Książkowe zapowiedzi na listopad

Obrazek artykułu
Dla czytelników listopad zapowiada się obiecująco. Pojawią się wyjątkowe książki z różnych gatunków, dlatego wrażeń nie powinno zabraknąć.

Listopad to jeden z najpiękniejszych jesiennych miesięcy. Z drzew spadają kolorowe liście, tworząc na ziemi wielobarwne „dywany”. Jeśli dopisze pogoda, można wybrać się na spacer, a gdy zacznie wiać i padać, lepiej skryć się w domu i oddać lekturze.


Jesień to pora roku sprzyjająca czytaniu. Z dobrą książką nie grozi nam chandra i nuda. Nadmiar wolnego czasu i długie wieczory warto wykorzystać, by nadrobić czytelnicze braki. Wiadomo przecież, że nostalgia i depresyjne myśli wpisane są w szare, jesienne dni, więc zawczasu należy zadbać, by smutki nas ominęły. Sprawdzony sposób na rozpędzenie ponurych odczuć jest jeden. Należy wybrać ciekawą książkę i pozwolić, by fabuła „przeniosła” nas w inny świat.


Na rynku wydawniczym znajduje się tysiące pozycji, ale skupmy się na najnowszych. Na niektóre z nich czytelnicy wyczekują z niecierpliwością, inne są pozytywnym zaskoczeniem. Książkowe zapowiedzi na listopad prezentują się fenomenalnie. Warto je poznać, zapamiętać i w wolnym czasie przeczytać.


Najciekawsze książki listopada – zapowiedzi


Uśpiona - Anka Mrówczyńska

Premiera – 26 listopad 2018r.

Kategoria: Thriller

http://www.psychoskok.pl/produkt/uspiona


Jest to książka zasługująca na szczególną uwagę. Opisana historia wzbudza przerażenie. Ten thriller psychologiczny jest bowiem brutalny i mroczny.


Staniemy się świadkami wstrząsającego zajścia. Andrzej, na oczach młodszego rodzeństwa zastrzeli swego ojca. Zrobi to metodycznie. Jego opanowanie uświadomi nam, jak długo przygotowywał się do tej chwili. Gdy do domu wejdzie jego matka, wstrząśnie nią widok zakrwawionego ciała męża. Andrzej zachowa jednak spokój i nakaże, by zadzwoniła na milicje i zgłosiła, że jej mąż właśnie popełnił samobójstwo.


Czy zbrodnie usprawiedliwia fakt, że zamordowany przez wiele lat był katem Andrzeja? Na to pytanie będziemy musieli odpowiedzieć w zgodzie z własnym sumieniem. Pojawią się również inne wątpliwości. W tej powieści nie brak bowiem postaci, którym należy bliżej się przyjrzeć.


Andrzej chce zemścić się na prokuratorze PRL, który ściga pewną dziewczynę. Nieciekawym, godnym potępienia osobnikiem zdaje się niejaki Bromski. Człowiek ten jest bezwzględnym pedofilem, ale okazuje się, że stał się nim nie bez przyczyny. Wieloznacznych bohaterów będzie więcej, a każdy z nich skrywa własną tajemnicę.


Nieoczekiwane zwroty akcji sprawiają, że trudno oderwać się od lektury. Wątpliwości będzie wiele i z pewnością do końca nie będziemy pewni, która z przedstawianych nam wersji rzeczywistości jest prawdziwa.


Finezja uczuć – Aneta Krasińska

Premiera – 14 listopad 2018r.

Kategoria: Romans i erotyka

http://www.psychoskok.pl/produkt/finezja-uczuc-wydanie-ii-poprawione-i-uzupelnione


Ta piękna powieść ukazuje siłę ludzkich uczuć i jednocześnie uzmysławia wagę poczucia obowiązku wobec najbliższych. Zrozumiemy, jak skomplikowane mogą być budzące się emocje, gdy trzeba pamiętać o obietnicach i zobowiązaniach łączących z innymi ludźmi.


Alicja i Adam to bohaterowie opowieści. To młode małżeństwo wyda nam się całkiem zwyczajne. Alicja każdego dnia dba o dom i rodzinne szczęście. Adam, który potrafi całe dnie spędzać w pracy, walczy o ich godny byt. Scena z życia, jaką zna wielu z nas. W ich przypadku proza codzienności zacznie jednak bardziej dzielić niż łączyć.


Alicja coraz boleśniej odczuwa samotność. Brakuje jej ciepła i męskiego wsparcia. To dlatego, gdy na jej drodze pojawi się inny mężczyzna, uśpione emocje zaczną się rozbudzać. Początkowo wspólnie malowane obrazy będą relaksującą odskocznią. Ostatecznie Alicja pozwoli sobie jednak na chwilę słabości.


Sięgając po tę powieść, zrozumiemy, że samotność to wróg miłości. Rozważymy także, czy zdradę powinno się wybaczyć? Najtrudniejszym dylematem będzie jednak pytanie, czy w purytańskim kraju miłość do księdza ma prawo bytu?


Nigdy nie mówię nigdy - Marta W. Staniszewska

Premiera – 29 listopad 2018r.

Kategoria: Romans i erotyka

http://www.psychoskok.pl/produkt/nigdy-nie-mowie-nigdy


Jest to pełna namiętności i erotyzmu powieść, w której nie brakuje zaskakujących zwrotów akcji. Ukazana historia uczucia pomiędzy Samanthą i Henrym pełna jest zawiłości.


Samanthę poznamy jako ambitną bizneswoman. Prowadzenie własnej firmy zajmującej się aranżacją wnętrz nie jest dla niej problemem. Sukcesy zawodowe sprawiają, że czuje się spełniona, a liczne, niezobowiązujące romanse pozwalają zyskać namiastkę „normalnej” relacji.


Niestety jej życie emocjonalne tak naprawdę ma się fatalnie. Choć przekroczyła już trzydziesty rok życia, nie planuje poszukiwań mężczyzny, który wpasowałby się w jej pełną nawyków i przyzwyczajeń codzienność. Trwały związek jej nie interesuje podobnie jak zakładanie własnej rodziny i planowanie posiadania dzieci. Gdy umrze jej mama, nie wzbudzą się w niej refleksyjne przemyślenia. Nie będzie w stanie zmienić tego świadomość, że jej kuzynka już dawno ułożyła sobie życie ani porady przyjaciółki.


Zmiana w sercu i myślach Samanthy nastąpi dopiero, gdy pozna Henrego. Fakt, że mężczyzna uwolnił ją z ramion zaborczego kochanka i rozbudził jej serce, będzie dla niej czymś niezrozumiałym. Myśl, że ta znajomość i odczuwane przez nią uczucia mogą mieć głębsze zdarzenie, zda jej się irracjonalna. Ostatecznie ulegnie jednak sile rodzącej się miłości.


Związek Samanthy i Hemrego niekoniecznie jednak musi zakończyć się szczęśliwie, Para nie wie, że ich relacja zapoczątkuje serię niefortunnych zdarzeń, mogących przyczynić się do katastrofy.


Bez wyjścia - Lidia Tasarz

Premiera – 23 listopad 2018r.

Kategorie: Książki psychologiczne, Thriller

http://www.psychoskok.pl/produkt/bez-wyjscia


To wyczekiwana, druga część powieść „Nić Ariadny”. Książka ta zaprezentowała zawiłą historię Agaty. Kobieta pewnego dnia obudziła się w szpitalu, nie pamiętając, kim jest. Nie mogła liczyć na wsparcie i własną pamięć. Wszystko obok zdawało się obce i niezrozumiałe. Długo walczyła, by odzyskać swą tożsamość i w końcu się udało.


Obecnie Agata zdaje się prowadzić całkiem zwyczajne życie. Niestety, nie wszystko wróciło na dawne tory. Nadal, coś budzi wątpliwości, choć nie sposób jeszcze zrozumieć co.


Agata będzie musiała zmierzyć się z nietypowymi zajściami. Nocą zadzwoni do niej mężczyzna, twierdząc, że jest bratem jej nieżyjącego ojca. Zostanie wezwana pilnie do pracy, gdzie dowie się, że ma wziąć udział w intrygującej misji. Co więcej, w pobliżu pojawi się łudząco podobna do niej kobieta.


Ostatecznie Agata zostanie uprowadzona. Czy istnieje dla nie ratunek?


Dziwny jest świat - Barbara Wrzesińska

Premiera – 12 listopad 2018r.

Kategoria: Poezja

http://www.psychoskok.pl/produkt/dziwny-jest-ten-swiat


Ósmy już tomik poetycki autorki, która pozwoliła poznać się czytelnikom, jako spostrzegawcza obserwatorka codzienności. Zebrane w pozycji wiersze będą w stanie przemówić do każdego, ponieważ poruszają egzystencjalną, znaną nam wszystkim tematykę.


„Życiem pisane” o życiu mówiące i emocjami natchnione. Tymi słowami można opisać tomik. Dobrane właściwie słowa pozwoliły poetce oddać to, co najbardziej nas wzrusza, raduje, smuci i zastanawia. Sięgając po tę pozycję, możemy być pewni, że chwil pełnych refleksji nie zabraknie.

 „Na mnie już czas

w tę podróż wyruszyć

co zabrać masz

człowieku co musisz

co tam potrzebne

bo długa podróż

nic

bo w niebie

dadzą cię Bogu…” - Barbara Wrzesińska

Zaprezentowane książkowe zapowiedzi na listopad to książki warte przeczytania. Nie minie jednak moment, a zaczną pojawiać się kolejne intrygujące tytuły. Zawsze możemy być jednak na bieżąco.


Nowości książkowe i książki w przedsprzedaży znajdziemy na stronie:

http://tylkorelaks.pl


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl