Najlepsze książki na jesień

Obrazek artykułu
Zostań w domu, czytaj książki. To hasło na tegoroczną słotę. Czytelniczych wrażeń nie będzie brakować. Gwarantują to najlepsze książki na jesień. Warto je poznać.

Jesienna aura nie zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. Częste opady deszczu, chłodny wiatr i zmniejszona ilość docierającego do nas światła słonecznego to niesprzyjające warunki pogodowe. W takich okolicznościach rzadko kto decyduje się na dłuższe spacery. Jeżeli już, chętni na jesienną wędrówkę przez różnokolorowe liście, wybierają wczesne popołudniowe pory. Wszystko dlatego, że jesienią dni zdają się krótsze. A chłodne wieczory kuszą jedynie, by zaszyć się w komfortowych, domowych pieleszach.


Zostań w domu, czytaj książki. Jesień to idealna pora na korzystanie z zalet tej formy spędzania czasu wolnego. Dobra lektura przyjemnie urozmaici każdą chwilę, dzięki czemu nie dopadnie nas chandra, czy nuda. Warto skorzystać z tej zalety czytania, ponieważ każdego roku mnóstwo osób narzeka, że jesienną porą odczuwa wyraźny spadek nastroju. Przedłużająca się stagnacja nie służy nikomu. Brak atrakcyjnych zajęć z czasem skutkuje frustracją. A jak wiadomo, ta negatywna emocja potrafi odebrać radość życia. W porę warto zaradzić depresyjnym myślą. Wykorzystajmy zdrowotne właściwości czytania książek.Lekarze dowiedli przecież, że czytanie powoduje powstanie korzystnych zmian w mózgu. Z tej przyjemnej formy rozrywki płyną więc prozdrowotne zalety. Oczywiście warto zastanowić się, co czytać? Wybór lektur jak zawsze jest przeogromny, dlatego najłatwiej sięgnąć po najlepsze książki na jesień. Są to pozycje celowo wytypowane na tę porę roku.


Powieści obyczajowe na jesienne dni to doskonałe wskazanie. Jest to jeden z najpopularniejszych gatunków literackich. W jego ramach powstają pozycje, które z łatwością można odnieść do prawdziwego życia. Po szczeblach drabiny” będziemy mogli wspinać się wraz ze Stefą. Ta bohaterka, z głębokiej prowincji dotrze na sam szczyt. Nim to nastąpi, czeka ją wiele trudnych wyzwań. Nie zamierzała przecież opuszczać wsi. Przerażający dramat, który rozegrał się w jej rodzinnym domu, zmusił ją do ucieczki. Wystraszona, skołowana, z pomocą przyjaciółki zdecyduje się na wyjazd do Warszawy. Wielkomiejska rzeczywistość nie od razu przypadnie jej do gustu. Stefa będzie musiała zacząć wszystko od nowa. Konieczność znalezienia dobrze płatnej pracy i bezpiecznego lokum to dopiero początek. Zawodowych i osobistych perturbacji czeka ją o wiele więcej. Zdarzy się również cała seria trudnych do wyjaśnienia sytuacji, ale na szczęście dobrzy ludzie zawsze będą stali obok niej. Przyjdzie moment, gdy Stefa odwiedzi Kraków i Gdańsk. Na jej drodze stanie również mężczyzna żydowskiego pochodzenia. Ostatecznie skromna Stefa przeobrazi się w pewną siebie Stefanię. Zdobyte doświadczenia zaprocentują. Może dzięki temu pewnego dnia będzie gotowa, by stać się właścicielką pałacu.Książka do nabycia na stronie:

http://www.psychoskok.pl/produkt/po-szczeblach-drabiny/


Zziębnięci i odczuwający emocjonalny chłód, powinni natomiast zwrócić uwagę na inny tytuł. „Origami dwojga istnień i psa rozgrzeje wszystkie serca. Dojrzała miłość rozkwitnie bowiem na tle koszmarów, traum i zbrodni. Główni bohaterowie to wewnętrznie cierpiący ludzie. Emerytowana policjantka, Bożena Polańska doświadczyła dwukrotnej próby gwałtu i na służbie zabiła człowieka. Z kolei były bankowiec, Maciej Rawicz żyje w samotności, ukrywając się przed ludźmi chcącymi odzyskać dokumenty, które zabrał, odchodząc z pracy. Los kształtujący ich losy niczym artysta origami połączy ich drogi. Przyjdzie dzień, kiedy Bożena będzie musiała ratować życie Macieja. To dramatyczne zdarzenie stanie się zaczątkiem niezwykłej relacji. Gdy oboje nauczą się sobie ufać, będą gotowi docenić uczucie. Co niezwykłe, narodziny spełnionej miłości wesprze przyjaciółka Bożeny oraz maleńki piesek.Książka dostępna na stronie:

http://www.psychoskok.pl/produkt/origami-dwojga-istnien-i-psa/


Mgliste poranki i długie, ciemne wieczory sprawiają, że tę porę roku wielu uznaje za pełną tajemniczości. Odrobiną magii należy więc poruszyć wyobraźnię. Najlepsza książka na jesień dla fanów fantastyki toCóry”. Fabuła przeniesie nas do pełnego niezwykłości świata magii, w którym obok ludzi żyją przedziwne stworzenia i wampiry. Znany z legend krwiożerczych upiorów nie powinniśmy nadto się obawiać. W rzeczywistości, do której wyruszymy, uważajmy na okrutnych ludzi.Na pierwszy plan wysuną się losy połączonych ze sobą kobiet. Poznawać będziemy także perypetie dwóch rodzin walczących ze sobą od lat. Emocji nie zabraknie, ponieważ naprzeciw miłości i przyjaźni niejednokrotnie stanie smutek i nienawiść. Najważniejsza wyda się jednak nastoletnia Nastia. Dorastająca dziewczyna musi zaakceptować to, kim jest i jednocześnie uporać się z całą serią skomplikowanych wydarzeń. Nie będzie jej łatwo, bo na własne barki musi wziąć odpowiedzialność za życie własne i swoich bliskich oraz przyszłość świata, a nawet dwóch. Ponadto, Nastii od niedawna miewa przedziwne sny. Zaraz po przebudzeniu, ma wrażenie, że żyła cudzym życiem. Czy jest możliwe, że jej jaźń zyskuje niewyobrażalną siłę? Zadziwi nas wszystko, co się wydarzy.Książka do nabycia na stronie:

http://www.psychoskok.pl/produkt/cory/2 jesienią warto przyjemnie się zadumać. Jak skłonić się do poszerzających horyzonty przemyśleń? Wystarczy przeczytać wiersz. Na jesienne spotkania z poezją wyruszmy poprzez „Rozdroże myśli w słowach i obrazach”. To już IV tom poetycki Ireny Szul–Mazepus. Poetka ponownie dowiodła swojego talentu i umiłowania do literatury pięknej. Jest to bogaty zbiór poruszający tematy społeczno–egzystencjalne. Dzięki temu każdy znajdzie w nim utwór skłaniający do refleksji.Inspiracją poszczególnych wierszy stały się emocje. Uczucia, z różnym natężeniem odczuwane każdego dnia. W trakcie lektury wielokrotnie przeżyjemy chwilę radości, stonowanego smutku, czy melancholii. Autorka nawiązała także do przeszłości oraz teraźniejszości. Te dwie stojące obok siebie płaszczyzny pełne są nadziei.Książka do nabycia na stronie:

http://www.psychoskok.pl/produkt/rozdroze-mysli-w-slowach-i-obrazach-tom-iv/


Najlepsze książki na jesień zaprezentowane powyżej to zaledwie kilka świetnych pozycji. Na pewno umilą nam one każdą chwilę, ale jak wiemy, jesień trwa bardzo długo, więc warto poznać jeszcze kilka utworów.


    Książki na jesienne wieczory znajdziemy - TUTAJ


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl