Drugie życie rzeczy

| Dodano: 19 lipiec 2018 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

„Delikatnie włożyła klucz do zamka i cichutko go przekręciła. Otworzyła drzwi i oniemiała. Sypialnia była otwarta, a w ich łóżku zobaczyła męża, uprawiającego seks z jakąś kobietą. Oboje byli tak zajęci sobą, że wcale jej nie zauważyli. Ogromną siłą woli odwróciła się i wyszła. Czuła jak trzęsą się jej nogi i zbiera na wymioty. Wsiadła do windy i zjechała na dół. Dopiero tutaj zrozumiała, że nie da rady. Pochyliła się przy krzaku kwitnącej forsycji i zwymiotowała…”

Życie ma zawsze ostatnie słowo. I nie należy do nas, to my należymy do niego. I choćbyśmy je sobie najstaranniej układali i tak zrobi, jak zechce. Ta opowieść jest właśnie o tym. O wydarzeniach, które pojawiają się nieoczekiwanie, o rzeczach, które mówią i o ludziach, którzy stają się lepsi, nawet jak czynią zło.

Patronat nad książką objęli: W szponach literek, Kultura dlaLejdis.pl, Nietypowe recenzje Agi,

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/drugie-zycie-rzeczy/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Drugie życie rzeczy"

Opinia

Awatar użytkownika

Co zrobić, jeśli partner zdradził? Czy warto trwać w takim związku? Jak podjąć najlepszą decyzję i jak rozmawiać z partnerem o zdradzie? Kiedy potrzebna jest pomoc psychologa? Jak reagować, gdy partner poinformuje a może nie , że nas zdradził?
Gdy dowiadujemy  się, że zostaliśmy zdradzeni, targają nami bardzo gwałtowne emocje. Czujemy się oszukani, skrzywdzeni, doświadczamy dojmującego uczucia niesprawiedliwości.
Maria młoda redaktor książek dla dzieci po wcześniejszym  powrocie z delegacji nakrywa męża w ich domu, a do tego w ich małżeńskim łóżku podczas uprawiania zmysłowego seksu z inną kobietą.To co ujrzała na własne oczy sprawiło, że całe jej dotychczasowe  można by powiedzieć poukładane życie  runeło jak domek z kart . Ze łzami w oczach uciekła z dala od Marka ,zaszyła się w swej oazie spokoju małym panieńskim mieszkanku, które miała sprzedać a teraz dziękuję sobie , że tego nie uczyniła .Nie miała ochoty pokazywać się innym na oczy, chciała cierpieć w samotności bez ciekawskich spojrzeń.  To co ujrzała zraniło ją bardzo, bo jakże miało by być inaczej. Co ma teraz dalej zrobić .Czy to już koniec tego małżeństwa, a może przebaczyć, zapomnieć ? A miłość ? Czy go kocha?Te pytania wciąż nurtują jej pokaleczone serce.A może to początek czegoś nowego, nieznanego? Jak dalej ułoży się życie Marty i Marka? Czy jednak miłość przezwycięży wszystko i wyleczy zranione serce niczym plaster miodu?
Każdy z nas ma inną wrażliwość, przeżywa trudne chwile w sposób indywidualny. Dla wielu osób krzywda wyrządzona przez partnera jest tak duża, że odbudowanie zaufania jest po prostu niemożliwe.
Historia o miłości, skrywanych uczuciach, żalu, zatraceniu, nadziei, przebaczeniu. Historia opisana słowami, które mają w sobie magię, pozwalającą  nam czuć, to co czują bohaterowie książki, myśleć, cierpieć i kochać tak jak oni.
To bardzo ciekawa powieść obyczajowa, o nowych szansach i znianach zachodzących w życiu każdego z nas. Piękna opowieść o życiu, sile miłości oraz błędnych decyzjach i przebaczaniu, gdyż życie ma zawsze ostatnie słowo, nie należy do nas to my należymy do niego .
Ocena 8/10

9 listopad 2018 08:08

Opinia

Awatar użytkownika

Wątek małżeńskiej zdrady jest często wykorzystywany w powieściach i na pewno znajdzie grono odbiorców. Tu każdy rozdział przedstawia wydarzenia z życia jednego z bohaterów, jego emocje, refleksje, kłębiące się w głowie pytania. To wszystko sprawia, że powieść momentami staje się refleksyjna i filozoficzna, choć napięcie stopniowo rośnie przez wydarzenia związane z Marią i Markiem. Początkowo występują na zmianę Maria, Marek i Mariola (kochanka), potem dołączają inni bohaterowie, głównie rodziców małżonków będących w separacji. Przy okazji poznacie prawdę o historii małżeństwa, historię „kochanki”, dowiecie się o porcelanie i filiżankach, będziecie obserwować oleander, a nawet dostaniecie przepis na sałatkę. Drugie życie rzeczy to poruszająca i nieco refleksyjna powieść obyczajowa, w której autorka na przykładzie kilkorga bohaterów udowadnia, że ostatnie słowo ma zawsze życie, że los i tak nas zaskoczy, choćby nie wiadomo, jakie mieć plany. Wprawdzie tematyka powieści jest bolesna i trudna, a emocje prawdziwe, to książka niesie nadzieję i pokazuje, że ci źli mogą stać się lepsi.

https://atramentowomi.blogspot.com/2018/10/drugie-zycie-rzeczy-patronat-medialny.html

30 pażdziernik 2018 10:05

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku