Wciągające, lekkie babskie książki – 5 książek wartych przeczytania

Obrazek artykułu
Babskie książki, literatura dla niej, kobiece czytadła to hasła wskazujące na lekkie, przyjemne i pełne emocji lektury. Oczywiście to nie tylko romansidła i erotyki, bo kobiety potrzebują też zaskoczeń i mocnych wrażeń.

Wiadomo, że kobiety czytają więcej niż mężczyźni. Pewne jest, że panie lubią książki poruszające emocje. Przez wzgląd na swoją wrażliwość i uczuciową naturę przedstawicielki płci pięknej po prostu potrzebują książek, które skłonią je do refleksji i pozwolą przeżyć niezapomniane chwile. Literacką fikcję często można przecież odnieść do prawdziwego życia.


Właśnie dlatego niemalejącą popularnością cieszą się powieści obyczajowe. Wielokrotnie inspirowane ludzkimi emocjami, czy problemami, które wielu z nas nie będą obce. Kobiety doceniają możliwość analizowania perypetii, wyborów, czy kłopotów innych. Książka może stać się podpowiedzią, czy inspiracją, którą da się odnieść do własnego losu.


Przekaz płynący z książek często niesie w sobie ważne przesłanie. Wystarczy jedynie umiejętnie je odczytać. Skoro więc kobiety potrafią wczuwać się w losy innych, niektóre książki sprawią im wyjątkową przyjemność. Poznajmy kilka z nich.


Wciągające, lekkie babskie książki – 5 książek wartych przeczytania


Książa, którą powinna przeczytać każda kobieta to „Cząstka pomarańczy”. Jest to przepiękna i delikatna opowieść o miłości. Uczuciu czystym i subtelnym. W trakcie lektury przyjdzie nam poznać Maję. Młoda bohaterka stopniowo wkracza w dorosłe życie. Powoli próbuje odnaleźć swoje miejsce i uszeregować cele. Ważnych wyborów, które trzeba podjąć, pojawia się bowiem coraz więcej. Rozważenie, czy ważniejsza jest matura, czy praca nad filmem na podstawie światowego bestsellera, nie nastręcza jej większych trudności. Z innymi obszarami bywa nieco trudniej. Jak w prawdziwym życiu Maję czekają zdarzenia łatwe i przyjemne, ale także te dramatyczne i trudne. Ważne miejsce w jej życiu na szczęście odegra miłość. Ta ciepła, pogodna opowieść zabierze nas w podróż pełną emocji.Książka do kupienia na stronie: 

http://www.psychoskok.pl/produkt/czastka-pomaranczy


Polecana książka dla kobiet to „Blizny”. Jest to obyczajowa, poruszająca powieść o wspaniałej miłości i smutku po jej utracie. Złudne nadzieje często pozwalają wierzyć w niemożliwe. Kiedyś nadchodzi jednak moment pozbawiający naiwnych złudzeń. To, co bezpowrotnie zostało utracone, nie może powrócić. Żyć warto jednak dalej podobnie, jak kochać najbliższą kobietę nawet po jej śmierci. Wówczas pamięć o niej będzie istnieć. Krzysztofowi przyjdzie zmierzyć się z tą świadomością. Latami unikał on angażowania się w związki i nie można mu się dziwić. Ma przecież za sobą przykre doświadczenia. Gdy na jego drodze stanęła Natalia, zmieniło się wszystko. Nareszcie zaznał spełnienia przy boku ukochanej kobiety. Kilkunastoletnie, szczęśliwe małżeństwo z Natalią niestety tragicznie się kończy. Kobieta umiera, a jej narządy trafiają do przeszczepu. Anka, będzie kobietą, która otrzyma serce Natalii. Po zabiegu zacznie obserwować u siebie niespotykane dotąd zachowania. Krzysztof, który pojawi się w jej życiu, uzna, że w ten sposób los zwraca mu ukochaną. To jednak ułuda.Książka do kupienia na stronie: 

http://www.psychoskok.pl/produkt/blizny

 

Kobiety to czytają?

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/kobiety-to-czytaja  


„Cisza” to książka polecana kobietom w różnym wieku. Paniom wahającym się nad bardzo współczesnym wyborem – kariera czy macierzyństwo oraz tym, które nadmiernie poświęcają się pracy zawodowej. Ten psychologiczno-erotyczny dramat z elementami kryminału to kompletne love story Mai i Adama. Wcześniej czytelnicy mogli poznawać je dzięki „Trylogii ciszy”, teraz powraca ona w nowym wydaniu. To powieść o najcenniejszych wartościach w życiu człowieka, mądrości odcinania się od traumatycznej przeszłości i potędze wybaczania. Maję i Adama połączyło namiętne, ale trudne uczucie. Ich relacja wielokrotnie została wystawiona na próbę. W życiu kochanków bardzo znaczącą rolę odegrał Albert Lenkiewicz. Jest to szef kobiety, zamieszany między innymi w nielegalne przeprowadzanie przetargów. W jego niecnych działaniach zawsze wspierają go jego nieobliczalni pracownicy. Fabuła łączy w spójną całość przeszłość i teraźniejszość dzięki czemu, zrozumiemy wszystkie zawiłości w relacji Mai i Adama. Okaże się, że to miłość może okazać się jedynym ratunkiem w każdej opresji.Książka do kupienia na stronie: 

                                                                                                       http://www.psychoskok.pl/produkt/cisza


Książka dedykowana przede wszystkim kobietom to „W kierunku zachodzącego słońca”. Jest to wciągająca powieść obyczajowa. Wielość wątków sprawia, że trudno oderwać się od lektury. Fabuła oferuje obserwowanie rodzącego się uczucia i delikatnych scen miłosnych. Nie zabraknie subtelnego erotyzmu, wędrówek klimatycznymi uliczkami Paryża, czy przyjemnie drażniącego nozdrza zapachu belgijskiej czekolady. Przed nami również pełno nieoczekiwanych zwrotów akcji i ekscytujących wrażeń. Czeka nas choćby widok antylop atakowanych przez krokodyle, czy wędrówka jeepem na safari. Wszystko to na tle historii Susany. Młoda, atrakcyjna i inteligentna bohaterka zaraz po studiach podejmuje odpowiedzialną pracę. Ten krok ma być początkiem nowego etapu w jej życiu. Susana nie spodziewa się jednak, jak wiele niespodzianek sprawi jej los. Przed nią konieczność uporania się z toksyczną znajomością z Robem. Jej szef wysyła dwuznaczne sygnały, a pierwsza podróż służbowa może zaskoczyć. To wówczas pozna przystojnego mężczyznę, a akcja zacznie nabierać tempa i rumieńców.Książka do kupienia na stronie:
http://www.psychoskok.pl/produkt/kierunku-zachodzacego-slonca 


Książka przede wszystkim dla kobiet –„W kierunku zachodzącego słońca”

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazka-przede-wszystkim-dla-kobiet-w-kierunku-zachodzacego-slonca

 

Polecana kobietom książka to „Drugie życie rzeczy”. Jest to o  wydarzeniach, które pojawiają się nieoczekiwanie. O zajściach, które mówią i o ludziach, którzy stają się lepsi, nawet gdy czynią zło. Opowieść o losach zranionej kobiety przekona nas, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć nawet najbliższej przeszłości. Możemy bardzo się starać, ale nie zmieni to niczego. Jedno, niespodziewane zdarzenie może odmienić wszystko. Boleśnie  przekona się o tym główna bohaterka. Wracając do domu, nie będzie miała powodów. Dzień jak co dzień, więc co może się wydarzyć? Okazuje się, że wszystko. We własnej sypialni, we własnym łóżku zastanie męża z kochanką. To zajście zmieni wszystko.Książka do kupienia na stronie:

http://tylkorelaks.pl/756-drugie-zycie-rzeczy-9788381192538.html


To życie ma zawsze ostatnie słowo – „Drugie życie rzeczy”

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/to-zycie-ma-zawsze-ostatnie-slowo-drugie-zycie-rzeczy


Oczywiście choć wiadomo, że większość kobiet lubi ckliwe, wzruszające historie nie możemy zapomnieć, że każda pani ma własne, czytelnicze upodobania. Wiele przedstawicielek płci pięknej lubi kryminały, czy literaturę faktu. Te kilka książek potraktujmy więc jako podpowiedź zachęcającą do dalszych, ekscytujących poszukiwań.


Najlepsze, polecane książki dla kobiet znajdziemy na stronie:

http://tylkorelaks.pl/71-ksiazki-dla-kobiet


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl