, że ten sposób los zwraca mu ukochaną. Ostatecznie Krzysztof będzie musiał zrozumieć, że mimo braku ukochanej warto żyć, bo wtedy żyje też i pamięć o tej, która odeszła.


Książka do kupienia na stronie:

http://www.psychoskok.pl/produkt/blizny


Wyjątkowa książka to „Cisza”. Jest to pasjonujący psychologiczno-erotyczny dramat z elementami kryminału. Czytelnicy, którzy mieli okazję zapoznać się z „Trylogią ciszy” wiedzą, że to pozycja o najcenniejszych wartościach w życiu człowieka. Optymistyczna i refleksyjna opowieść o mądrości wyzwalania się od traumatycznej przeszłości i sile wybaczania. Fabuła celowo łączy w spójną całość przeszłość i teraźniejszość. Dzięki temu cała historia nabiera nowego, pełnego wymiaru.


To ekscytujące love story Mai i Adama. Losy tej młodej pary kochanków nie pozwalają oderwać się od lektury. Ich miłosna historia pełna jest zawirowań. Postacią, która odegra w tej opowieści znaczącą rolę jest Albert Lenkiewicz. Pokrętny szef Mai, zamieszany między innymi w nielegalne przeprowadzanie przetargów. W jego niecnych działaniach zawsze wspierają go jego nieobliczalnych pracowników. To dlatego jest to trudny przeciwnik. Ta książka szczególnie polecana jest kobietom wahającym się nad wyborem, kariera czy macierzyństwo. Powinni sięgnąć po nią również wszyscy, którzy nadzwyczaj mocno poświęcają się pracy zawodowej.


Książka do kupienia na stronie:

http://www.psychoskok.pl/produkt/cisza


Książka, która zasługuje na szczególną uwagę to „Bez wyjścia”. Powieść opisuje dalsze losy Agaty, która po utracie pamięci, musiała na nowo odkrywać, kim jest. Pierwsza część zatytułowana „Nić Ariadny” to pasjonująca lektura, po którą warto sięgnąć, by w pełni zgłębić część drugą. Dowiemy się z niej między innymi, jak to jest, gdy nie możesz rozpoznać własnej twarzy w lusterku. Jak trudno jest komukolwiek zaufać, gdy nikogo się nie rozpoznaje. Jak trudno jest wiedzieć, ze w obliczu takiej sytuacji nikt nas nie szuka.


W tej części przekonamy się, że choć Agata odzyskała pamięć po tajemniczym wypadku, nadal nie wszystko wróciło na dawne tory. Coś niedobrego nieustannie dzieje się wokół niej i w niej samej. Odkrywana fabuła nakaże postawić wiele pytań. Będziemy chcieli wiedzieć, kim jest człowiek, który dzwoni do niej w środku nocy, podając się za brata jej nieżyjącego ojca? Zagadką okaże się, po co ktokolwiek  nagle o świcie wzywa ją do centrali? Książka trzyma w napięciu do ostatniej strony i na długo pozostaje w pamięci.


Książka do kupienia na stronie:

http://www.psychoskok.pl/produkt/bez-wyjscia


„Borderline: Autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii” to wyjątkowa książka. Autorka po  sukcesie swojej debiutanckiej powieści powraca  z kolejną autobiograficzną książką. Całą fabułę można określić mianem obszernego dialogu. Nie będzie to nadużycie, ponieważ autorka celowo podzieliła swoją wypowiedź i życie wewnętrzne na role. Kreacja obejmuje trzy główne bohaterki, które uczestniczą w czternastu sesjach autoterapeutycznych.


Pani Psycholog – zdrowa część osobowości Anki, mająca świadomość istoty pogranicznego zaburzenia osobowości. Prowadzi autoterapię, by pokazać Mrówczyńskiej-pacjentce, jak wiele ma problemów i jak ważne jest podjęcie przez nią leczenia.


Mrówczyńska-pacjentka – chora część osobowości Anki, kwintesencja jej zaburzeń.


Autorka – zdrowa część osobowości Anki, wyrażająca jej złość na samą siebie poprzez ironiczne komentarze i prowokacyjne odzywki do Mrówczyńskiej-pacjentki.


Książka jest rekomendowana przez magazyn psychologiczny „Charaktery”.


Książka do kupienia na stronie:

http://tylkorelaks.pl/758-borderline-autoterapia-czyli-o-sprawach-powaznych-z-solidna-dawka-autoironii.html


Książkowe nowości i książki w przedsprzedaży zawsze znajdziemy na stronie:

http://tylkorelaks.pl

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl