Poradniki Bestsellery

Obrazek artykułu
W przypadku poradników status bestsellera odzwierciedla zainteresowanie czytelników daną tematyką. Najlepsze, najchętniej kupowane poradniki pomagają wielu osobom. Warto sprawdzić, czy nie zaoferują wsparcia nam.

Poradniki - książki poradnikowe to pozycje cieszące się niemalejącym zainteresowaniem. Nie można się dziwić, skoro, każdy z nas czasem potrzebuje wsparcia. Na życzliwych przyjaciół nie zawsze można liczyć. Z niektórych dylematów nie chcemy też się zwierzać. Skorzystanie z porad zgromadzonych w książce to praktyczne i komfortowe rozwiązanie.


Ponieważ w ostatnich czasach obserwuje się wzrost popytu na poradniki, na rynku wydawniczym pojawia się coraz więcej pozycji z tego gatunku. Z łatwością znajdziemy poradnik z interesującej nas tematyki. Nie ma znaczenia, czy chcemy podpowiedzi z obszaru swoich pasji, codziennych problemów, życiowych dylematów, czy emocjonalnych rozterek. Wystarczy dobrze poszukać, a znajdziemy pozycję, która spełni nasze oczekiwania.


Poradniki – zdrowie to najczęściej wyszukiwana fraza. Czytelnicy poszukują bowiem podpowiedzi, jak dbać o własne zdrowie. W momencie, gdy dotykają nas problemy zdrowotne, chcemy także dowidzieć się, czy możemy wpłynąć na przebieg choroby. Poradniki napisane przez lekarzy i specjalistów okazują się niezastąpione. To one często zyskują status bestsellerów. Z wieloma z nich warto się zapoznać. Możliwe, że będą mogły wesprzeć nas albo naszych bliskich i znajomych.Poradniki, które warto przeczytać
http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/poradniki-ktore-warto-przeczytac


Niektóre choroby dotykają setek, tysięcy osób. Poradniki dedykowane tym grupom mają szczególną wartość.  


„Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów” to poradnik dla chorych i ich rodzin. Ta podstępna choroba reumatyczna ma charakter zapalny i przewlekły.  Stopniowo prowadzi do destrukcji i zniekształcenia stawów. Ostatecznie do inwalidztwa, a nawet śmierci chorego. Początki choroby bywają różne. Sam przebieg także ma charakter indywidualny. Im wcześniej rozpozna się chorobę, tym lepiej. Istnieje bowiem szansa na rozpoczęcie właściwej terapii.


Przyczyny RZS nie zostały dokładnie poznane. Na wystąpienie i rozwój choroby wpływ może mieć kilka czynników. Wiele mówi się na ten temat, ale pomimo prowadzonych badań, nie uzyskano jednoznacznych wniosków. RZS najczęściej atakuje stawy mniej obciążone. W obszarze tym znajdują się stawy w palcach rąk i stóp oraz łokcie. Choroba potrafi jednak zając także kolana i biodra. Zdarza się, że RZS atakuje stawy żuchwowe lub szyjne. W każdym przypadku jest to dramat dla chorego.

RZS to choroba całego organizmu. Cierpią nie tylko stawy. Sąsiadujące z nimi kości dotyka osteopenia, a ostatecznie osteoporoza. Występują także zmiany pozastawowe.

„Pierwsza powszechna i nieprawdziwa opinia jest taka, że reumatoidalnego zapalenia stawów nie da się wyleczyć i stawy muszą boleć. W rezultacie większość pacjentów zadowala się lekami przeciwbólowymi i nie szuka dodatkowych informacji na temat leczenia choroby.”


Książka do nabycia na stronie:
http://tylkorelaks.pl/42-jak-leczyc-reumatoidalne-zapalenie-stawow-9788379002375.html
Zrozumieć RZS i jego objawy
http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/zrozumiec-rzs-i-jego-objawy


„Jak leczyć osteoporozę. Poradnik dla chorych” zawiera najważniejsze wiadomości na temat choroby i sposobów jej leczenia. Pozycja została napisana w przejrzysty i łatwy do zrozumienia sposób. Dowiemy się, co robić, by zawczasu podjąć działania zaradcze. Zdobędziemy najważniejsze wiadomości dotyczące leczenia, jeżeli dotknęła nas ta przykra przypadłość. Wczesne i właściwe leczenie może zapobiec skazaniu chorego na inwalidztwo.


W Polsce cichy zabójca kości atakuje 2,8 mln osób po 50 roku życia, przy czym kolejne 3 do 5 mln znajduje się w grupie ryzyka.  Przypadłość częściej atakuje kobiety, ale mężczyźni również nie mogą czuć się bezpieczni. Warto o tym pamiętać, by regularnie wykonywać badania kontrolne. Panie w trakcie i po menopauzie są szczególnie zagrożone. Choroba nie daje alarmujących objawów, dlatego często zostaje rozpoznana, gdy pacjent zgłasza się ze złamaniem. Częste urazy pozbawianych masy kostnej kości to poważny problem. Zagrożone jest całe ciało w tym kręgosłup, czy szyjki kości udowych.


Choroba zwana cichym zabójcą kości jest niezwykle uciążliwym, postępującym stanem chorobowym. Wiedząc, jak leczyć osteoporozę, możemy bowiem, zahamować jej postęp i rozpocząć rekonwalescencję.Książka do nabycia na stronie:
http://tylkorelaks.pl/588-jak-leczyc-osteoporoze-9788379006656.html


„Głuchy pacjent – wyzwania i potrzeby” to książka dotycząca komunikacji z pacjentami Głuchymi i słabosłyszącym. Znajdziemy w niej opis sytuacji, w jakiej znajdują się osoby niesłyszące w polskim systemie opieki zdrowotnej. Pozycja powinna zainteresować pracowników służby medycznej oraz bliskich i same osoby głuche. Poruszona tematyka ma bowiem uświadomić, z jakimi trudnościami muszą mierzyć się niesłyszący i osoby mające udzielać im pomocy.


W książce znajdziemy, wnioski sformułowano na podstawie przeprowadzonych i przeanalizowanych wywiadów indywidualnych z dwoma grupami respondentów. Szczególny nacisk położono na trzy najistotniejsze elementy. Podniesienie świadomości zdrowotnej osób głuchych, szkolenia z zakresu specyfiki pracy z pacjentami głuchymi dla personelu medycznego oraz obecność kompetentnych tłumaczy języka migowego przy udzielanych świadczeniach.

„Celem publikacji jest przedstawienie sytuacji pacjenta słabosłyszącego i g/Głuchego w polskim systemie opieki zdrowotnej. Aby obraz ten był pełny uwzględniono stanowisko personelu medycznego oraz społeczności osób g/Głuchych.”


Książka do nabycia na stronie:

http://tylkorelaks.pl/749-gluchy-pacjent-wyzwania-i-potrzeby-9788381192972.html

Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego
http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/miedzynarodowy-dzien-gluchych-i-jezyka-migowego


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl