Co warto przeczytać? Książkowe zapowiedzi na styczeń 2019

Obrazek artykułu
Wraz z nowym rokiem pojawią się nowe, ciekawe lektury. Już teraz warto więc zastanowić się, co warto przeczytać? Książkowe zapowiedzi na styczeń 2019 to wyjątkowe propozycje.

Na rynku wydawniczym bezustannie pojawiają się nowe pozycje. Nie sposób przeczytać, a nawet pobieżnie poznać wszystkich. Niektóre jednak nie powinny nam umykać, bo naprawdę oferują masę fantastycznych, czytelniczych wrażeń.


Co warto przeczytać? To pytanie, które bezustannie zadają sobie czytelnicy.  Nikt, kto lubi książki, nie chce, by omijały go najciekawsze, czytelnicze doznania. To dlatego przeglądamy oferty wydawców, szukamy podpowiedzi innych, staramy z wyprzedzeniem zapoznać się z zapowiedziami. Doskonale wiemy bowiem, że pośród nich na pewno znajduje się choć jedna lektura, którą zapragniemy przeczytać.


Książki warte przeczytania – top 10

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-warte-przeczytania-top-10


Wraz z nowym rokiem pojawią się nowe, intrygujące lektury. Nie możemy pozwolić, by coś nas ominęło. Już teraz więc zastanówmy się, co warto przeczytać? Książkowe zapowiedzi na styczeń 2019 prezentują się obiecująco. Czas się o tym przekonać i w pierwszej kolejności właśnie na nie zwrócić uwagę.


  Książkowe zapowiedzi na styczeń 2019


Muszki owocówki – Danuta Sadownik

PREMIERA – 17 styczeń 2019 r.

Kategorie: Obyczajowe, Powieści

http://www.psychoskok.pl/produkt/muszki-owocowki


Jest to powieść dla wszystkich, którzy w swoim życiu zetknęli się z dramatem uzależnienia od czegokolwiek. Mądra, poruszająca powieść, która trudny temat przedstawia z lekkością i poczuciem humoru. Lektura powinna zaciekawić każdego, bo przecież wszelkiej maści nałogi są wpisane w dzisiejszy świat. A uzależnić można się dosłownie od wszystkiego i nie ma znaczenia, czy jest to notorycznie spożywana substancja, czy wykonywana czynność.


Główni bohaterowie spotykają się na zajęciach terapeutycznych dla osób uzależnionych. Takich, które nie potrafią odmówić sobie zakupów, jedzenia, korzystania z siłowni, czy seksu. Od dłuższego czasu każda z tych osób wie, że ma problem, choć nie potrafi samodzielnie sobie z nim poradzić. W grupowych zajęciach terapeutycznych dostrzegają szansę na uwolnienie się z sideł swoich zgubnych nawyków.


Oczywiście uzależnienie to można rzec wierzchołek góry lodowej. Kryją się za nim bolączki, które czas przeanalizować. Każde z nich będzie musiało opowiedzieć o swym skomplikowanym życiorysie. Okaże się, że uwalnianie się z sideł nałogów to karkołomne zadanie. Czy zdołają mu podołać?


Mity i androny - Lech Brywczyński

PREMIERA – 17 styczeń 2019 r.

Kategoria: Opowiadania

http://www.psychoskok.pl/produkt/mity-i-androny


Zbiór opowiadań o tematyce obyczajowej. Wewnątrz znajdziemy, aż dziesięć skłaniających do refleksji historii. Krótkie formy literackie od dawna mają rzeszę zwolenników, dlatego jest pewne, że pozycja zainteresuje wiele osób.


Należy podkreślić, że łącznie, wszystkie zawarte w książce opowieści stanowią moralitet. W trakcie lektury pojawi się wiele pytań, ale odpowiedzi na nie wielokrotnie będziemy musieli udzielić sobie sami.


Tematyka poszczególnych tekstów jest bardzo zróżnicowana. Poznamy wielu bohaterów i ich niepowtarzalne historie. Przykładowo pod tytułem "Klaudia z innego świata" znajdziemy pisarza, który walczy  z materią. "Popołudnie agenta" to swego rodzaju pastisz literatury szpiegowskiej. "Drzewo" jest miniaturowym moralitetem na odnoszącym się do relacji człowieka z naturą, "Domek przy lesie" to natomiast dzieje pewnego osobliwego romansu.


To jedynie sygnalne wspomnienie o niektórych z opowieści. Już na tej podstawie możemy przekonać się, że czeka wiele wrażeń. Nie brakuje opowiadań o ładunku metafizyczno-filozoficznym oraz tych całkiem lekkich.


Wyprawa Gniewomira – Piotr Skupnik

PREMIERA – 20 styczeń 2019 r.

Kategorie: Historyczne, Powieści, Przygodowe

http://www.psychoskok.pl/produkt/wyprawa-gniewomira


Pasjonująca powieść historyczno-przygodowa, w której fikcja literacka barwnie dopełnia prawdziwe zdarzenia historyczne. Ta druga część przygód Oliego Egilssona, który nosi przydomek Gniewomir, pełna jest nieoczekiwanych zwrotów akcji. Dzięki temu z zapartym tchem będziemy czytać od pierwszej do ostatniej strony.


Egilsson jest dorosłym, odpowiedzialnym wojem. Doskonale wie, jakie zasady powinny przyświecać jego życiu i nigdy ich nie łamie. Będziemy śledzić jego losy i wraz z nim przezywać przygody, a przy okazji przekonamy się, jak wyglądało życie w XI wieku.


Gniewimir z rodzinnej Skandynawii przeniesie się na tereny słowiańskie. Pozna tu uroczą Welewitkę, będzie wiernie służył księciu Bolesławowi, a ostatecznie na jego rozkaz przenosi się na wybrzeże, gdzie zakłada gród zwany Gniewogardem. Będzie to ważny etap w życiu bohatera. Nareszcie zazna on spokoju, codziennych obowiązków i rodzinnego szczęścia. Wciąż rodzą mu się kolejne dzieci, więc jest się z czego radować. Życie wojownika najwyraźniej nie może być jednak nazbyt przewidywalne. Nieopodal zawsze bowiem czai się niebezpieczeństwo.


Do grodu Gniewomira przybędzie tajemniczy szpieg, niepokój wzbudzi wyprawa na Bornholm w celu pojmania brata Egilssona. Zostanie również porwana i uwięziona na wyspie piratów jego ukochana. Czy zdoła on pokonać te dramatyczne przeciwności?

 

Pilanie podwodnego świata – Arno Giese

PREMIERA – 10 styczeń 2019 r.

Kategoria: Literatura faktu

http://www.psychoskok.pl/produkt/pilanie-podwodnego-swiata


Jeżeli interesujesz się nurkowaniem to książka dla Ciebie. Znajdziesz w niej historię rozwoju nurkowania swobodnego w Pile. Zaprezentowane informacje obejmują także opis powstania sekcji  płetwonurków, jako drugiej w Lidze Obrony Kraju w województwie poznańskim. Ponadto uwidoczniono postać pierwszego instruktora, a także biogramy pierwszych płetwonurków w Pile.


Tematyka została przedstawiona z ogromną dokładnością. To dlatego pozycja została podzielona na trzy części. Najpierw zapoznamy się ze wstępem, w którym omówiono historię odwiecznych marzeń człowieka, by zgłębiać podwodne tajemnice. Cofniemy się do V w.p. n.e, i podążymy aż do czasów współczesnych. Następnie znajdziemy część zatytułowaną „Od autora", a w niej autobiograficzne zwierzenia autora dotyczące przygody z nurkowaniem. Na zakończenie będziemy poznawać biogramy pierwszych polskich nurków.


To obszerna pozycja ukazująca historię rozwoju nurkowania swobodnego w Pile. Warto zaznaczyć, że autor został instruktorem nurkiem w Ośrodku Ratownictwa Morskiego Marynarki Wojennej i większość z pierwszych pilskich płetwonurków wyszkolił osobiście. Wszystkie informacje pozyskujemy więc z „pierwszej ręki”.

 

Książkowe zapowiedzi na styczeń 2019 z pewnością wydały nam się godne uwagi. Jak wiemy jednak, rok jest bardzo długi. Gdy ponownie zacznie dręczyć nas pytanie, co warto przeczytać, zerknijmy na pozycje opisujące niebywale ciekawe historie.


Ciekawe historie do czytania

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ciekawe-historie-do-czytania


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl