Polecamy książki na jesień – listopadowe zapowiedzi

Obrazek artykułu
Nie bez przyczyny jesień uważana jest za najbardziej nostalgiczną porę roku. Warto wykorzystać tę atmosferę, aby zaczytać się w poruszających lekturach. Polecamy książki na jesień.

Wraz z nadejściem jesieni zwykliśmy zaszywać się w domach. Nie mamy ochoty spędzać czasu na świeżym powietrzu, gdy coraz częściej wieje wiatr i pada zimny deszcz. Zaczynamy też narzekać na brak słonecznego światła i ponure samopoczucie. Nie powinniśmy jednak pozwolić, by dopadła nas chandra. Jesienną atmosferę warto wykorzystać, by zaczytać się w poruszających lekturach. Takich, które skłonią nas do refleksji i długo nie dadzą o sobie zapomnieć.


Polecamy książki na jesień. To bardzo ważne lektury, które każdy powinien przeczytać. Poruszona w nich tematyka dostarcza silnych wzruszeń. W trakcie czytania z całą pewnością towarzyszyć będą nam momenty zamyślenia. Niektóre kwestie i zagadnienia warto przemyśleć właśnie jesienną porą. Kto wie? Może dzięki temu zgłębimy swoje wnętrze i poszerzymy świadomość.


Polecamy książki na jesień – listopadowe zapowiedzi


Młody bóg z pętlą na szyi. Samobójstwo na raty”, Anka Mrówczyńska

PREMIERA 12.11.2019

Kategorie: książki psychologiczne, autobiografie

Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/mlody-bog-z-petla-na-szyi-samobojstwo-na-raty-2


Kolejna poruszająca, autobiograficzna książka z cyklu „Młody bóg z pętla na szyi”. Pozycja jest zbiorem tekstów, które Anka Mrówczyńska jeszcze przed decyzją o podjęciu terapii spisywała w swoim dzienniku internetowym. To strzępki jej najintymniejszych myśli i odczuć. Swojego rodzaju wiwisekcja pisana cierpieniem i lękiem. Dzięki niej autorce udało się zmierzyć z przeszłością.


Ta książka ukazuje ciężar, jaki na ludzkim życiu odciska pograniczne zaburzenie osobowości - borderline. Myśli samobójcze, akty autoagresji, lęk i przejmujący smutek to elementy wpisane w codzienność. Jakoś jednak trzeba próbować przetrwać.


Książka w ofercie przedsprzedaży - http://tylkorelaks.pl/848-mlody-bog-z-petla-na-szyi-samobojstwo-na-raty.html


Anka Mrówczyńska jest w pełni świadoma swoich problemów. Od lat uczy się z nimi walczyć. To dlatego była w stanie napisać książkę, która dowodzi, że kreatywność, wola walki i umiłowanie życia może pozwolić przetrwać najtrudniejsze chwile.


Książka jest polecana i rekomendowana przez magazyn „Charaktery”, „Kwartalnik Psychiatra” oraz „Psychiatria i Psychoterapia”.


Patronat medialny nad książką objął: portal dlaLejdis.pl, Psycholog pisze, Psychology of life, Moja psychologia, Uwaźniej.pl, Kulturalne rozmowy.


Honorowy patronat nad książką pełni: Polskie Towarzystwo Terapii Dialektyczno Behawioralnej


                                      

Bezgłośni, Eliza Segiet

PREMIERA 20.11.2019

Kategorie: powieści, inne

Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/bezglosni


Poruszająca minipowieść spisana w formie listu autorstwa znanej w Polsce i na świecie poetki Elizy Segiet. Inspiracja ciężarem ludzkiej egzystencji ponownie zainspirowała autorkę, by poruszyć trudny temat okrutnej nienawiści rasowej, która miała miejsce w czasie II wojny światowej.


Autorem listu jest Żyd Jeszua. Na łamach korespondencji wyznaje on swojej matce, jak potoczył się jego los po opuszczeniu domu. Był to czas dramatyczny, bo objął wybuch II wojny światowej. To dlatego Jeszua zmienił imię na Józef, ochrzcił się, chociaż nie zmienił wiary i robił wszystko, by zachować życie. Ukrywał się w wielu miejscach, ale chyba jedno z najbardziej pamiętnych to szpara pod podłogą. Niczym szczur był zmuszony chować się przed oprawcami. Wspomnienia Józefa to przejmujące świadectwo największej katastrofy w historii ludzkości.


Książka w ofercie przedsprzedaży: http://tylkorelaks.pl/860-bezglosni.html


„Bezgłośni” to poruszające studium człowieka uwikłanego w Wielką Historię. Eliza Segiet z ogromną wrażliwością zdołała zobrazować tragedię, jaka dotknęła miliony osób skazanych przez III Rzeszę na zagładę.Biała Wieszczbiarka, Małgorzata Król

PREMIERA 12 . 11 . 2019

Kategorie: duchowość

Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/biala-wieszczbiarka


To książka dla wszystkich zainteresowanych zgłębianiem własnego wnętrza. Poznamy fascynującą opowieść o życiu Duszy oraz pewnej dziewczyny. Świat duchowy będzie łączyć się z wymiarem materialnym.


Niniejsza pozycja została napisana przez Małgorzatę Król. Autorka od dawna zainteresowana jest tematem energii będących naturalnym elementem otaczającego nas świata. My sami, jako istoty żywe, również posiadamy niezwykłą energetyczną aurę. Dziś naukowcy nie kwestionują już przecież znaczenia takich zjawisk jak Siła przyciągania, czy moc kwantów.


Książka w ofercie przedsprzedaży: http://tylkorelaks.pl/850-biala-wieszczbiarka.html


Dzięki opisanej historii zobrazowana została wyjątkowa korelacja istniejąca pomiędzy Człowiekiem a Duszą. Z łatwością będziemy mogli zrozumieć, na jakich zasadach oddziałuje nietypowe pasmo przyczynowo-skutkowych zdarzeń, doprowadzających do najróżniejszych sytuacji.


To pozycja dla pragnących poszerzać horyzonty myślowe. Zgłębianie lektury będzie prawdziwą przyjemnością. Tekst został bowiem dopełniony energetycznymi obrazami, które przygotowała sama autorka.D


Droga przez gorzkie łzy, Weronika Ceynowa

PREMIERA 22.11.2019

Kategorie: obyczajowe, powieści

Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/droga-przez-gorzkie-lzy


Poruszająca powieść obyczajowa, która zwraca uwagę na bezcenną wartość życia. Codzienność potrafi rozczarowywać i dostarczać wielu problemów. Pomimo tego, warto ją docenić, nim będzie za późno.


Główna bohaterka to młoda, odpowiedzialna Sabrina. Los nigdy jej nie rozpieszczał, ale dziewczyna zdaje się „odporna” na wszelkie przeciwności. Możliwe, że właśnie ta cecha pozwoli jej wytrwać w najtrudniejszym momencie.


Sabrina potrafi ciężko pracować, bo finansowo wspiera rodziców. Wie również, jak przykrym uczuciem jest lęk o życie najbliższej osoby, gdyż gromadzi środki na leczenie młodszej siostry. Czy jej zapał nie osłabnie, gdy próbując pomóc nieznajomemu, ulegnie poważnemu wypadkowi?


">Książka w ofercie przedsprzedaży – http://tylkorelaks.pl/861-droga-przez-gorzkie-lzy.html

Opisana historia dowodzi, że życzliwość i nadzieja zawsze popłaca. Na szczęście i spełnienie można liczyć, jedynie oferując innym pozytywne emocje. W końcu nie bez przyczyny mawia się, że dobro i zło zawsze powraca.


Tę książkę czyta się lekko i przyjemnie. Fabuła zaskakuje różnorodnymi formami narracji. Obok opisów znalazły się fragmenty pamiętnika, a także wymowne wewnętrzne monologi.


Polecane książki na jesień, czyli listopadowe zapowiedzi wymienione powyżej, zaoferują czytelnikom sporą dawkę wzruszeń i refleksyjnych momentów. Gdy już zapoznamy się z nimi i zechcemy poszukiwać kolejnych, spójrzmy na KSIĄŻKI NA JESIENNE WIECZORY

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl