Bez wyjścia

| Dodano: 31 pażdziernik 2018 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Druga część powieści „Nić Ariadny”. Po wielu niebezpiecznych zajściach i mierzeniu się z amnezją Agata nareszcie odzyskała pamięć. Niestety przebyty uraz głowy nadal daje jej o sobie znać, a życie wcale nie powróciło na dawne tory. Ponownie zaczyna dziać się cos niepokojącego. Znów będzie musiała zajrzeć w głąb siebie i zacząć uważnie rozglądać się dookoła.

W trakcie lek tury pojawi się wiele zapytać. Będziemy chcieć wiedzieć, kim jest człowiek, który dzwoni do niej w środku nocy i mówi, że jest bratem jej nieżyjącego ojca i po co ktoś nagle o świcie wzywa ją do centrali?

Ostatecznie Agata zostanie uprowadzona. Czy uda się ją uratować?

Patronat nad książką objęli: Poligon domowy, Recenzje Agi, W szponach literek, Czytaj i myśl, Bookendorfina

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/bez-wyjscia/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Bez wyjścia"

Opinia

Awatar użytkownika

Już w pierwszym rozdziale książki autorka stawia na mocne uderzenia, natychmiast wciągnięci jesteśmy w wir podstępu i manipulacji, zaś kolejne strony upewniają nas, że trafiliśmy do świata, w którym kłamstwa i pozory są na porządku dziennym. Sporo niebezpiecznych sytuacji, zagadkowych śledztw, zaskakujących uprowadzeń, wszystko podszyte terrorystycznym klimatem i nielegalnymi działaniami. Ponownie udało się umiejętnie rozłożyć napięcie w powieści, lecz tym razem zabrakło mi głębi, która tak oczarowała mnie poprzednio. Natomiast wszystkie wątki zgrabnie połączono prowadząc ku atrakcyjnemu zakończeniu.

Liczyłam na kontynuację frapującego zagłębiania się w osobowość kluczowej postaci, ale przeznaczono na to mało miejsca. Za to sympatycznie wpleciono romantyczne nuty, będące potwierdzeniem, że w każdy momencie życia miłość potrafi uskrzydlać, dodawać odwagi, prowadzić ku zrozumieniu. Narracja prowadzona z dwóch perspektyw, Agaty i Konrada, przy czym kobiece wydanie bardziej mnie do siebie przekonało, zaś męskie pełniło rolę uzupełniającą. Książka może okazać się przyjemną propozycją na reset po ciężkim dniu pracy, chwilowym oderwaniem myśli od nękających problemów, czy zwykłym wypełnieniem czasu w towarzystwie dających się lubić postaci, agentów zaangażowanych w niełatwą misję.

http://bookendorfina.blogspot.com/2018/11/bez-wyjscia-lidia-tasarz.html

27 listopad 2018 12:38

Opinia

Awatar użytkownika

"Bez wyjścia" to świetnie i dynamicznie nakreślona powieść, w której dominuje żywa akcja. Autorka rozsypuje przed czytelnikiem kilkanaście elementów i wodzi za nos, podstawiając co rusz nowe doświadczenia i zdarzenia. Jej bohaterowie nie mają nawet wobec siebie żadnych skrupułów, błądzą w sieci niedomówień, pytań i wątpliwości, nabierają nowych podejrzeń, ściągają i zakładają maski. I pomiędzy tym wszystkim jest zasiana w sercu miłość, która budzi się z lękiem i obawą. Szczerze polecam! 

https://nietypowerecenzje.blogspot.com/2018/11/patronat-medialny-bez-wyjscia-lidia.html

26 listopad 2018 10:38

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy