Drugie życie rzeczy

| Dodano: 19 lipiec 2018 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

„Delikatnie włożyła klucz do zamka i cichutko go przekręciła. Otworzyła drzwi i oniemiała. Sypialnia była otwarta, a w ich łóżku zobaczyła męża, uprawiającego seks z jakąś kobietą. Oboje byli tak zajęci sobą, że wcale jej nie zauważyli. Ogromną siłą woli odwróciła się i wyszła. Czuła jak trzęsą się jej nogi i zbiera na wymioty. Wsiadła do windy i zjechała na dół. Dopiero tutaj zrozumiała, że nie da rady. Pochyliła się przy krzaku kwitnącej forsycji i zwymiotowała…”

Życie ma zawsze ostatnie słowo. I nie należy do nas, to my należymy do niego. I choćbyśmy je sobie najstaranniej układali i tak zrobi, jak zechce. Ta opowieść jest właśnie o tym. O wydarzeniach, które pojawiają się nieoczekiwanie, o rzeczach, które mówią i o ludziach, którzy stają się lepsi, nawet jak czynią zło.

Patronat nad książką objęli: W szponach literek, Kultura dlaLejdis.pl, Nietypowe recenzje Agi,

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/drugie-zycie-rzeczy/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Drugie życie rzeczy"

Opinia

Awatar użytkownika

„Drugie życie rzeczy” Grażyny Krynickiej to wciągająca, intrygująca i klimatyczna opowieść o różnorakich ludzkich dylematach, emocjach, lękach, wyborach, wyzwaniach i nadziejach. Mimo że utwór nie jest długi, mieści w sobie dużo interesującej treści i tematów do przemyślenia. Książka zapewnia wspaniałą, czytelniczą rozrywkę, pobudzić także może czytelnika do wieloaspektowych refleksji na różne ważne i uniwersalne zagadnienia. Składający się z 33 mini-rozdziałów wytwór pióra Grażyny Krynickiej czyta się szybko i z zainteresowaniem. Atutem książki są świetnie odmalowane portrety psychologiczne postaci, porywająca fabuła i zapadająca w pamięć narracja. Lubiący czytać o meandrach ludzkiej psychiki, nie powinni być rozczarowani. Nie mam wątpliwości co do tego, że „Drugie życie rzeczy” może okazać się atrakcyjną lekturą dla bardzo wielu czytelników. Sama w przyszłości chętnie sięgnęłabym po inne utwory pani Grażyny. Po zapoznaniu się z jej pierwszą książką przeznaczoną dla dorosłych czytelników, wiem już na pewno, że warto.

http://dlalejdis.pl/artykuly/drugie_zycie_rzeczy_recenzja

21 grudzień 2018 07:31

Opinia

Awatar użytkownika

Co zrobić, jeśli partner zdradził? Czy warto trwać w takim związku? Jak podjąć najlepszą decyzję i jak rozmawiać z partnerem o zdradzie? Kiedy potrzebna jest pomoc psychologa? Jak reagować, gdy partner poinformuje a może nie , że nas zdradził?
Gdy dowiadujemy  się, że zostaliśmy zdradzeni, targają nami bardzo gwałtowne emocje. Czujemy się oszukani, skrzywdzeni, doświadczamy dojmującego uczucia niesprawiedliwości.
Maria młoda redaktor książek dla dzieci po wcześniejszym  powrocie z delegacji nakrywa męża w ich domu, a do tego w ich małżeńskim łóżku podczas uprawiania zmysłowego seksu z inną kobietą.To co ujrzała na własne oczy sprawiło, że całe jej dotychczasowe  można by powiedzieć poukładane życie  runeło jak domek z kart . Ze łzami w oczach uciekła z dala od Marka ,zaszyła się w swej oazie spokoju małym panieńskim mieszkanku, które miała sprzedać a teraz dziękuję sobie , że tego nie uczyniła .Nie miała ochoty pokazywać się innym na oczy, chciała cierpieć w samotności bez ciekawskich spojrzeń.  To co ujrzała zraniło ją bardzo, bo jakże miało by być inaczej. Co ma teraz dalej zrobić .Czy to już koniec tego małżeństwa, a może przebaczyć, zapomnieć ? A miłość ? Czy go kocha?Te pytania wciąż nurtują jej pokaleczone serce.A może to początek czegoś nowego, nieznanego? Jak dalej ułoży się życie Marty i Marka? Czy jednak miłość przezwycięży wszystko i wyleczy zranione serce niczym plaster miodu?
Każdy z nas ma inną wrażliwość, przeżywa trudne chwile w sposób indywidualny. Dla wielu osób krzywda wyrządzona przez partnera jest tak duża, że odbudowanie zaufania jest po prostu niemożliwe.
Historia o miłości, skrywanych uczuciach, żalu, zatraceniu, nadziei, przebaczeniu. Historia opisana słowami, które mają w sobie magię, pozwalającą  nam czuć, to co czują bohaterowie książki, myśleć, cierpieć i kochać tak jak oni.
To bardzo ciekawa powieść obyczajowa, o nowych szansach i znianach zachodzących w życiu każdego z nas. Piękna opowieść o życiu, sile miłości oraz błędnych decyzjach i przebaczaniu, gdyż życie ma zawsze ostatnie słowo, nie należy do nas to my należymy do niego .
Ocena 8/10

9 listopad 2018 08:08

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl